Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van aranyközép út...

Szerintetek van aranyközép út a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok a kisfiammal, és már most biztos elképzeléseim vannak róla, hogy hogyan fogom nevelni.


Az én szüleimről azt kell tudni, hogy kiskoromtól kezdve megfélemlítettek, ha valami nem tetszett nekik, máris jött a mindennek elhordás és/vagy verés. A suliban, mikor piszkáltak, nem tudtam megvédeni magam, mert még ahhoz is életképtelen voltam, hogy egyáltalán visszaszóljak, hisz otthon sosem engedhettem meg ilyesmit magamnak. Nem tanultam meg, hogy kell vitatkozni, hogy kell érvényesülni, hisz folytonosan elnyomásban éltem.


Na, ha nekem lesz gyerekem, semmiképpen sem fogom így nevelni. A hisztit figyelmen kívül fogom hagyni, viszont ha normálisan mondja el, amit akar/nem akar, mindenképpen meghallgatom, és ha elég meggyőzően érvel, lehet, hogy engedni fogok. Lesz pár bombabiztos szabály, amiből nem fogok engedni, de a többi dologból fogékony leszek az ő véleményére is. Mindig figyelni fogok rá, hogy ne emeljem fel a hangomat, hogy ez minél kevesebbszer forduljon majd elő. Nem fogom megütni, csak nagyon indokolt esetben. Ügyelni fogok rá, hogy sosem rajta vezessem le a feszültségem. Ha éppen nem lesz éhes, nem fogom belétömni a kaját. Ezen kívül önállóságra fogom nevelni, vele biztos nem fogom megcsinálni, hogy 10 éves kora előtt nem mehet ki felügyelet nélkül az utcára.


De én nem az az anyuka akarok lenni a városi legendából, amiben a gyerek rugdossa az idős nénit és a "kedves" szülő nem hajlandó rászólni, mert ő hagyja kiteljesedni a gyerekét. Én majd azt szeretném, ha a gyerekem egy kedves, empatikus ember lenne, aki segít másoknak, és nem piszkálja az iskolatársait. Mindig rá fogok szólni, ha valami olyasmit tesz, amit nem kéne.


De mindenhonnan csak azt a két végletet lehet hallani, hogy "néha bizony minden kölyökre ráfér a verès, mint a 'régi szép időkben' ", meg "még büntiszékbe ültetni se szabad, mert sérül tőle a pici lelke". Én egyik véglet se akarok lenni. Se a megfélemlítő típus, se az, aki egyáltalán nem szab határokat a gyerekének.


Szerintetek van aranyközép út a gyereknevelésben? Létezik ilyen? Megtalálhatom?


2017. márc. 2. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek meg van az elképzelése első gyerek előtt, hogyan fogja nevelni a kölköt. Aztán megszületik. :)

van arany középút, a szülők kb. 1%-a képes megtalálni.

2017. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ó. Az nem túl jó arány.:/

Az biztos, hogy nem fogom azokat a hibákat elkövetni, mint a szüleim, de attól félek, át fogok esni a ló túloldalára.

2017. márc. 2. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem a gyermeked is "partner" lesz benne!

Én is hasonló képpen képzeltem el... Aztán a fiam "felülírta".

A lényeg próbáld a lehető legjobbat kihozni belőle!

És nagyon figyelj a lelkére! Ha jól ismered, ismered a reakcióit, megfelelőbben tudsz reagálni.

Pl. a fiamat "keményebben" kell fogni... én pedig engedékenyebb szerettem volna lenni vele... és tényleg partnerként kezelni, de nagyon "elszaladt vele a ló" :-)

2017. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van arany kozeput, csak mindenkinel mast jelent :) :) :)


Egy pelda: az edesseg adas. Valakinek az az arany kozeput hogy csak heti egyszer ad csokit. Valakinek az, hogy nem ad csokit de mondjuk cukros uditot igen. Van akinek meg az hogy csak heti haromszor ad es nem minden nap.

2017. márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elrontani a kedved vagy ilyesmi és tök jó, hogy vannak elképzelésed. Csak hát lesz valaki, aki ezt meg fogja változtatni. Nem teljes mértékben, ha figyelsz rá. De azt garantálom, hogy a leírtakból nem minden fog megvalósulni!


Egyébként hasonlóan gondoltam/gondolom a dolgokat, mint te. Például az kaja erőltetése. Én sem csináltam soha. De olyan lesz, ha nem is akarod, hogy egyszer-egyszer igenis gyenge leszel és hozzá fogsz csúnyán szólni, mert valaki felhúzott vagy mert mondjuk te is és ő is hisztis. De ez normális! A jó az, hogy már előre gondolkodsz ezen és a dolgokat reálisan látod! :)

2017. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett, amit leírtál! De szép is lenne... Én is hasonlókat képzeltem, de mióta megszületett és főleg mióta dackorszakba léptem egy hang a fejemben folyamatosan azt mondja: "újratervezés, újratervezés" Folyamatosan keresem ezt a középutat, hogy ne legyek túl szigorú, de túl engedékeny sem. Sajnos mostanában muszáj szigorúbbnak lennem, mert ha nem, akkor nagyon hamar túlnőne a fejemen. Nagyon nehéz szülőknek lenni! Sok örömöt ad, de több őszhajszálat is...
2017. márc. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ő lépett, nem én... :D
2017. márc. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ideírok, hogy visszataláljak.
2017. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!