Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldről hazaköltözött...

Külföldről hazaköltözött anyukák, milyen az élet otthon kisgyerekkel? Gyorsan alkalmazkodtatok az otthoni léthez?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk kint külföldön, 2 gyerekünk már itt született. De egyre gyakrabban beszélünk róla hogy haza kellene költözni. Vágyunk haza, hiányzik a család a barátok. Rájöttünk hogy Írország nem egy gyerekbarát ország. Alig lehet itt valamit csinálni az időjárás miatt, nincs nyár, alig van napsütés. Benti programok is elég szegényesek. Szeretnénk hazamenni, de mit fogunk otthon csinálni? Lesz munkánk? Miből fogunk megélni? Igaz már itt sem keresünk olyan jól, de nem nélkülözünk semmit. Olyan tanácstalanok vagyunk.
2013. márc. 5. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
imádom első perctől, h itthon vagyunk. melót borzasztó nehéz találni, sajnos ez tény, de én nagyon örülök, h itthon vagyunk és a fiam is nagyon szeret itthon lenni.
2013. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
off:Miért nem gyerekbarát Írország? Mi épp arrafelé nézelődünk 2 kisgyerekkel.
2013. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A játszótérre alig jutunk ki, az időjárás miatt. Ugyan 1 hete nem esett az eső, de borús és fúj a szél, hogy leviszi a fejünket is. Tavaly nyáron a legmagasabb hőmérséklet 20 fok volt és akkor már örültünk. Persze ez nem tartósan hanem csak pár napig. :( Játszóházba nem mehetünk állandóan. A meghirdetett rendezvények fele elmarad,vagy megtartják ugyan de nem élvezed szakadó esőben. Nem tudsz tervezni, akkor kell menned amikor nem esik. Ez gyerekek nélkül nem érdekelt minket, de most már nem tudsz spontán menni. Ennél még Angliában is jobb idő van.
2013. márc. 5. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyban függ attól, hogy milyen végzettségetek és milyen munkatapasztalatotok van.

Angol nyelvből gondolom perfekt szinten beszéltek, úgyhogy ez mindenképp nagy előny az álláskeresésnél.

2013. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erdekes es ezt tenleg nem banteskent irom de nekem eppen forditva jott le, hogy Irorszag/Anglia sokkal gyerekbaratibb orszag amikor a kisfiunkal haza utaztunk 17 honaposan. Teremszetesen nem Budapestrol beszelek hanem nyugaton egy kisvarosrol. Voltak olyan ettermek ahol pl. nem tudtak etetoszeket biztositani itt kint meg a legkisebb kavezoba is van a sarokba. Sok helyen (ertem itt etterem, bevasarlo kozpont...) nem volt pelenkazo helyseg, itt viszont barhol talalok. Varosnevet nem akarok irni mert tenleg nem bantasnak szanom de a kisfiam hazautazaskor levittem a jatszoterre es tele volt uveggel, eldobott cigi csikkel es szetszort italos uvegekkel az egesz jatszoter. Nem vagyok kenyes de azert csuzda elott a torott uvegbe nem kene beletenyereljen. Azert itt a jatszoteren ez nem fordult elo pedig sok helyen voltunk. Itt is szetszorjak a tinik este, nem arrol van szo de, valahogy reggelre fel van takaritva, a szemet ossze van szedve es a fu le van nyirva. Nagyobb jatszotereknel ami messzebb esik a lakotelepektol van WC, pelenkazo ha bekakilt a baba vagy ha a nagyobb gyereknek WC-re kell menni. Volt olyan hely bevasarlo kozpontba ahol nem volt lift vagy mozgolepcso es a babakocsikat ugy cipeltek fel es le az anyukak. Tehat egy mozgasserultnek eselye sem lett volna ha oket is nezzuk. Nem kenyeskedesnek szanom es tudom, hogy a fent emlitettek nelkul is lehet letezni csak ha osszehasonlitom akkor nekem gyerekbaratibbnak tunik Irorszag meg Anglia ilyen szempontbol. Az idojarassal termesztesen egyetertek. Az nagyon gaz de valahogy az en kisfiam mar ebbe not fel es nem erdekli annyira, hogy esik vagy sut a nap. Ahogy mondjak aklimatizalodott csak nekem megy nehezen. De egy jo melohely es minosegibb elet erdekeben ezt is kibirom barmeddig. :) Nektek kedves kerdezo sok sikert otthon es remelem talaltok munkat. Nekem egy baratnom koltozott haza a parjaval es a kislanyaval tavaly. A parja talalt fel ev mulva munkat de ugy, hogy otthon megcsinalt egy penzugyi tanacsadoi tanfolyamot meg neha emelett vallal festest. Ok jol vannak de meg nem biztosak benne, hogy jol dontottek vagy sem. Kettos erzesuk van.
2013. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keresetek kellemesebb klímát de itthon nem lehet megélni,akinek már sikerült ki jutnia ne jöjjön vissza :(((
2013. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!