Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném túl magam...

Hogyan tehetném túl magam rajta, hogy anyám ilyen?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, kicsit hosszú történet, de nagy vonalakban:


Sokszor kiabál, ha nem kiabál akkor mindig idegeskedik. Ha mondok neki valamit, vagy kérdezek tőle vmit, akkor egyből jön a bűntudatkeltés, a kiabálás, stb.

A legnagyobb probléma viszont:

Elmondtam neki még 2 évvel ezelőtt, hogy meleg vagyok. (beszólásokat nem kérek) Akkor sírt, de először azt hittem, hogy elfogadta. Elég furcsán viselkedett, de komolyan már megőrültem tőle. Mindig azt hitte,és feltételezte, hogy biztos azért vannak haverjaim mert....biztos azért megyek el, mert....majd később volt egy olyan húzása, amit sosem fogok neki elfelejteni, de ezt ide most nem írnám le.


Kénytelen voltam letagadni ezt (mármint, hogy az vagyok), hogy végre leszálljon rólam, mert már nem bírtam idegekkel. Utólag megbántam, hogy letagadtam.


Most van barátom már 1 éve, neki elfogadóak a szülei. És ténylegesen fáj a szívem, hogy másnak elfogadóak a szülei, anyám meg ilyeneket művel. Én szeretném, ha elfogadó lenne, de a másik felem azt mondja, hogy nem érdemli meg ezek után az őszinteséget.


A tetejében pedig MINDIG kijelenti, hogy "ugye nem befolyásol senki??" "remélem nem befolyásol senki", és ezt nem is értem, miért teszi fel állandóan, mikor tényleg nem befolyásol senki.



Mit tehetnék? Hiába mondanám el újra, akkor megint nem szállna le rólam. Most ott vagyok, hogy ebben a témában tojok a véleményére (elnézést), és azt csinálok amit akarok.


Vagy rosszul teszem?


Hogy tudnám elfogadtatni magamban azt a tényt, miszerint anyám ilyen? Hogy tudom azt megcsinálni, hogy leperegjen rólam a hülyesége, a butasága, az előítélete, és a "befolyásolásos" baromsága?


Köszönöm előre is a segítséget!



2013. nov. 1. 09:34
 1/10 A kérdező kommentje:
NEm tudom, elmondjam-e neki újra vagy sem, mert később már úgyis rájönne magától, csak az van bennem, hogy 100% (ismerem...), hogy megint minden hülyeséget kikombinálna, keresztbe tenne, és nem hagyna békén ezzel.
2013. nov. 1. 09:37
 2/10 A kérdező kommentje:

Vagy próbáljak meg boldog lenni és NE ÉRDEKELJEN, hogy anyám mit mondd?


Ez így jó? Mert erre is gondoltam.

2013. nov. 1. 09:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Tűrsz és vársz amíg el nem költözöl otthonról.
2013. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 hetente járok csak haza. Koli.
2013. nov. 1. 09:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem is ez, hanem hogyan tudnám magam túltenni azon, h anyám nem elfogadó, és ilyeneket művelt? Hogyan lehetnék boldog? Hogy tudom elfogadni, hogy nekem nincs megértő családom? :(
2013. nov. 1. 10:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hogy? Egyszerű, mindent meg lehet szokni, és le lehet szarni... Ha boldog akarsz lenni ne érdekeljen főleg ha kéthetente jársz haza... Törődj a barátoddal, a sulival, minden mással és ne érdekeljen az anyád, ha kell akkor ne is szólj hozzá.
2013. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, remélem sikerül.

Egyébként fekete hajat akarok (most barna, és nem nézek ki lányosan amúgy sem), csak ebből egyszerre rájönne, és patáliázna. Akkor ne érdekeljen?

2013. nov. 1. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne érdekeljen az ő véleménye (főleg ha 2 hetenként jársz haza). Nyugodtan fesd be a hajad, legyél boldog! : )

20/L

2013. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%
Figyelj! Melyik az az anya akit nem érintene meg az hogy a gyermeke meleg. Egy idő után meg bocsát. De azt ne várja senki hogy az ő anyja ugyan úgy fogja majd szeretni ezek után. Én inkább elfogadnám azt hogy az anyám így viselkedik mint hogy még jobban elveszítsd. Engem 7 éves koromban anyám és apám is elhagyott ne hagyd hogy anyád elvesszen légy vele mindég kedves és fogaddel így ahogy van
2013. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyad nem tud elfogadni teged, te pedig nem tudod elfogadni anyadat. ne varj feltetel nelkuli szeretetet attol akinek te nem tudod megadni ugyanazt. Szerintem az ido megoldja, addig vigyazz ne okozz maradando serulest anyukadnak.Rendes gyerek lehetsz, meg fog oldodni.
2015. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!