Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a gyereknevelésb...

Mit gondoltok a gyereknevelésben elkövetett "kegyes hazugságokról"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolok itt a klasszikus "gólya hozza a gyereket", a "Jézuska hozza a karácsonyfát", "Mikulás" és társikra. 2 éves a lányom és amellett döntöttem, hogy én bizony nem fogom ilyen hazugságokkal tömni a fejét. Első sorban azért, mert hogyan is kérhetném számon rajta, ha egyszer is hazudni fog nekem, ha én voltam az első, aki megtette? Másodsorban azért, mert egyenrangú félként kezelem és nem szándékszom becsapni. Harmadrészt pedig azért, mert emlékszem még milyen rossz volt, mikor rájöttem, hogy az egész család úgymond hülyének nézett éveken át. Szerintem nincs olyan, hogy "jó hazugság", a hazugság az hazugság. Az én kislányom már tudja, hogy a pocakomba volt, belőlem bújt ki, stb, stb. A mikulás, karácsony, stb még annyira nem került előtérbe, mivel nem is igazán fogta fel, de idén már minden bizonnyal eljut a tudatáig valamilyen szinten. Úgy döntöttem, hogy nem fogok neki hazudni. Az ünnepet enélkül a hazugság nélkül is lehet gyönyörűvé és meghitté varázsolni, számomra azután is megható és szeretetteljes volt, hogy 8 évesen rájöttem a turpisságra. Nem beszélve arról, hogy sokkal jobb volt részt venni az előkészületekben, az ajándékok megtervezésében, stb. A legjobb barátnőm viszont (3 éves a fia, 1 a lánya) azt szajkózza, hogy elveszem a gyerek örömét, elrontom az ünnepet, stb. Meg azt, hogy nem kell még egy gyereknek tudni arról, hogy hogyan lesz a kisbaba, stb., mert úgysem fogja fel "nem az ő eszükhöz való" mondta, amivel számomra ledegradálta a gyerekeit. Nem megerősítést várok, se nem egyetértést, le-, vagy rábeszélést, pusztán csak kíváncsi vagyok, hogy Ti hogyan vélekedtek erről. :)

2016. jún. 10. 16:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Már ne is haragudj, de a 2 éves gyerek nincs egy felnőtt szintjén. Ez nem degradálás. Ez az igazság. Egyenlőnek meg főleg nem egyenlő, te vagy érte a felelős, ő még jogilag sem igazán döntésképes.
2016. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%

Én egyetértek veled, én se fogom a fiam fejét ilyen hülyeségekkel tömni. Nem hiszem, hogy a hazugságokat normalizálni kell ilyen módon. Így is lehet szép a karácsony stb ünnep hogy tudja, hogy nincs jézuska, meg mikulás meg húsvéti nyuszi.

30hkm

2016. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Szerintem minden tekintetben egyenlő, nem hiszem, hogy alsóbbrendű lenne csak azért, mert még gyermek. Természetesen nem úgy magyaráztam el neki, hogy apu bedugta anyuba a pisilőjét, stb. Hanem játékosan és nem az orrára kötve minden olyan részletet, amihez még tényleg picike, de akkor is tudja az alapot. Én úgy magyaráztam el, hogy apa is hozzátette a szeretetét és anya is hozzátette a szeretetét és anya meg apa annyira szerették egymást, hogy anya pocakjában lett egy parányi kisbaba, aki nőtt, nőtt és amikor elég nagy lett ahhoz, hogy kibújjon anyából, akkor a doktorbácsi segített neki. Azt is tudja, hogy rugdosta anya pocakját belülről, mert már nagyon szerette volna megölelni anyát, meg apát, stb. Mutattunk neki videót is, hogy hogyan rúgott, stb. Mutatja a kis kezével is, hogy milyen pici volt és milyen nagy lett. És a doktorbácsitól sem fél, mert a doktorbácsi segített neki, hogy végre találkozzon anyával meg apával. Szerintem ebben semmi rossz nincs, és jobb, mint a "gólya hozott kislányom". De persze ez csak az én véleményem. :)
2016. jún. 10. 16:20
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
elképzelem amint a két éves gyerekednek magyarázod hogy apuci bedugta a péniszét anyuci vaginájába, coitálak majd a spermák amiket apuci kiengedett megtermékenyítették anyuci petesejtjeit, ami osztódni kezdett és megfogantál te...
2016. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
12%

Nekem még nincs gyerekem, de én sem fogok hazudni neki semmiről. Én se sokáig hihettem ezekben, mert volt egy 7 évvel idősebb testvérem. Nem emlékszem nagy törésre, mikor rájöttem, hogy nincs Mikulás meg hasonlók. Szerintem nálunk ezen nem volt problémázás. Kiélték ezeket a nővéremen. Én meg az ünnepet ünnepként éltem meg ettől függetlenül és ezeket a dolgokat hagyományként fogtam fel.


Mikuláskor a csizmámba csempészték a csokit észrevétlenül, az mindig érthetetlen volt, hogyan sikerült nekik, nagyon örültem de nem hittem, hogy a Mikulás tette bele, ha azt is mondták.

Nem vagyunk vallásosak, de nálunk is a Jézuska hozta az ajándékot. Persze ez is olyan szófordulat volt inkább, hiszen nem is vagyunk hívők. :D

Húsvéti nyuszi is csak egy kitalált figuraként létezett a fejemben. Itt is anya dugta el a szobánkban a meglepetéseket amiket meg kellett keresnünk.


Párszor azonban átvertek, az nagyon rosszul esett. Nővérem elhitette velem hogy a mogyoró egyik fele mérgező, hogy több jusson neki. Vagy egyszer kaptam egy rágót, ami direkt csípős volt és várták a reakciómat, hogy röhöghessenek rajtam. Na ez nekem nem fér bele egy szülő viselkedésébe. Az a dolga, hogy megbízható stabil alap legyen a gyereke számára, ahonnan a világot felfedezheti. Ha ez az alap ingatag és megbízhatatlan, akkor bizonytalan, felénk személyiség kialakulását segítik elő.


Viszont az is igaz, hogy egy gyereket nem lehet egyenlőként kezelni, mivel még gyerek. Egyszerűen még fejletlenebb és tapasztalatlanabb minden téren. Ez nem lenezést jelent, csak azt, hogy muszáj az ő szintjén elmagyarázni a dolgokat, másként nem érti meg, vagy rosszul éli meg.

Azt, hogy a gyerek tudja, hogy a babát nem a gólya hozza, hanem anya pocakjából született, az még jelenti azt, hogy a szexuális aktust és a férfi és női nemi működést is részletesen tárgyalni kell.

2016. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%
Szóval neked is hazudozott anyád, és ezért most utálod?
2016. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Természetesen a szexuális aktust nem kötöttem az orrára. :D
2016. jún. 10. 16:34
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az ünnepekbe kell egy kis varázslat, egy kis csodavárás, fantáziálás. 3 ovis korú gyermekem van. a babát nem a gólya hozza, próbálom racionálisan elmagyarázni a dolgokat a saját szintjükön, de a mesét nem veszem el tőlük. Nagy szükségük van rá! A nagyobbik lányom már sejti, hogy mi a helyzet a Mikulással, a Jézuskával, és a nyuszival, de annyira szeretne hinni benne, hogy nem rontom el neki a realitással. Amikor megkérdezte, hogy létezik-e a Mikulás, azt válaszoltam, hogyha hisz benne, akkor létezik. Nem hazudtam.

A másik, ha mutatja nekem a kis kezében a gyémántot, nem mondom neki, hogy de hát ez csak egy kavics. Mondhatnánk hogy ez is hazugság, de nem lehet így gyereket nevelni. Kell a játék, kell a mese, kell a varázslat a mindennapokba is.

2016. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

off

a barátnom 3.5 éves kislánya tegnap nekem elmagyarázta, hogy o hogyan szuletett :D nagyon édes volt, bár volt benne egy -hasfelmetszo rész :D

"apa eljutott egy magot anya hasába, ami ott elkezdett noni és noni..eloszor egy kis borso voltam, majd lettek kezeim, ujjaim, szempillám és fulem, amikor már nem volt elég hely nekem, mert már olyan nagy lettem, akkor anyáék bementek a korhazba, ahol a doktorbácsi felvágta anya haást és kiemelt, majd visszavarrtak a hasat, és mostmar semmi sem látszodik"...

2016. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Most komolyan, mi baj van a mikulással?

Ha 4 évesen űrhajós szeretne lenni, akkor diplomatikusan közlöd vele, hogy ne is reménykedjen, szinte semmi esélye nincs rá??

2016. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!