Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az élet kisgyerekkel...

Milyen az élet kisgyerekkel és egy kutyussal?

Figyelt kérdés
Két éves a kisfiunk és venni szeretnénk neki,imádja őket.Kisfiam délelőtt/délután kiviszem.Sokat vagyunk kint.Van egy 1eves kisfiunk is.
2017. febr. 17. 14:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Miért is?Ezt mégis miből szurted le?!Nem is kommentelnem a kirohanasaid.Biztosan még tudod allapitani,hogy kinek való és kinek nem.Azt h valami otthont,szeretetet és törődést adna neki,mellesleg örömet okozna a gyerekeinek biztosan nagyon szar gazdi lenne.Amikor gyereket vállal az ember sem tudja 100%-ig mire számíthat.Nyilvan a kutyának is így van és az igényeihez kell igazodni.En csak elmondtam a napi rutinunkat a gyerekekkel és nem érzem úgy,hogy nem beiktathato egy kutyus.
2017. febr. 17. 14:36
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kerdezo!

Nekem van egy hateves fiam es egy 7 eves mopszom.

Szeretik egymast :) Bar a kutyus volt az elso joveveny, 1 eves volt amikor szuletett a fiam, de el nem adtuk / ajandekoztuk volna, es most hogy a teso, sem fogjuk. Megvan a velemenyem az olyanrol aki megteszi es nem turne a gyakori etikettje hogy leirjam......


Nehez mert a kutyus akkor is el kell, hogy vegezze a szukseget amikor a gyerek alszik vagy beteg, de ha a parod partner, ezzel nem lesz gond. A gyerek megtanul banni az allattal, megtanulja hogy a nalunk kisebbek is ernek valamit, es egy etetesi folyamatot mar egy 3 evesnek meg lehet tanitani, buszke lesz, hogy o etetheti :)

Nalunk nem volt kenyes pont higy gyerek+kutya egyutt, mostanra jobaratok nagyon, persze nem o setaltatja hiszen kicsi, de vagy egyutt visszuk le, vagy en vagy ferjem reggel, delutan este. A gyerkoc sokat jatszik vele, simogatja. Sok gyerek aki vendegsegbe jon es nincs kutyaja, vagy fel tole, vagy c.seszteti...jot tesz a gyerkocnek ha megtanulja tisztelni es szeretni oket :)

A fajtanak nezzetek utana, mert van kifejezetten gyerek- es csaladbarat, olyat valasszatok!

2017. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem kutyám már 5 éve van, gyerekem még egyelőre a pocakban, szóval nem tudom milyen lesz majd a kettő együtt, de a kutya (főleg amíg kicsi) legalább annyi törődést igényel, mint egy gyerek. Amíg kicsi és szobatiszta nem lesz le kell vinni sűrűn (éjjel is), nagy korában már könnyebb lesz vele, de akkor is előfordulhat hasmenés stb, ami miatt jobban kell figyeli rá. Nekünk van egy kis kertünk, de mégis naponta 3x minimum kiviszem sétálni, mert a kertbe csak akkor piszkít, ha nagyon kell neki. Pl ha éjjel ébreszt, csak kiengedem ide, akkor nem kell kivinni, de napközben nem nagyon hajlandó. Szóval ezt át kell gondolnod, hogy mennyire fér bele, bár ennyi napközbeni séta mellett elég lehet ha reggel, és este csak a kertbe van kiengedve. De arra is gondolni kell, hogy biztos tudod-e vinni magatokkal napközben? Pl játszótérre, meg sok parkba is tilos kutyát bevinni, ahol meg lehet sétáltani kutyát is, ott lehet a gyereknek lenne unalmasabb. Más jellegű dolog, de egy kiskutya sokszor kelekótya, és harapdál, meg ugrál össze-vissza, játszik, a tejfogai tűhegyesek. Egy ilyen kisgyerek ezt nem biztos hogy játéknak veszi, hiszen a kutya fájdalmat is okozhat neki. Nyilván ezt is kinövi idővel, de addig lehetnek belőle kellemetlenségek.

Mivel nekem nagyon a szívemhez nőtt a kutyám, nem fogok megválni tőle, ha megérkezik a baba, de ha nem lenne, nem kéne az biztos, legalább addig, amíg a gyerekek nagyobbak nem lesznek.

2017. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

Egy 2 és egy 1 éves gyerek mellé most ne vegyél kutyát.

Mert egy kölyökkel nagyon sokat kell foglalkozni. A szobatisztaság sem 2 perc...

Várj még vele pár évet.


Amúgy milyen fajtát szeretnél?

2017. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekunk MINDIG volt kutyank, amiota az eszemet tudom, es azelott is aparknak allandoan. Nagytestu kutyaink voltak mindig. Nagy kertes hazban laktunk. Imadtuk a kutyat! Nem csak 1-2 hetig jatszottunk vele, hanem ameddig eltek! Es ha kertesben laktok, akkor nem kell reggel 6kor es este 9kor is kivinni setalni. Napi szinten ki kell, hogy jol kimozogja magat, de az udvarban el tudja vegezni a dolgat, es ott is tud par kort futni, ha este kilenckor vagy reggel hatkor kilometer hianya van.


Sokkal jobb elete lesz a kutyanak egy szereto csaladban, mint egy menhelyen! Akkor is, ha szokoevben egyszer nem tudod kivinni 2 napig setalni, csak a kertben dobalod neki a labdat, mert epp betegek a gyerekek is, meg te is.


Es egyaltalan nem vagy hulye, egyaltalan ne hallgass az elozo par nem normalisra, akik probaltak szidni teged. Ok valoszinuleg osztogatjak fbn, hogy fogadjon mindenki orokbe kutyat, mert tele van a menhely, itt meg mindenkit lebeszelnek rola, mert nem tudnad naponta 20 orat futtatni egy kutyafuttatoban. Te jo isten.

2017. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

4 éves volt a fiam mikor vettünk 2 kölyök németjuhászt. Nem neki... merthogy ő nem tudja etetni,itatni,nevelni stb.. Azért,mert mi imádjuk a kutyákat és éreztünk magunkban annyit,h felelősséget vállaljunk értük vagy 20 évig.


DE! Én kutyasuliba hordom őket munka után,férjem minden reggel és este viszi őket sétáltatni,tehát azért nem csak dísznek vannak..meg mert az akkor 4 évesem szerette a kutyákat. 2 évesen hozzáteszem agyon tépte,nyigázta vna és ezt a te gyereked is így fogja csinálni (aztán majd megy a facebookra a kutya-gyerek videó,hogy hú de cukik..a kutya meg szerencsétlen azt se tudja majd merre meneküljön a gyerektől). Nagyon sok kitartás kell,mert ha nagyobb lesz és hagyod h a gyerek bántsa,v nem jól neveled a kutyát,simán nektek fordul és 2 év múlva menhelyre dugjátok.

Következetes neveléssel jól kifognak jönni de ez nem egyoldalú. A gyereket is nevelni kell h ne bántsa a kutyát.


Azóta nálunk eltelt 6 év,soha semmi probléma sem volt,a 2.gyerekkel is jól kijöttek,de SOHA egy percre sem hagytam őket felügyelet nélkül és ezután sem fogom,pedig a nagy már 10 éves.


Akkor vállalj kutyát ha jó életet tudsz neki biztosítani míg él.

2017. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Ne hallgass a sok bunkó tahó válaszolóra kérdező. A mi családunkban ennél több gyerek mellett is mindig volt kutya. Sőt, dupla ikres rokonéknal is. Minden csak akarat, szervezés kérdése. Hánynom kell attól a válaszolótól, aki a kislánya születése után elajándékozta a kutyáját. Az ilyennek nem lenne szabad új kutyát engedni.

Kisgyerek mellé ezeket a fajtákat ajánlom lakásba (mert nemcsak kertben lehet kutyát tartani) :

- cavalier king charles

- mopsz

- francia bulldog

- bichon

- uszkár

- shih tzu

2017. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
41%

Egy kutya kevesebb figyelmet igényel, mint egy gyerek.


Manapság tökjó, hogy elterjedt a normális kutyatartás sétáltatással, kakifelszedéssel, szocializációval és alapvető parancsok megtanitásával, de sokan átesnek a ló tulsó oldalára és beleb.zulnak a kutyatartásba. Általában gyermektelen huszonévesek, vagy olyan anyák, akiknek nagykorú a gyerekük és nem élnek már otthon.


Valamivel ki kell tölteni az idejüket.


Nagy kertes házban napi egy kutyafuttatás bőven elég, max egy óra, ha nem nagy mozgásigényű kutyát választasz.


Nem a kutya az első, hanem az emberek. A kutya a falkátok(család) rangsorában az utolsó helyen kell, hogy álljon. Ha van macska, akkor még az is beelőzi, nehogy gond legyen valami hatalmi harccal.


Nem királyi életre van szüksége, gondolom nektek sem az van, nem csinálhatjátok azt, amit akartok akkor, amikor akarjátok. Szerető család, pár kedves szó, normális étrend, meleg hely, a mozgáshoz tér és persze egészségügyi ellátás kell a kutyának. Ha nem futhat egy nap a szabadban, mert a gyerek lázas, semmi baja nem lesz. Majd kiviszed holnap.


Nekünk is lesz kutyánk, de elképesztő nehéz beszerezni. Először menhelyen próbáltuk, de olyan kutyát, amelyik tetszik is és nincs régóta bent, nem adnak 5 éven aluli gyerek mellé, mert kerülhet jobb helyre is, ahol ő a központ.


Elég nagy csalódás volt, saját kertesházzal, temérdek szabadidővel rendelkezem, de kiestem. Arra bezzeg nem gondolt az ember, hogy a kutya 15 évig él, a huszonéves örökbefogadója simán szül még a kutya életén belül.


Gondoltam veszek kutyát, nehogymár a menhelyi állatgondozót kelljen győzködnöm, hogyha egy gyerek nem akadály, egy kutya pláne nem lesz az.


Ha már veszek, megbízható tenyésztőtől vennék olyan fajtát, ami tinédzserkorom óta tetszik. Egy rakás pénz, hosszú várólisták, és ugyanúgy győzködni kell a tenyésztőt, hogy nálunk jó helye lenne.


Legalább a tenyésztők egy része értelmes, viszont méginkább bele vannak zúgva a kutyákba, mint a menhelyes gondozók.


Babaként tekintenek rájuk, babakocsiban tolják és fotózzák, gügyögnek hozzájuk, fotót kérnek a lakhelyünkről és időnként képet az állatról, ha minket választanak leendő gazdinak.


Jelenleg épp egy személyes találkozóra várok az egyik tenyésztővel, hogy el tudja dönteni, szimpatikus vagyok e annyira, hogy megvehetem e valamelyik kutyust. 2 minimálbér összegéért.


Szóval akkor jár a legjobban az ember, ha már gyerek előtt szerez kutyát, pedig az a logikusabb, hogy a kutya gyerek összeszoktatás miatt a kutya kiskorától összehangolódik a gyerekkel, hogy ne a felnőtt kialakult személyiségű kutya próbáljon alkalmazkodni.


Na mindegy. Ideges vagyok a téma miatt.

2017. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális és életszerű válaszokat.Mi francia bulldogot szeretnénk.En sem gondolnám,hogy nem való nekünk és a gyerekeimnek a kutya.Szeretnem,hogy együtt nőjének fel és már most besegítenek a kutyussal,hogy felelősségteljes legyen.Es igen egy gyerek sokkal több odafigyelés és gondozás,mint egy kutya.Ha ez megy akkor valószínűleg egy kutyát is el tudok látni.Szeretem őket,de nem vagyok ,,belebuzulva,, Nem viselkednek úgy vele,mint egy gyerekkel,csak mint egy kutyával akit szeret a család.Ha ez részemről nem normális vallalom
2017. febr. 17. 17:00
 20/21 anonim ***** válasza:
69%
Mindig volt kutyánk, 2 spániel. Tavaly meghalt a nagyobbik. Idén vettünk egy kölyköt, 2 és 6 évesek a gyerekek. Hát a 2 évessel, mintha a legjobb haverok lennének. Imádnivalóak. Nyugodtan vegyetek kutyát.
2017. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!