Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire mertek beleszólni az...

Mennyire mertek beleszólni az unokátok nevelésébe? Mit tennétek, ha azt látnátok, hogy tényleg nagyon-nagyon rossz irányba halad, de a szülők szerint így a jó?

Figyelt kérdés

Most 4 éves a kislány, tényleg nagyon szeretem, de csak a vak nem látja, hogy egy kis majmot nevelnek belőle. Nincsenek szabályok, nincs következetesség, ezerszer megígérik neki, hogy büntetés lesz, nem kap ezt vagy azt, aztán pár perc múlva el van felejtve. Mindent megkap, akkor is, ha semmi szüksége rá: nemrég a karácsonyi vásárban (uzsonna után) kürtőskalácsot kért, de három falat után a földre dobta és megtiporta, csak azért, mert az anyja meg akarta fogni a kezét a tömegben. És ezután képesek voltak venni neki másikat, persze azt se ette meg, de kapott még tócsnit és forró csokit is, amik szintén a kukában landoltak. Ha valami nem tetszik neki egyből sikít, toporzékol, megüti, megrúgja, néha leköpi az anyját, apját. A lányom és a férje szerint viszont semmi baj, még kicsi, de erős akarata van, ami fontos az életben.

Nem tudom, mit tehetnék, nem akarok túlságosan erősködni, ők a szülei, felnőtt, diplomás emberek, tudom, hogy más nevelési elvek divatosak most, mint annak idején. Ezek viszont már tényleg olyan fokú problémák, amik nem hinném, hogy normálisak, korábban azok a gyerekek viselkedtek így, akiket sehogyan sem neveltek. Félek, hogy ha nem szólok, egy utálatos, önző ember lesz, barátok nélkül, de attól is tartok, hogy ha nagyon belemászok az életükbe, azzal okozok bajt. A finom célzásokból sajnos nem értenek, de azt sem tudom elképzelni, hogy nekik így jó.


2016. dec. 13. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha kérnek tanácsot, akkor elmondanám a véleményem, de majd ők is rájönnek, hogy milyen lekvárt neveltek. Átnevelni rosszabb lesz, mint most helyesen csinálni. Ha elmondtad, hogy mit gondolsz és nem kérnek belőle, akkor sok teendőd nincs. Esetleg megtanítod a kislánynak, hogy nagymamánál más szabályok vannak és veled másként kell viselkedni. Hátha a szülei észlelik a különbséget. Egyébként a nevelési elvek nem változtak, emberek manapság nem máshogy nevelnek, hanem leginkább sehogy.
2016. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos sokat nem tehet. Ha keményebben szól,kizárják az életünkből. Én is ezt tenném,mert utálom,ha beleszólnak az életembe.

De nálunk senki nem teszi. Anyós szokta csak mondani,hogy kissé ridegtartásban nevelem őket,nem bújnak stb. Meg hogy többet törődjünk vele,a 4évessel,közös program stb. Mi is ezt szeretnénk,de jelenleg épp minuszba vagyunk,nem költhetünk hetente 3-5ezret játszóházba vagy valamire. Járunk sokfelé ,de itt egy 2hos,nem olyan könnyü télen elindulni velük.


25éves vagyok és nekem se elfogadható egy olyan viselkedés,amit Ön leírt,pedig a mai fiatalság vagyok két gyermekkel. De én szigorúan fogom a nagyot és majd a kicsit is. Nekeü is akaratos,de nem merészelné a kaját ledobni. És hisztizik ám ő is. Nem mindegy,hogy egy gyerek neveletlen vagy eröteljes akaratú. Az Ön unokája neveletlen,de mint írtam,nem hinném,hogy sokat tehet. Magánál is így viselkedik?

2016. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Hiába szólsz. Süket fülekre talál. Nincs értelme. Persze megpróbálhatod, de fölösleges. De érdekes egyébként a környezetemben éppen a vezető beosztású szülők állnak így a gyerekükhöz. 3 is van ilyen. Tényleg nem akarom bántani őket sem, de azért 8 évesen amikor szembeköpte az anyját a gyerek és anyuka csak mosolygott, hogy még nagyon gyerek, nem tudja mit csinál. Egyébként meg odáig van érte-értem úgy, hogy folyton dicsekszik. Egyszerűen nem látja, hogy úgy vislekedik mint egy h@lyegyerek. Sajnos nagyon eszűrták a nevelését ennek is és a másik kettőnek is. Egyiknek sincsenek barátaik. Mert azért kisiskolás korban már nagyon gáz tud lenni. DE a szülő még most sem látja , hogy baj van és , hogy nevelni kellene. Mindent megkapnak, a kiesett időt anyagi dolgokkal próbálják pótolni és azzal. hogy rá se szólnak semmiért. Legutóbb a fiam fütyijét fogdosta. Őszintén megmondom én egy ilyenért lekevernék egy akkora fülest, hogy fal adná a másikat, de hálisten az enyém ilyesmit nem fog csinálni, mert nevelve van. Csinál rosszaságot persze ő is, de ennyire durva nem százas dolgot nem. Ja és erre mosolygott az anyuka, hogy még ez a kicsi fiú (jelzem 8 éves múlt) nem tudja, hogy ezt nem szabad.

Sajnálom , hogy ezt végig kell nézned. Nehéz lehet.

És tényleg ezeknek a gyerekeknek a szülei is többdiplomás, nagyon okos, versenszférában dolgozó szülők gyerekei. Álmában sem hinné az ember, hogy pont ők cseszik el a gyereket.

2016. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nálam nagyon változóan viselkedik, ha csak pár órára jönnek át, akko ugyanilyen, de ha hosszabb időt tölt itt (egy egész napot, vagy hétvégét), és főleg a szülei nélkül, akkor egy idő után megnyugszik, és nagyon aranyos, kezelhető lesz. Segít a konyhában, hozza a szemüvegemet, megmasszírozza a lábamat. Ehhez viszont tényleg hosszabb idő kell, egyébként hiába szólok rá.

2016. dec. 13. 18:34
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk volt ilyen a családban. Szóltak a nagyszülők. Persze normálisan. Süket fülekre találtak. Innentől kezdve ők nem tudnak mit tenni. Csak sajnálják a gyerekeket (mint ahogy a többi rokon, ismerős is) hogy majd mennyi gondjuk lesz, ha nagyobbak lesznek, mert egyáltalán nem nevelik őket.
2016. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem igen érdemes szólni szerintem. Egyébként pl. az én 3 évesem egészen kifordul magából, ha megérkezik a nagyi. Míg egyedül vagyunk, tűrhetően viselkedik, normálisan kommunikál, játszik. Mikor jön a nagyi olyan mint egy kis idióta, de komolyan, teljesen kifordul magából. Mikor csak a nagyival van, állítólag akkor is normális, aranyos. Hogy miért azt nem tudom, de ilyen is van.
2016. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
4 éves kislánynak biztos nagy élmény lehet a mama lábát masszírozni :D
2016. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Én pl. szeretem megkerdezni anyukam velemenyet. Sok mindenben nem ertunk egyet, de sok mindenben segitett mar. Soha nem tolakodo, egy-egy normal beszelgetes alkalmaval elmondja a gondolatait. Ezek utan merlegelem amit mond es van tanacs amit megfogadok.

Egy baratnom -akivel vagyunk olyan viszonyban , h elmondhatom a velemenyen- kerem perec megmondta nekem h rovid az ido amit a gyerekkel tolthet, o bizony "kinyalja a gyerek feneket" nem akar mumus lenni, majd az oviban es az iskolaban megnevelik, de " o engedi gyereknek lenni".

Teljesen ledobbentem mert alapjaraton normalis gondolkozasu no, de tobbszor is megbeszeltuk h ebben nem ertunk egyet.


Normalis felnott a velemenyet meg fogja hallgatni, aztan az o dontesuk lesz h valtoztatbak-e.

2016. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Ne szólj, nem a te dolgod. Ha nálad van a kislány, kezeld máshogy. A lábadat masszíroztatod vele? Ez elég visszataszító, nem véletlen van ilyen szakma, normális esetben meg kell fizetni, hogy más egy idős ember lábához érjen. Velem a nagymama a hátát masszírozta kicsiként, az anyajegyes kiütéses megereszkedett hátát. Utáltam, de nem szóltam, még úgy is tettem, hogy nincs gond. Nem tudom mennyire volt tudatos, de be is vetette az olyan jól esne, boldog lennék tőle lelki zsarolást.


Normális esetben nem szolgáltatja ki magát senki egy gyerekkel.

2016. dec. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Leülsz velük és szépen elmondod a te szemszögedből nézve a dolgokat. Hidd el nekem hogy ennél többet NEM TUDSZ tenni! Akármennyire durván hangzik, mert tudom az ember a legjobbat akarja a szeretteinek, de mindenki azt eszi majd amit főzött. Felnőttek.
2016. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!