Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Milyen állapot az,...

SOS! Milyen állapot az, amikor otthon tartjátok a nagyobbat, ha a kicsivel egyébként otthon vagytok?

Figyelt kérdés

Betegségre gondolok.Tiszta sor,ha lázas,vagy hányás hasmenés van vagy pöttyös marad(maradna ha dolgoznék is).

Hamarosan megszületik a tesó,tehát itthon vagyok.Szombaton vettem észre,hogy folyik az orra,de éppen hogy.Tegnap vásároltunk s hazafelé autóban igencsak el volt pillendve,szemei csillogtak,nekem nem tetszett,nem ilyen szokott lenni.Szólt,hogy hánynia kell,álljunk meg,de akkor ott épp nem lehetett megállni,mire megálltunk kiderült,hogy csak torka kapart.Éjszaka kétszer köhögött,és szólt,hogy fáj mindene.Reggelre semmi,pici orrfolyás,de kérdeztem fáj e még valami lába,hasa torka(ezeket válaszolta,de ismerem,hogy csak mondta).Adtam neki prospant az be szokott válni.S mondtam neki meglátjuk ha délután nem érzi jól magát elviszem orvoshoz.Bele is nyugodott.Nem tudom jól tettem e hogy elküldtem oviba.Férjem szerint semmi komoly.És a későbbiekre nézve nem tudom mi az az állapot ami még belefér,hogy elmehet oviba,ha itthon leszek picivel.Nehogy azt mondják hogy elküldöm betegen és közben meg volna lehetőség,hogy itthon maradjon.Viszont azt sem szeretném,hogy minden szíre szóra itthon maradjon,mert akkor járna is meg nem is oviba.Szereti amúgy,most kezdte a középsőt,de nyilván ez egy új fura állapot,hogy én és tesó itthon vagyok/leszek,ő nem.Egyébként reggel férjem viszi,ott is alszik,délután mire ébrednek fél 3 megyek érte,messze van ovi,mert munkahelyemhez van közel,de nem akartam változtatni,csak azért mert most itthon leszek,mert nagyon szuper ovi,szuper óvó nénikkel.Ezért van így megoldva,hogy így van oviban.



2013. szept. 23. 07:16
 1/10 A kérdező kommentje:
végeredményben nem volt hőemelkedése sem,közérzete jó,én azt gondolom picit megfázott
2013. szept. 23. 07:18
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha nem tudok választ adni a kérdésedre, de én is pont ezen dilemmázom. Az én kisfiam most kezdte az ovit, 3,5 éves, itthon vagyok a másfél éves kicsivel. Tegnap este és ma reggel köhögött egy kicsit, így itthon tartottam, de már most látom, hogy nagy hiba volt, eltelt egy óra, és már semmi baja. Én is ugyanígy vagyok vele, hogy ha dolgoznék, akkor biztos elvittem volna így is, de mit szólnak, ha "betegen" küldöm be, pedig itthon vagyok...

Én sem vagyok a híve annak, hogy minden szíre-szóra otthon tartsuk a gyereket, főleg, hogy valamennyire egész télen taknyos szokott lenni, most akkor ne menjen hónapokig oviba? Nem könnyű helyzet.

Én azt hiszem, legközelebb ilyen kevéssel még nem fogom itthon tartani.

2013. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtam vidd oviba. Én akkor tartom itthon a kisfiamat, amiket te is felsoroltál láz stb. Illetve ha már zöldes az orrváladéka, és nagyon csúnyán ugatóan köhög. Ilyenkor láz nélkül is viszem orvoshoz. Kisfiam nehezen lesz lázas, nagyon ritka. Így én már tudom a jeleket, hogy mikor kell láz nélkül is orvoshoz vinnem.
2013. szept. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor jól tettem hogy vittem.
2013. szept. 23. 08:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak kicsit köhög és minimálisan folyik az orra, akkor még viheted oviba. Ilyenkor én is beszoktam vinni, és látom, hogy sok hasonló tünetű gyerkőcöt is ugyanúgy bevisznek.
2013. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én ilyenkor nem viszem. az a tapasztalatom, hogy ha ilyenkor nem viszem, 1-2 nap és meg is gyógyul, egészségesen megy vissza. ha ilyenkor beviszem, akkor 2-3 nap múlva kezdődik a láz, torokfájás, hányás, stb... és 2 hétig itthon lesz.

nálunk is most volt ilyen, semmi komolyabb baja nem volt, kicsit köhögött, folyt az orra, így egy hosszú hétvégét kapott

2013. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én amikor vizesen folyik az orra, nem köhög, nem lázas, akkor beviszem, de én dolgozom. Amúgy abban van valami, hogy ha megoldható, 1-2 nap és így ki tudod kúrálni, ha bemegy, akkor nagyobb az esély arra, hogy komolyabban belemegy a betegségbe. Amúgy szerintem nagyrészt ezt csinálják a szülők, van, aki azt mondja, hogy azonnal otthon kell fogni, de arra már nem adott értelmes választ, hogy aki dolgozik, segítsége nincs, az hogy tudja ezt megcsinálni munka mellett. És az sem egyedi eset, hogy egy gyerek az első 1-2 évben 2-3 hetente is akár megbetegedhet, jó nem mindegyik durva, de ha azt veszem etalonnak, hogy minden ilyennél otthon kellene tartani, akkor ezt nem hinném, hogy lenne munkáltató aki tolerálná.

Még az lehet megoldás, hogy az óvónőket megkérdezed, hogy mi szokott a ti ovitokban lenni a "gyakorlat", ha lehet ezt így mondani.

2013. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom hétvégén elkezdett nagyon csúnyán köhögni, nem náthás, nem lázas. A köptető sziruptól nagyon szépen elkezdett felköhögni, ezért ma nem ment oviba, és úgy tervezem nem is megy 2-3 napot minimum. Én már nem dolgozok, mert 34 hetes kismama vagyok. Ilyenkor régebben vagy elkűldtem oviba (aztán lázas is lett estére), vagy lepasszoltam az éppen szabadnapos nagymamának. Jó hogy itthol lehet velem. Egyébként jár oviba, mert szeret menni. Igy lessz ez akkor is, amikor meglesz a pici.
2013. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak péntek este náthásodott be. Nem köhög, nem lázas, a közérzete sem rossz, de én nem vittem ma reggel oviba. Én is azt tapasztaltam, ha ilyenkor itthon tartom pár nap alatt túl lesz az egészen, de ha elviszem oviba a kicsit legyengült immunrendszere miatt tuti lebetegszik. És akkor már megfertőzheti a kicsit és az egész családot is.

Nálunk tavaly is ez volt. Volt, hogy 2-3 hétig nem ment oviba, mert szerettem volna, ha teljesen kigyógyul és megerősödik. Ment valameddig, majd megint itthon volt. ez ment egész télen. De nem érdekel, én nem vittem el soha taknyosan, mert ott nem is fújja úgy ki az orrát, mint itthon, és ha nem is kap be mellé semmi nyavalyát, már a pangó váladék is tud komolyabb problémákat okozni. Én rászólok és kifújatom vele, így gyorsan túl lesz rajta.

2013. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én itthon tartom, ha valami van vele.

Pláne, ha ilyen tünetei vannak, minta tiédnek...

Úgyis itthon vagyok, legalább kikúrálom, és könnyebben gyógyul.

Amúgyis túl sokat kell majd távol lennie, ha visszamegyek dolgozni, még addig vagyok vele, amíg megtehetem:)

2013. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!