Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy kislányt az...

Normális ha egy kislányt az anyukája elszigetelten a valós társadalomtól nevel?

Figyelt kérdés
A kislány 5 éves. Eddig csak egy alkalommal utazott BKV járművön, a 16 vári busz volt az. Mindig mindenhová az anyuka terepjárójával járnak. A gyereknek fogalma sem volt miért várnak az emberek a megállókban az utcán. Anyuka családja szegény volt gyerekkorában talán ezért is meggyőződése hogy a lányát egy védett burokban kell nevelnie. Egészen hajmeresztő szokásaik vannak. Nem ehetett hozzáadott cukortartalmú ételt három éves koráig, de ez mai napig sem változott sokban. Cukrászdákból is csak néhány budaiba járnak ahol anyuka szerint kiváló minőségű hozzávalókból készülnek a sütik. Minden más II. rangú olcsóbb cukrászda, étterem tiltólistán van. Tilosak a színes ételfestékes cukormázak, az olcsóbb gyerekjátékok, a tv-t sem nézheti csak régebbi magyar/német meséket, ipad tilos. Étrendje: három éves koráig nem ehetett hozzáadott cukrot tartalmazó élelmiszert. Rengeteg zöldség/gyümölcs, kevés hús mert az is káros, hal, hüvelyesek, tilosak az olajban sültek, csak olívaolaj, bio német gyümölcspép és 100% német gyümölcs italok müllerből amik a német piacra vannak gyártva. Kindertojás a pálmazsír miatt tilos ahogy minden más keksz és nasi. Csak hipp német babakozmetikumok, ruhákból is benetton/ baby polo ralph lauren Ausztriából, baby boss és más német márkák, játékból fa vagy FP / Götz baba. Barbie baba tilos mert károsan befolyásolja a gyerek lelkivilágát. Olyan az egész nevelése, mint egy steril szoba. A kislány egy magánoviba jár, de anyuka direkt hamis gyermekorvosi igazolásokkal otthon tartja rendszeresen.Ilyenkor Müpás gyerekelőadások, bábszínház, budai játszótér, kerámiás szakkör, wellness, utazások a program. A gyereknek nincsenek barátai a szülei nélkül nehezen tud megmaradni. Sajnálom a kislányt, mert rá fog menni anyuka beteges gyermeknevelési hóbortjára.
2017. febr. 28. 00:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%

Jaj ne, valaki megengedheti a gyerekének a prémium termékeket egy első blikkre kimondottan egészséges étrenddel, valamint van egy autójuk is :((( Brü-hü. Ú és ráadásult megteheti hogy a saját kbaszott gyerekével tölti a napot a magánoviból kivett szabadnapokon!!


Nem kell ám azért a suttyó magyar "mindent ki tudunk rántani és még a szalonnára is porcukrot teszünk" mentalitásban nevelni a gyereket, mert ez veszi körül. Mi a pcsért BKV-zzon ha soha sem fog rászorulni és tippre 16 évesen a popója alá teszik anyuci használt SUV-ját, őszintén én sem mennék BKV közelébe sem, ha nem lenne muszáj.

Gyökér ez a mentalitás, hogy jusson egy kis szar is, hogy lerántson a földre... Sosem lesz a kislánynak ilyen szarban része, majd felfogja ha megérti ez elvontabb dolgokat is nem csak a saját tapasztalatait. Így,ha jól sejtem, nem egy ilyen besavanyodott bunkó panelproli lesz belőle, mint te aki a minimálbér+20%-nyi fizetése mellett, a szakad suzukijából sajnál le mindenki, 'hisz ez az igazi élet, amikor mindenért megküzdesz és vitted mán "valamire". Mindegy ha az ország egész lakossága fizeti a te deviza hiteled, mert kirtikán aluli pénzügyi-itelligenciáddal ennyire vagy képes. Persze BKV-zik nem kell csak a 2 havi szervíz miatt neked is kell néha, de szigorúnak csak szolidaritásból!

Gyökér.

2017. febr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Amiket írtál, azoknak a zöme nekem nagyon szimpatikus... Miért kellene BKV-val járnia, ha nem szorul rá? Én se járok. Azért a megállókat elmagyaráznám neki ebben a korban, de bizonyára ez meg is történt, amikor csodálkozott a kicsi.


Cukrot én se adnék a gyermekemnek, ahogy a páromnak és magamnak sem. Nehogy már baj legyen, hogy figyelek az egészségünkre...

Az ipaddal nincs baj, de 5 évesen lehet, hogy nem fontos, nem vagyok képben a mai óvodások igényeivel, bár én nagyon örülök, hogy csak tiniként lett számítógépem s csak akkor lettem függő... A természetjárást akkor már nem lehetett elvenni tőlem.

Barbie baba az én házamba be nem teszi a lábát, ha mégis, feldarabolom, felakasztom és bekenem művérrel... De ez bizonyára nem jó nevelés, így jobb, ha nem jön. Mindenkinek megvannak az érzékeny pontjai, no.


DE ha valóban otthon tartja és nem viszi közösségbe, az természetesen nagyon rossz. De ez csak egy mondat volt és mivel süt az írásodból az ellenszenv, szkeptikus vagyok. A tényszerű dolgokat is úgy írod, mint ami hibás, miközben nekem szimpatikus, ez azért nem győz meg arról, hogy helyesen látod a többi dolgot.

2017. febr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Egészen hasonlóan nőttem fel, csak nem ennyire egészségesen. Kocsink volt, úgy buszt én is csak messziről láttam, számítógép nem volt otthon, nem is érdekelt, barbi 1-2 gagyibb fajta, amit rokonok hoztak, csoki kevés, csipsz, cukor, kóla szinte soha. Tévét alig néztem, csak ha a szüleim néztek valami nem korhatáros vígjátékot vagy vetélkedős műsort, akkor néha odaültem. Oviba mondjuk jártam rendesen, voltak barátaim, és nem ovi helyett csináltunk egyéb programokat. Kicsit több közösség kéne, egyébként rendben van.
2017. febr. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan mi is ezzel a probléma? Anyukának lehetősége van rá, hogy a legjobb minőséget adja a gyerekének. Max a "nem tudja miért állnak a megallokban" lehet gond, bár ezt épp nem tartom valosnak, mivel a gyerek nem hülye, nyilván megkerdezi, plusz az oviban is tanulnak errol
2017. febr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ki vagy te, hogy ennyire tudsz mindent?
2017. febr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Kimondottan örülnék,ha csak egy megközelítőleges szintet meg tudnék ütni. Mennyivel jobb esélyt kap ez a gyerek. Ahogy leírtad anyuka egyszerre àpolja az egészségét,a lelki világát,a szépérzékét,és próbál minőségi időt tölteni a gyerekkel. Nem hiszem,hogy hàtrànya származik abból,hogy nem a szociàlis háló tartja fent és nem szakítják ki erőszakkal a családból napi 9-10 órára,hanem az óvónő és majd a tanárnő helyett az anyja neveli.
2017. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Salx Narval ***** válasza:
62%
Én sem látok semmi kivetnivalót a hölgy nevelési módszerében, legfeljebb kicsit nyitottabb lehetne a közösségi programok iránt. Amúgy szerintem a többi teljesen rendben van. Az a bajod, hogy nem eteti minden trágya kajával és minőségi ruhában járatja? Nem erre megy rá a gyerek, hanem nagy eséllyel az ellenkezőjére.
2017. febr. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Száradjon le a keze a lepontozónak...
2017. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Én is irigylem h megteheti h a prémium miőséget tudja biztosítani a gyerekének.

Bár az ovis résszel nem értek egyet, de mégsem bezárja ilyenkor a gyereket, hanem programokra viszi, foglalkozásokra ami jó dolog.


Én falun nőttem fel. Ott sincs BKV!!!

Kocsival mentünk a városba, ha kellett, mert miért cígölném a buszon a sok szatyrot....


A halat nem eszik dolgot nem értem....

Az édességekkel meg marhára nem fontos tömni a gyereket.

Egyébként nin s valami allergiája? Mert lehet azért is figyelnek ennyire rá.

Ja és régen is csak az utolsó ovis év volt kötelező. Mégis felnőttek a gyeremek. És szocializálódtak.


Elhiszem h az irigység is beszél belőled. De anyuka nem veszélyezteti a gyereket sőt.

Túlfélti egy kicsit. De ez nem hiszem h akkora probléma lenne, hogy itt felfújd a dolgot.

2017. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%
Ki vagy a sztoriban? Az irigy sogorno vagy a "baratno" aki csak "jot akar"? Utobbitol hemzseg a gyakori mostansag..jonnek kipofazni a kisgyerekes baratnojuket a szlogennel hogy "a gyereknek akarok jot".
2017. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!