Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart még ez az állapot...

Meddig tart még ez az állapot (testvérféltékenység)?

Figyelt kérdés
Hétfőn jöttünk haza a kórházból a kistestvérrel. A nagylányom 5 éves lesz nemsokára. Eddig nagyon aranyos volt, alig várta, hogy hazahozzuk a hugicát, de mióta megjöttünk nagyon utálatos. A babát piszkálja, néha meg szeretgeti. Sokszor mondja, hogy bárcsak ne született volna. Szerinte csak a babával foglalkozok. Szoptatok, ezért persze sok idó megy etetésre és éjjel is mellettem van, de igyekszem nem elhanyagolni a nagyot sem. Nagyon elszomorit ez a helyzet. Fog változni?

2013. nov. 7. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fog.:) Én 7 éves voltam, amikor az öcsém született, szóval már fejlettebb mint a te lányod, mégis jelen volt ez nálunk is. Pedig emlékszem, mielőtt született, anyukám már megtiltotta, hogy napi egynél többször a babáról kérdezzek, mert teljesen lefárasztottam a lelkesedésemmel. Viszont mikor hazahozták, nem érdekelt a gyerek, egy kis betolakodót láttam benne.


Csak megnyugtatásul: Ma már mindketten felnőttek vagyunk, az öcsém serdülésekor annak idején szinte én voltam a legnagyobb támasza, imádom őt.

A lányodnál is el fog ez múlni.:)

2013. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 hónapja küzdök ezzel :D Érdekes a fiam 4 éves volt mikor az öccse született, nyoma sem volt ennek.Most 7 éves és időnként mondja, h "adjuk el a Domit :D" Persze csak akkor mikor már idegesíti a most 3 éves tesója :))) Amúgy imádják egymást.Na most 2 hónapja megjött a kisöcsi, a kisfiam középső fiúvá avanzsált, hát ne tudd meg :D

Ugyanez.Segít pelenkázni, puszilgatja stb de mikor etetem neki akkor kell pisilni, akkor akar éhen halni (és persze megy egyedül is, de anyának ott kell lennie), közli 2 perc etetés után, h "ana, elég volt" :)) ezek még aranyosak is néha, de voltak kemény dührohamai.A semmitől is üvölteni, csapkodni kezdett.

Szóval ő nem a tesóján vezette le, de egyértelműen azóta csinálja, h megszületett.Nagyon szeret oviba járni, ez a mákom, mert gyakorlatilag késő délutánig bent van, mikor hazajön akkor nagyrészt alszk a baba, a középső fiam fektetéséig úgy időzítettük, h ne legyen etetés.Megetetem a kicsit mielőtt elhozom az oviból, aztán 3 óra múlva eszik, amikor már a nagyok alszanak.Igen, a hétvége még kemény.Bár sajna már alig van tejem így tápszeres lett a baba 2 hete, ez gyorsítja a kajaidőt.Míg cicizett engedtem neki, h hozzák bújjon a takaró alatt, mesét nézzen, énekeltünk, mondókáztunk stb.

Ez egy folyamat de már sokat javult a helyzet, látom a fényt az alagút végén ;)

2013. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy ez csak átmeneti. Olyan kis tündér volt a nagylányom egészen addig, amig be nem mentem a kórházba, már akkor kezdett elanyátlanodni és a férjem meg a nagyszülők szerint is megváltozott. De most aztán rá sem ismerek. Főleg a szoptatással van baja, állandóan kérdezi, hogy mikor fejezi már be a baba a cicizést. Reggel pedig inkább a picit hagytam sirni (áldott jó baba), mikor a nagy konkrétan azért zenditett rá, mert a pici pont akkor ébredt, amikor őt ébresztgettem oviba menni. Az ölembe pattant és szoritott, sirt, én meg hagytam sirni a kicsit, aki egy idő után meg is nyugodott. A szivem szakad meg ettől a helyzettől...
2013. nov. 7. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
kisfiam 4 éves lesz decembeben... az eddig helyzet nagyon félti a hasam nem lehet hozza nyulni senkinek ha látja hogy valaki közelit akkor már löki el a kezét azt mondja ö megvédi a kistesót.de apátol is :)) én is tartok tölle nagyon hogy alakul ha meglesz a baba ugy terveztem a korházba viszek valami kedvenc ajándékot hogy ezt a kistesó hozta neki hátha esetleg nem érzi magát kirekesztve vagy nem is tudom
2013. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kapott ajándékot a hugitól, olyat amire vágyott :)
2013. nov. 7. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!