Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottál el a gyereknevel...

Mit rontottál el a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
érdekes hogy ide nem kapkodnak írni:)az első lányommal elég szigorú voltam.túl jól nevelt lett .nem tudja elengedni magát,koravén (nem biztos hogy mind a szigorúságom miatt)Ezért megfogadtam hogy a másodikkal engedékenyebb leszek.Sikerült átesnem a ló túloldalára.A harmadikkal megtaláltam az aranyközéputat (remélem)
2012. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
megint én.konkrétan :a második lányom válogatós az evésben,elég hisztis de szerencsére boltban,postán stb jól viselkedik.Nem szólok rá mindenért .
2012. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Mivel párom alapvetően iszonyat válogatós, így erre a témára nagyon odafigyeltem. Viszont a túl "jó gyerek" szindrómába mi is belestünk. Pont ezért szeretem, ha hosszabb távra vendégségbe megy a nagyihoz, ő aztán minden rosszra megtanítja! :)
2012. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
2 éves a kisfiam, és valamit nagyon elrontottam az alvása körül. Az a kisebbik gond, hogy a mai napig nem alszik el egyedül, az már sokkal rosszabb, hogy idegen helyen - a nagyszülők lakását is beleértve - nem alszik el egyáltalán. Mivel sokat járunk a mamáékhoz, sajnos átlagosan hetente kimarad a délutáni alvás.
2012. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Én az etetést. Túlságosan sok könyvet olvastam és tudományosan etettem a fiamat. Mindig az adott időszaknak az adott ételt kóstoltattam, sok dolgot nem mertem neki adni se korán se egyáltalán és meg is van az eredménye,mert nagyon rossz evő és válogatós. Sokáig turmixoltam neki a kaját,a darabos ételhez későn szokott hozzá,így sokáig öklendezett a darabosabb ételtől, sőt a mai napig nem eszik meg rostos gyümölcsöket például. Én ezt rontottam el,de nagyon...
2012. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Elrontottam, nem tudom talán. 3,5 éves a kisfiam, és még altatni kell. 1,5 éves korától már elaludt egyedül. Szopizott, puszi és kijöttem. Majd 2 éves korától bölcsis lett, azóta megint altatnom kell. Nagyon nehezen szokott be. DE igazából nem fáradság a részemről. Max 30 perc alatt elalszik. Jó lenne, ha egyedül aludna el, de ez van. Azért próbálkozom, de még nem enged ki a szobájából.
2012. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

5-ösnek üzenem, hogy ezt nem rontotta el. Nem ezért válogat a gyerek. Én is mindent úgy csináltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva. A fiamnak 13 hónapos koráig nem volt foga, úgyhogy mindent turmixoltam. Mégis nagyon jó evő, nem ezen múlik.

Én is elrontottam valamit, de nem tudom hol. A 2,5 éves fiam borzasztó hisztis. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, kifulladásig ordít. Sokszor azt sem tudom mi a baja, mert nem beszél.

És ezt csak velem csinálja, mert apjával, nagymamával nem.

Nem értem, hogy miért, nem szoktam engedni a hisztijének, sőt, van, hogy a végén már nyakon borítom vízzel, ha nem hajlandó abbahagyni. Mégis engem tisztel meg ezzel, nem tudom leszokik-e róla valaha, de rémes.

2012. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
2,5 éves a fiam,hát sokat hisztizik ö is,rettentö akaratos,már néha engedek neki,mert ha nem ugy felhergeli magát,hogy engem pofoz,még nyilvános helyen is,ezt meg nem akarom.enni nagyon jol és sokat eszik.alvása jo,csak sajna altatni kell.mag nagyon piszkálodos,direkt bosszant,nem tudom mit rontottam pontosan el,telán tul engedékeny vagyok vele szemben,és sajna sokszor eléri amit akar,mert nem hagyom sokáig sirni,mindig ugrok vész szora.
2012. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Én konkrétan úgy érzem hogy mindent.Engedetlen, önfejű, akaratos és a legrosszabb 3 és fél évesen nem beszél, és nem szobatiszta.Az a baj hogy egyértelműen látom rajta hogy az utóbbi két dolog is az engedetlenség miatt van olyan "Nehogy már azért beszéljek, mert te azt akarod, megérted te amúgy is hogy mit akarok!" meg "Nem mindegy hova pisilek, kakilok úgy is feltakarítod!"

Valóban én meg apa megértjük mit akar.

Tudjuk pl hogy a "zí"- az víz, a halszerü tátogás a kakaót kér, de ha mondja is lustán fél szóval "koko ke"

Az a baj hogy türelmetlenek, engedékenyek és segítő készek vagyunk.Szóval vegyük a zí-t, szóval ha inni kér vizet és úgy csinálok mintha nem érteném azt hogy zí, háromszor elmondja hogy zí, aztán megunja és inkább nem iszik, persze hogy adok neki inni.Ha a medencébe akar menni, azt is úgy mondja hogy "zí ke", mondom hogy nem értem akkor nem megunja, hanem el kezd hisztiztni.Csinálja 10 percig abba hagyja majd jön megint, én megint nem értem megint 10perc hiszti és a 4. 10perc után megunom és inkább megadom neki amit akar.

2012. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem tudom miért kell egy választ lepontozni.Már kezdem megutálni ezt az oldalt.Nem hajtok a pontokra csak rosszul esik hogy normálisan válaszolok és le vagyok pontozva.Tennéd ki a neved és legközelebb a te kérdésedre nem válaszolok.
2012. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!