Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autisták fejlesztése. Lehet...

Autisták fejlesztése. Lehet közel teljes élete?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki kisfiam autista. Áprilisban lesz 3éves és még nem beszél (kb 3-4 szava van)

Mutogatással megérteti magát, új helyzetektől nem riad vissza, nem félénk, puszit ölelést ad. Szalad hozzánk ha érte megyünk az bölcsibe stb... de azért csak akkor figyel ha épp akar....

Van esély valamennyire normál életformára?


2017. febr. 23. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az autizmus egy spektrum. Nem lehet még tudni, hogy pontosan milyen az állapota. Elvileg a nem beszélő autisták "súlyosabbak", de ez sem feltétlenül igaz (p. Temple Grandin sem beszélt sokáig és nézd meg, mi lett belőle :) ). Ugyanakkor van olyan NEM auti gyerek is, aki három évesen még nem beszél (családomban is van ilyen, onnantól, hogy oviba ment, dőlt belőle a szó). Már felnőtt és tutira nem autista.
2017. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ki mondta rá, hogy auti?
2017. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Erre azok tudnának bármit is mondani, akik foglalkoznak a fiaddal. Más nem.

Bizonyos idő elteltével kifejezetten szokták is értékelni az ezzel élő gyerekeket ilyen szempontból, hogy várhatóan mennyire megy majd nekik az önálló élet.

2017. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ki mondja, hogy autista? Egy dolgot írtál le amiben le van esetleg maradva, az a beszéd. Ennyiből senki nem fogja autistanak kikiáltani a gyereket.
2017. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Neurológus küldött pszichológushoz hogy megállapítsa figyelemzavaros, vagy autista habár hírtelenjében azt mondta szerinte az első de én szeretnék felkészülni a dologra, főleg hogy elég sokára kaptunk időpontott. Kicsit ki vagyok már borulva mert már 3 fejlesztőpedagógussal us megnézettem szerintük meg semmi baja a figyelme tényleg nem példaértékű de kb a korának megfelelően viselkedik kivéve a beszéd. Egyébként ami még tünet lejet hogy nagyon válogatós és lábujjhegyezik. Belenéz a szemünkbe de azért nem tartja ezt sokáig meg legtöbbször cikázik és mindenre figyel csak rám nem, de közben a feledatok többségét meg végrehajtja. Próbálok tényleg felkészülni mindenre...főleg hogy most ovis lesz
2017. febr. 23. 16:05
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja igen mikor új környezetbe kerül az új játékokat sorba kirakja és utánna kezd el velük rendeltetés szerűen játszani, vagy a saját fantáziája alapján. De itthon a megszokottakkal már nem csinálja, itthon folyamatosan szerepjátékozik. Néha olyanokat kitalál, nem is értem hogy és honnan. ( pl kimenekülnek az emberek a házból mert büdöst kakilt a bácsi)
2017. febr. 23. 16:08
 7/21 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem diagnosztizál, nem is diagnosztizálhat autizmust. Az alarm jelek megvannak, én a helyedben autizmus diagnosztikai centrumba mennék egyenesen, csak ott értenek hozzá! (A fejlesztők, pszichológusok, sőt, még a "mezei" pszichiáterek SEM tudnak autizmust diagnosztizálni, erre ne adj!)
2017. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ezek alapjàn mèg nem autista, de mindenkèppen vidd tovàbb. Nehèz ìgy megàllapìtani. Kisfiam 2,5 èves vannak autisztikus tünetei ( nem mutogat, nincs szerepjàtèk, pörget ) . Megkèsett beszèdfejlődèsről csak 3 èves kor utàn beszèlünk. Nevère figyel ? Utasìtàsokat vègrehajt ?
2017. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8 as vagyok , bocsi egy valami kimaradt amit meg szerettem volna kèrdezni. Azaz hirtelen több is eszembe jutott. Szòval hogy jàtsza azt a szerepjàtèkot , hogy az emberek kimenekülnek a hàzbòl .. ha nem beszèl ? Halandzsa beszèdet hasznàl ?
2017. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
# 8: Megkésett beszédfejlődés, lábujjhegyezés, sorbarendezés, válogatósság. Ezek mind alarm jelek. Az én lányom ennyi idősen még "csak" repkedett, de vittem kivizsgálásra, csak sajnos akkor még nem voltam vele tisztában, hogy mik azok a tünetek, amikre oda kell figyelni. Ha tudtam volna, valószínűleg két évvel korábban lett volna diagnózisa. Így kimaradt két évnyi fejlesztés...
2017. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!