Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem mindenki csak kihasznál? Teljesen besokalltam! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott, hogy kihasználnak a szüleim és hülyènek néznek, férjem is kihasznál, húgom is és a barátnőm is.


Férjem szinte be se segít a háztartásba, csak elmosogat néha, 1-2x kirakja a ruhàt és ennyi. Múltkor is megkértem valamire, erre közölte, hogy hétvégén pihenni akar (egész nap gépezett), majd máskor megcsinálja, hozzátenném, hogy csak egy 15-20 perces munkáról lett volna szó. A babaprojektet állandóan tologatja, gondolom az is munka lenne, nem lehetne mellette lazsálni. Annyira önző!!! Én gürizek a munkában is, itthon is minden rám hárul, látja, hogy ki vagyok bukva lelkileg, de nem foglalkozik ezzel, pedig jólesne, ha pici terhet levenne a lábamról. Többször átbeszéltem vele, de nincs változás igazán.


Húgom kb csak akkor keres meg, ha valamire szüksége van.


Baràtnőm folyton a volt baràtja miatt talál meg, hogy a vállamon sírja ki magát, rólunk nem is igazán érdeklődik.


Munkahelyem is katasztrófa, nem adnak fizetett szabit, ott is megy a kihasználás. Persze próbàlok mást találni helyette.


Csoda, hogy becsavarodok?!


2016. aug. 4. 15:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést: terhet levenne a vállamról
2016. aug. 4. 15:57
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most minden egyszerre kibukott belőlem,mert már évek óta ez van...:(
2016. aug. 4. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ő életed párja.

Talán másfelé kéne elindulnod. Ami nagyon nehéz, mert a legtöbb ember ragaszkodik a megszokott dolgokhoz és nem szeret váltani, változtatni. Pedig hosszú távon megéri.

Lehet, hogy lesz egy nehéz időszakod, de legalább lesz esélyed a boldogságra.

Mindez igaz a munkára is. Ha ennyire rossz, akkor talán nem olyan lehetetlen másikat találni helyette.

Testvérednek mondd el, hogy mi bánt, nem kell arra várni, hogy ő konkrétan rákérdezzen.

2016. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te olyan vagy mit én voltam. Olyan igaz ízig-vérig balek. Aki ugrik azonnal ha kérnek tőle valamit. Lehet hogy bunkón hangzik, de a te hibád is, nem csak a környezetedé hogy kihasználnak. Akit ki lehet, azzal meg is fogják tenni.


Egyetlen megoldás van: Meg kell tanulni nemet mondani. Ha a férjed rád hárít mindent, és nem segít: Hát te se végezd el a házimunkát. Miért változtatna mikor minden alá van tolva? Ha nem kényszerül rá, nem fog semmit tenni. Ha így sem változtat, mert megszokta hogy kéznél vagy mint cseléd, le kell lépni, vagy leléptetni a pasast mert tényleg tönkre fogsz menni lelkileg.


(megjegyzem, ha ennyire semmibe vagyok véve, eszembe sem jutna a babaprojekt. Ha meglesz a gyerek csak még nehezebb lesz minden. Egy kapcsolat megmentéséért szülni meg... Nem érdemes, nem fog működni. )


Ami a családot illeti: Fordulj hozzájuk bármilyen ügyben. Ha nem segítenek, akkor te is így állj hozzájuk.

2016. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb válasz: ami nem megy azt nem kell erőltetni. (értem ezt a családon és munkán kívüli kapcsolatokra) A család meg olyan amilyen, a családi kapcsolatokat is lehet redukálni, meg nem kell hagyni magad kihasználni. Munka meg mindenhol ilyen, csekély tapasztalataim szerint (is)
2016. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is baj, hogy nem lesz gyereked tőle, ne is akarj később sem. Én elhagynám azonnal. Ha együtt éltek akkor mindent közösen kell megcsinálni, nem a nő dolga a munka mellett a háztartás teljeskörű vezetése. Anyukám pl. háziasszony, de apukám mindig elmossa maga után a tányért, beindítja a mosógépet. Ez egy banális példa volt és apróság, de szerintem fontos.


A barátnőddel és a húgoddal pedig beszéld ezt meg.

2016. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ilyen kapcsolatba mégis minek gyereket vállalni

ha már 2 embere nem birod a háztartást mi lesz egy babával

ne azért akarj gyereket az első jöttmentől akit félsz elhagyni mert nem akarsz egy sza1 helyen melózni

2016. aug. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!