Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzelmi intelligencia fejleszt...

Érzelmi intelligencia fejlesztése mikortól és hogyan? 19 hónapos lány

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Egy ekkora gyerektől még nem igazán lehet elvárni, hogy belátó legyen, vagy bele tudja magát képzelni mások helyzetébe, az majd kb. oviban lesz.
2013. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma láttam egy könyvet a kirakatban, de nem volt rá lehetőségem, hogy bemenjek és megnézzem. Az alcíme valami ilyesmi volt: érzelmi intelligencia fejlesztése kisgyerekkorban. Ezen kezdtem el most gondolkodni, hogy mikortól is lehet ezt elkezdeni és hogyan.
2013. febr. 20. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első pillanatól fejleszted ha megöleled ha sír, eteted ha éhes...
2013. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdődik, hogy születése után a mellkasodra fektetik! Aztán a simogatások, ringatások, éneklések stb.. Első perctől kezdve!
2013. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, ahogy előttem írták. Bár érdekes lenne azt a könyvet megnézni, hogy vajon mit írnak. De én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy az érzelmi intelligencia a szülőtől, vagy főleg attól az embertől jön, akivel a kisgyerek a legtöbb időt tölti.

Nekem 2,5 éves a lányom, és csak csodálkozom néha, hogy honnan jön belőle annyi kedvesség és gyengédség. Mostanra már nagyon is kifejezi a szeretetét a családtagok felé is, magától odamegy, megölel vagy puszit ad az illetőnek. Eddig a legkedvesebb alvós maciját dajkálta, teljesen felismerhetően, hogy mit látott tőlem. Vigasztalja, szeretgeti, odamegy és megöleli. Tegnap például az ágyon ugrált, egyszer csak felkiáltott: "állj! csókolok macit". És abbahagyta az ugrálást, hogy megpuszilgassa a maciját. :-)

Szerintem ez is olyan, mint a többi terület, nem kell kifejezetten tanítani, hanem azokat a mintákat veszi át és tekinti természetesnek, ami őt körülveszi és látja.

2013. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andaolo válasza:
Azzal is fejleszted, ha megnevezed neki sajat erzelmeit. Pl ugy latom, hogy szomoru/vidam vagy, aggodsz, vagy haragszol, csalodott vagy... Ez kulonosen akkor jon jol, mikor a gyermek nem tud a sajat erzelmei felett uralkodni. Ilyenkor legugolsz hozza, megnevezed az erzelmet, amit nala tapasztalsz. Azzal, hogy beszelsz rola es megnevezed, segitesz neki megerteni mi megy vegbe az o kis lelkeben.
2013. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!