Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, hogy álltok a farsanggal?

Szülők, hogy álltok a farsanggal?

Figyelt kérdés
Ma már a negyedik farsangi buliba megyünk az ovis kisfiammal. Múlt hét pénteken ovis farsang, szombaton a tánccsoportjának volt farsang, vasárnap a játszóházban, ma is lesz a községben, ahol lakunk. Én nem készítettem minden alkalomra más jelmezt, mivel tudtuk, hogy sok ilyen buli lesz, vettünk egyet a játékboltban. Vasárnap a jatszóházban több gyerek volt az oviból, a legtöbbnek más jelmeze volt, mint pénteken. Az egyik anyuka be is szólt a fiamnak, hogy te már megint Pókember vagy? Meg nekem is mondja, hogy ő mindkét jelmezt készítette, és a harmadik is készül. A main sokan lesznek az oviból, így elkezdtem nézegetni interneten otthon készíthető jelmezeket, de rá kell jönnöm, irtó béna vagyok. A másik, hogy a fiam nem akar más lenni, csak Pókember, úgyhogy nem is fogok mást erőltetni. Ti is minden bulira más jelmezt készitetek? És tenyleg akkora gyarlóság venni vagy kölcsönözni a jelmezt, ha egyszer nincs tehetségem a varráshoz? Vagy csak én kerültem ilyen lenéző, szuperanyák közé?
2017. febr. 17. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A farsang a gyerekek ünnepe (egyetemi bulikat leszámítva... :P ), és pont az a lényeg, hogy pár órára olyan karakter bőrébe bújnak, amilyenbe akarnak.


Nyugodtan, udvariasan meg lehet mondani a beszólóknak, hogy a fiam ez akar lenni, s ez a legfontosabb. A helyedben pont ezért nem csinálnék vagy vennék másik jelmezt. Hadd érezzem már jól magát, hadd ne legyen fontosabb pár sznob anyuka!


Nekem három fiam van, kettő megmondta, mi akar lenni, nekik elkészítettem a jelmezt, egyszerűen, de ötletesen, ők voltak a legjobbak az oviban (nem elfogultság, hehe :)) ), a legkisebbnek megvettem olyan, aminek tudtam, hogy örülni fog, de én nem tudtam megcsinálni! És ő is cuki volt nagyon!

2017. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A farsang a gyerekeke, csak neha a gyoker szupermamik ezt is egy versengesnek fogjak fel. Ne foglalkozz veluk! Ha a fiad Pokember akar lenni az lesz, hiszen a farsang neki van. Rossz nezni amit a szulok csinalnak ezekbol.....sztori altalanos sulis korombol: anyukak egymassal versengtek ki tud a gyerekenek kreativabb jelmezt, hat volt teritett asztal meg villanykorte....csori kisgyerekek mozogni alig tudtak egesz farsangi unnepseg alatt......de a szulok dagadtak a buszkesegtol. Undorito az ilyen "anya".
2017. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szrni rájuk...mennyire szemétláda dolog egy kisgyereket így letörni...:-(((

Nekem lányom van, szal tök egyszerű, millió ilyen cucca van itthon, amihez csak egy koronát, vagy varázspálcát kell(ene) csinálni, de ő is idén Dorothy lesz az ózból, és már voltunk egy ilyen fizetős buliba, ott is az volt...szóval amit a gyerek szeretne...ez egy jópofa dolog, nehogymár lelkifúrod legyen...

2017. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy állok vele, hogy nagyon szeretnék kreatívkodni, csak időm nincs rá. Azért próbáljuk a gyerekekkel közösen elkészíteni jó előre, apránként, amit ők szeretnének, ahogy persze közösen sikerül. Nálunk minden évben csak egy buli szokott lenni (különórákon vagy barátok nem tartanak, pedig sok helyre járunk), amit inkább pont amiatt szoktunk sajnálni, hogy a nekünk sok meló után nem vehetik fel, csak egyszer. De itthon azért mindig újra előkerül szerepjátékokhoz (így az álmokon és lehetőségeken túl a fő szempontok, hogy strapabíró legyen, ne legyen balesetveszélyes és kis helyen elférjen:)).
2017. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az oviban nem volt nagy hacacáré, csak amelyik gyerek akart, az kiállt a sorból, bemutatkozott, hogy minek öltözött, az én fiam szeret szerepelni, bemutatott néhány Pókemberes "ugrabugrát", szóval lehetett rajta látni, hogy azonsult a jelmezzel, élvezi az egészet. Szerintem is erről kell szólnia. A játszóházban volt legjobb jelmez verseny, mondanom sem kell a fiam nem ért el helyezest, hiszen egy tipikus tömegjelmezt viselt, de ő legalább tudott csúszdázni, mászni, ugrálni, nem úgy mint az első helyezett kislány, akit cserepes virágnak öltöztettek. A sajtnak öltözött kisfiú is végül sárga harisnyában és sárga pólóban játszott, mert a hatalmas kartonkreációban mozogni sem tudott. Tényleg jól néznek ki ezek a jelmezek, ötletesek, kreatívak, de nem hinném, hogy egy kisfiúnak ha azt mondjuk a mai napra az lehet ami csak akar, akkor azt mondja: "de jó, én sajt leszek!" Ezt a versenyzést sem tartom jó ötletnek ilyen kicsi korban, a gyerekek a szívükre veszik a dolgot. A farsangnak a vidámságról, bulizásról, nevetésről kellene szólnia, legalábbis amikor én voltam gyerek, akkor erről szólt, nem arról, hogy itt is megmutassuk ki a jobb anya.
2017. febr. 17. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem jobb anya attól,hogy jelmezt varr. Attól jó anya, ha kielégíti a gyermek valid testi és lelki igényeit. Hogy ezt milyen módon teszi, az mindegy.


Ennyi erővel az is rossz anya, aki nem maga termeszti biokertben a biobúzát, amit maga őrölne és sütne belőle biokenyeret.


Hagyjuk már :)


Remélem, annak az Ostoba Nősténynek, aki beszólt az óvodás gyerekednek, a gyereked előtt elmagyaráztad, hogy igen, Pistike még mindig Pókember, mert ő a legcukibb pókember a kerületben. A gyerek hallótávolságán kívül pedig azt, hogy vigyázzon a szájára a gyereked előtt, mert az végképp nem a te hibád, hogy neki annyira szar az élete, hogy ovisokkal szemben fölényeskedjen, s legyen szíves ezt a frusztrációt a férjén kitölteni, ő talán elviseli, mert a gyereked biztos, hogy nem fogja. Mindezt halkan, a szemébe nézve végig, mosolyogva.


Nem vagy szerencsés: ostobenkó luvnyákkal vagy körülvéve, akik életében semmi egyéb sikerélmény nincs, mint ez a primitív versengés.

2017. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lányomnak csak 1 jelmeze van katica lesz ha 5 farsangja buliba hivnák akkor is csak egy jelmeze lenne ,én nem tudok varni igy mindig veszem a jemezeket ,ha fiad pokember akkar minden buliba lenni legyen az .hogy más anyuka mit gondol eről az az ő dolga mond meg neki hogy kisfiad szeret pokember lenni minden alkalomal.
2017. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem farsangi versenyeket mert a gyerekek csak szomuruak lesznek.farsang bulirol és jokedvröl kéne szolnia nem versengésröl.
2017. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz a versenyeztetés...:'( 3 gyereket kivéve mind bőg..mire jó ez? :-(((


De a Nőstényen nagy nevetek..:-DDDD

2017. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak ezen az egy bulin volt verseny. Fiam meg is kérdezte, hogy ő miért nem nyert szerintem? Ő nem jó Pókember? Szeirntem azt hitte az fog nyerni, aki hitelesen megformálja a karakterét, csak ugye ő ezt még nem tudja kifejezni szavakkal, de a kérdéséből erre gondoltam. Az anyuka kérdésére nem reagált semmit, de biztos fura érzést keltett benne, a felnőttek gonoszkodása mindig mélyebb nyomot hagy egy gyerekben, mint egy másik gyerek. Lényeg, lement a tegnapi is, jól érezte magát a fiam, ez volt lényeg. Én meg jobb ha hozzáedződök ehhez a mentalitáshoz és nem fogom hagyni, hogy elbizonytalanítsanak ilyen gyerekes szuperanyák.
2017. febr. 18. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!