Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Írjatok! 5 éves...

Segítség! Írjatok! 5 éves kisfiam miért nem beszél?

Figyelt kérdés

Segítséget , tapasztalatot szeretnék kérni .kérem aki hasonló cipőben jár írjon nekem nagyon kétségbe vagyok esve.

Szeptemberben lessz 6 éves kisfiam és még mindig nem tud beszélni. Számtalan helyre vitten / logopédus , fejlesztő / de semmi.szinte magánhangzókkal beszél , mintha nem forgatná a nyelvét .Nem mozgatja.


2017. márc. 5. 23:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha mást nem tudnék tenni a gyerekért, minden egyes nap gyakorolnám vele a mássalhangzók ejtését, nyelvgyakorlatokat csinálnánk.


Nem sokat értek a logopédiához, de utánaolvasnék.


Gondolom nagyon nem lőhetsz mellé, ha ingerled a nyelvét.


Az ajakhangok sem mennek? M? B? P? Végigvenném miket tud kiejteni önmagában, miket nem.


Tornáztatnám a nyelvét, akár benyúlnék a szájába vagy engedném, hogy benyúljon az enyémbe, hogy jobban megértse, hogyan mozog a nyelvünk.


Sok sok gyakorlás kell. A G hang sem megy?


Ahhoz egyáltalán nem kell nyelv.

2017. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
”nagy mozgás "
2017. márc. 6. 19:35
 23/30 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta a betűket is felcseréli.

G hang sem megy . Szinte semmi csak az M .

2017. márc. 6. 19:37
 24/30 anonim ***** válasza:

Van egy csomó mondóka "gimnasztikával" ritmusra, tsmtnek hívják, biztos találsz a neten feladatokat, amiket szintén naponta játszhattok.


A finommotorikát nem nehéz fejleszteni, fűzzetek gyöngyöt, formabedobózzatok, kirakózzatok. Forgasson, csipkedjen, mutogasson, gyurmázzon, vágjon ki papírból.


Igazából ezeket csinálják a fejlesztéseken is.


Ha senki nem aktívkodik, neked kell. Szánd rá az időt, nézz utána. Szerintem, ha minden nap 2 órát foglalkoznál vele, gyorsan fejlődne.

2017. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Tud gurgulázni a vízzel?


Ha vesz egy nagy levegőt, vissza tudja úgy tartani, hogy az arcánál kifeszüljön a bőr, és ilyen hörcsögfeje legyen?


Mindenfajta grimasz és furcsa hang is segíthet. Csettinteni tud a nyelvével? Béka hangot kiadni? Morogni csukott szájjal torokból?

2017. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak Titeket, de ne keseredj el! Próbálj másik logopédust keresni, kutakodj a neten, nyaggasd az orvosokat, hogy irányítsanak akihez kell stb. És előttem páran már jó ötleteket adtak, azzal nem rontassz a helyzeten, ha otthon próbálkoztok. És szeresd nagyon ezt a gyermeket, mert lelkileg biztos őt is megviseli. Kitartás!
2017. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Már előttem mindent elmondtak, nagyon fontos a szeretet és a türelem, drukkolok Nektek nagyon! :-)
2017. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a tanácsokat .

És köszönöm a kommenteket nagyon jól esett.A valós életben nem kapok ennyi biztatást mint amit tőletek kaptam most.

2017. márc. 6. 22:35
 29/30 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiam 3 évesen kezdett beszélni és még sok beszédhibája van, jópár hangot nem tud kiejteni
2017. márc. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlenül elküldtem...

Szóval, nekem is olyan érzésem volt, hogy a hangképzéssel van gondja, mintha nem mozogna megfelelően a nyelve. Az n helyett például még most is m-et mond.

4 éves korától (fél éve) járunk az alapozó terápia elnevezésű fejlesztő tornára. Sokat fejlődött a mozgása, egyensúlya, a beszéde is észrevehetően fejlődött, több új hang produkálására is figyelmes lettem, az oviban is észrevették. Sajnos még nem rajzol, de más probléma nincs vele.

Járt oda egy anyuka, akinek a kisfia teljesen érthetetlenül beszélt, amikor elkezdték a tornát úgy 4-5 évesen, a gyógytornász szerint ritka súlyos eset volt. A torna és mellette logopédus segítségével hihetetlenül sokat fejlődött már 1-2 év alatt. Előtte a logopédus semmit sem tudott javítani a beszédén. Én is hallottam a kisfiút beszélni, elképesztő a javulás, minimális beszédhiba maradt fenn.

Én nagyon hiszek ebben a módszerben, nézz utána, hátha van a közeletekben. Ha nincs, akkor TSMT is jó lehet + olyan logopédus, akiről van információd, hogy ért az ilyen esetekhez.

Írták előttem az omega 3-at, mi is szedjük, és szerintem fontos a jó étrend, vitaminok is, mivel ezek is kihatnak az idegrendszeri fejlődésre.

Ne add fel, a legtöbb fejlesztés csak hónapok múltán hoz érzékelhető változást, ezt muszáj kivárni.

2017. márc. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!