Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig nem baj, hogy...

Hány éves korig nem baj, hogy cumizik a gyerek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves, a cumit csak alváskor igényli, de csak akkor, amikor iszonyat hisztis már a fáradtságtól. Férjem szerint nem baj, ha ilyenkor megkapja, én viszont nem szívesen adom már neki, hisz nem kisbaba már...

2017. febr. 20. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Lassan ideje lenne leszoktatni...
2017. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az én fiam 5,5 évesen szokott le a cumiról. Csak otthon és csak alváshoz kellett neki. Nagyon durván cumis volt, még simogatta is körbe-körbe az ujjával, amikor a szájában volt.. Nem gondolom, hogy akkora baj lenne, ha otthon megkapná, ha ez megnyugtatja. Most már 7 éves elmúlt, kiesett 8 foga, kibújtak a maradandó fogai a helyén, és semmi bajuk.
2017. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Max 2 év normális. Ha tetszik, ha nem.
2017. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as: de miért? Torz lesz a személyisége?

Minden választ, indoklást szívesen fogadok.

2017. febr. 20. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én kb. 4 éves voltam, amikor abbahagytam magamtól. A lányom 4 és fél évesen tette le egyik napról a másikra szintén saját elhatározásból (csak alváshoz kellett neki). 4 eves volt, amikor megszületett a tesó...mi úgy voltunk vele, hogy ez elég nagy dolog az életében, ráadásul ovit is akkor kezdte, nem stresszeljük cumi elvétellel. Mondogattuk neki néha, hogy sokkal szebb anélkül, meg milyen nagy már. Oviban is lerakta néhány csoporttársa a cumit, szerintem utolsó sem akart lenni. Egyik nap közölte, hogy ebéd utáni alvásnál nem kellett neki és otthon sem kell már este. Este kérte, de megbeszéltük, hogy délután mit mondott, meg hogy az oviban milyen ügyes volt, így sírás nélkül elfogadta, hogy nincs. Nagyon büszke volt magára, másnap reggel minda 4 csoportot végigturnézta a hírrel és még az igazgatónőhöz is beugrott elújságolni. :-D

Én abban hiszek, hogy inkább finoman terelgetni kell, hogy érjen meg benne az elhatarozás, nem pedig drasztikusan elvenni. Nyilván a szülő az erősebb, de egy ilyen teljesen ártalmatlan dologban minek traumát okozni, ha gördülékenyen is lehet?

2017. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Kb. 6 éves korig él a gyerekekben a szopizás igénye, így a te kislányod sincs szerintem "kóros" helyzetben. Majd megbeszéled vele, ha úgy látod, hogy itt az ideje, hogy pl. küldje el egy kicsi babának, akinek tényleg szüksége van rá, cserébe a nyuszi/mikulás/jézuska is teljesíti egy kérését. Vagy az a kisbaba küld meglepit, aki megkapta a cumiját.
2017. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem semmi gond vele ... Most figyelj éjjelre van szinte nem tud más róla csak te és az apukája .. Semmi baja nem lesz tőle és a cuminak idegnyugtató hatása van szóval ha ideges akkor nem magába fojtva károsít magán és tumort okoz magának hanem levezeti . Ha sehol máshol nem kell akkor miért baj nem értem egy tárgy a szájban nem olyan mintha pelenkás lenne vagy ilyesmi ez csak cumi lényegében olyan mint a cigi a felnőtteknél ... :D
2017. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. febr. 21. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!