Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyermek nem reagál...

2 éves kisgyermek nem reagál ha szolok neki. Nem játszik annyit mint 1 evvel ezelőtt. Nem beszél még es nincs az a kontakt ami sztem kéne h legyen. Mit tanácsoltok? Későn érő típus?

Figyelt kérdés

2017. febr. 25. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem minden gyermek beszel 2 evey korban, altalaban akkor nem figyel ha szolitod, pl ha csinal valamit? Vagy szimplan nem reagal? Ha regen tobbet jatszott most mar nem, annak lehet oka van. Egyedul szokott jatszani/jatszott?
2017. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Eddig reagált? Vagy sose? Hall? Gyerekorvos, védőnő, ők már sok gyereket láttak.
2017. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én az a típus vagyok, aki már fél évvel ezelőtt az orvosi rendelőben ült volna és szakemberrel beszélte volna meg a problémát, miközben a kezemben szorongattam volna a hallásvizsgálatra a beutalót.
2017. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Irány a háziorvos... Lehet, hogy semmi baja és későn érő, de jobb kivizsgálni. Ha a hallása, attól nem kell félni. Van ismerős aki hallókészülékkel él. Lediplomázott, jó állása van és már menyasszony :)

Ha pedig valami egyéb okból nem válaszol a gyerek, amit asszem mostanában egyéni nevelési igényként szoktak szépen összefoglalni, akkor arról is jobb tudni, mert pont ilyen kis korban lehet a legtöbbet fejleszteni rajta.

2017. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

vidd el orvoshoz, nem a beszéd miatt, hanem azért, mert nem reagál. anno én 2 és fél éves koromig nem beszéltem, egy szót se, aztán fogtam magam és egész mondatokban kezdtem el beszélni (vagyis valószínű tudtam volna hamarabb is, csak nem volt hozzá kedvem). de én későn érő voltam, nem csak ebben, minden másban is.

de ha nem reagál, az nagyon fura. majd írd meg, mi volt!

2017. febr. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Szervi kivizsgálás az első. Ha negatív, akkor gyermekpszichológus, mert az esetben lehet esély autizmusra. De az is lehet, hogy problémamentes, és alkati: erősen introvertált esetleg.
2017. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!