Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya lettem. Hogyan...

Rossz anya lettem. Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves volt mikor megszületett a kisöccse. Onnantól változtam meg.

Türelmetlen vagyok vele,sajnos keveset foglalkozok vele. Nagy elvárásaim vannak felé. Sajnos sokat kiabalok. Volt h rá is ütöttem.

Nem értem h fajulhatott eddig a dolog hisz imádom szeretem. És míg nem volt tesoja rengeteget játszottunk együtt,tanitgattam,sutottunk,foztunk. Együtt aludtunk. Mindent együtt csináltunk szinte. Tudom h ez igy nem jo és szeretnék ezen változtatni sürgősen.

Ferjemen kívül nincs senki segitsegem. Sehol egy mama vagy tata. (lenne csak nem érdekli őket)

Ráadásul most megijedtem mert ma is volt egy kiabálás a fiammal erre a szomszéd szólt h halkabban már meg h rám küldi a gyamugyet. Na még az kéne. Tény h megvaltoztam és idegesebb lettem meg turelmetlenebb,sokszor elszakad a cérna de nem ütöm verem éjjel nappal,nincs terrorba tartva. Tegnap is kifestoztunk,fociztunk.

Szóval egyrészt tudom h valtoznom kell de fogalmam sincs hogy lassak hozzá,másrészt most megijeszttett a szomszéd.


2017. febr. 19. 12:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* fenekére csaptam. Azt értem a ráütöttem alatt.
2017. febr. 19. 12:13
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy eleg jo pelda azoknak akik itt erdeklodnek a kis korkulonbsegrol hogy jo-e.....egyertelmuen nem mert ez lesz belole de mind1.

Hat te is tudod a valaszt: valtoztass. Tudod hol hibazol, valtozz. Csinalj csak vele is programokat, vond be a kisebb feladatokba, es mindenekelott mielott kiabalsz, szamolj magadban 10-ig..

2017. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Szülés utáni depresszió is lehet. Keress fel egy szakembert
2017. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom h valtoznom kell! És sokat gondolkodtam most ezen mert megvisel engem is lelkileg. Hisz szeretem,az életem oda adnám. Egyszerűen magam sem értem.
2017. febr. 19. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ez egy eleg jo pelda azoknak akik itt erdeklodnek a kis korkulonbsegrol hogy jo-e.....egyertelmuen nem mert ez lesz belole de mind1. "

Miért lenne már egyértelmű ? Nekem is kis korkülönbséggel születtek tesóim, mégse volt anyum idegbeteg. 6 évesen volt 3 éves és baba tesóm. Rokonságban ugyanez, pedig némelyikbe ikerpár is volt / van a nem sokkal nagyobb tesó mellé. Szóval nem egyértelmű, hogy verés, hiszti lesz kis korkülönbségből. Valakinek rendes szülei vannak.

2017. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem az életedet kell odaadnod, hanem elviselned a hétköznapokban! Elég rendesen kiabálhatsz vele, ha már szomszéd is ezt mondja! (gondolom nem első alkalommal hallotta)

Minden azon múlik, hogy mennyi figyelmet és energiát fordítasz a helyzetre innentől kezdve. Ne kiabálj vele, mert ez iszonyatos dolgokra képes! Kialakulhat a LELKI terror,ami Egyébként a gyámügy is figyelembe vesz. Néha, CSAK vele foglalkozz, mert nem csak a kicsi igényel téged! Nyilván nehéz, de nem ihatja ő meg a levét annak, hogy ilyen gyorsan jött a második, te meg nem bírod kezelni a helyzetet megfelelően! (Egyébként az egy jó jel, hogy legalább észrevetted, hogy ez így nem jó. Most már "csak" változni kellene!)

2017. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk itt minden hallatszik. Én is hallom őket ha hangoskodnak
2017. febr. 19. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azért ezt mondanám kis korkülönbségnek! 1,5-2-2,5 év az igen, de a 3 számomra már nem a kis korkülönbséges kategória! Mivel elvileg a nagy ekkor már oviba megy, így nem kell 2 kicsivel otthon lenni!

Nem jár oviba?

2017. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Nekem valóban kis korkülönbséggel születtekba gyermekeim: a kicsi fiam még csak 21 hónapos volt, amikor megszületett a kislányom. Én nagyon tudatosan készültem a nehéz elsö időszakra: tudtam, hogy imádom a fiam, minden zsigeremben éreztem azt a mindent elsöprő anyai szeretetet, ráadásul nekünk különösen szoros a kapcsolatunk mondhatni a születésétől kezdve, mert rengeteget voltunk csak kettesben az első közel két évben. Ezért tudtam, hogyha akár egy picit is elveszem Tőle a szeretetemet, vagy csak hagyom sodródni magam az árral (meg a hormonjaimmal😃), akkor annak a kisfiam lehet a legnagyobb vesztese. Komolyan elhatároztam, hogy mindent a kisfiam köré alakítok: a kislányom napi rendjét a fiam jól kialakult napi rendjébe illesztem bele, a picim alvásidejében sosem házimunkáztam, hanem a fiammal foglalkoztam, amikor mindketten aludtak, én is velük aludtam, mert ébredés után újra frissen rájuk akartam koncentrálni. A házi munkát nsgyon minimálisan csináltam, főzni csak két naponta. Ellenben mindig Velük játszottam, sokat sétáltunk, programokat csináltunk, hogy ne csavarodjunk be otthon a négy fal között. A kislányom már két hetes korában a mellkasomra kötve "mászókázott", mert én másztam mindenhová a fiam után a játszón. Egy szóval: minden idegszálammal azon voltam, hogy a fiam ne szenvedjen semmiben hiányt, sem szeretetben, sem figyelemben, csak minőségi közös időben. És egyszerűen elég volt ez az óriási elhatározás és a hatalmas szeretetem ahhoz, hogy tényleg (persze, egy-egy kimerítő időszaktól eltekintve) harmónikusan összecsiszolódjunk és új, immáron négytagú családdá váljunk. Most 4 éves a fiam, 2 éves a lányom, imádjuk egymást, ők egymást különösen, szval tényleg mesébeillő a mi történetünk. De ehhez részemről hatalmas fegyelemre volt szükség.

Nem tudok mit tanácsolni Neked: nem tartom egetrengető problémának, ha nagy ritkán felemeled a hangod, mindenkivel előfordul, a rácsapással egyáltalán nem értek egyet. Viszont ha a komoly elhatározásod ellenére sem tudsz változtatni magadon, akkor inkább tényleg kérj segítséget, mert a gyerekeid megérdemlik, hogy nyugodt, békés légkörben nevelkedjenek.

2017. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

# sem minőségi közös időben.

9-es

2017. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!