Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szülők vagyunk, mert...

Rossz szülők vagyunk, mert kínozzuk a gyereket?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam mondott elég sarkos véleményt a legutóbb. Szerinte kínozzuk a gyereket, mert sok oltást kapott.

Valóban, a születése után megbeszéltük a gyerekorvossal, hogy mindenre szeretnénk oltatni, amire lehet és érdemes (szóval malária ellen nem :)).


A munkatárs szerint kínzás ennyi injekció egy gyereknek. Úgy gondolom, hogy inkább 1-2 perc kellemetlenség az oltással, mint esetleg egy komolyabb szövődmény.

Mondjuk ő annyira a túlparton van, hogy a kötelező oltások alól is próbál kibújni a gyerekével, több-kevesebb sikerrel.


2017. márc. 13. 08:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Így teljesen érthető a kullancsoltás.

Bárányhimlő esetében én ilyen jellegű szövődményről még tényleg nem hallottam (persze, attól még lehet). Nekem is a középső hozta haza anno az oviból, a kicsi 4 hónapos volt és természetesen el is kapta. Volt rajta kb. összesen 20 pötty, és ennyi. Mondjuk nálunk valószínűleg örökletes a bivalyerős immunrendszer, 3 gyerek 25 év alatt két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt komolyabban beteg. Apjukat jobban megviselte, mert ő is benyalta, pedig állítólag már volt bárányhimlős.

2017. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Az influena ellenit miért nem? Annak a szövődményeire biztosan találok 37 rémsztorit 5 percen belül. Csak a logikája érdekel.
2017. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12!


Azért, mert csak A és B -esetleg C- vírus ellen véd és kB 50 fajta influenza vírus van. Így elenyeszo az esély rá, hogy épp azt kapja el a gyerek, amire be van oltva, az oltás valamelyik mellekhatasa pedig szinte mindenkinél elojon. Ha az orvos javasolta volna, mert a gyerek veszélyeztetett kategória, akkor beadattam volna.

2017. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az influenza ellenit azért nem, mert a gyerekorvos szerint egy alapvetően egészséges gyerekre nem jelent veszélyt.

Én magam se kaptam el soha, a gyerek se volt még influenzás.

Illetve ott én sokallom az évi gyakoriságú oltást, akárhány éves. A legtöbb oltás max. 2-3 alkalomból áll és vagy egész életre, vagy felnőttkorig védettséget ad. Felnőttként már a saját döntése lesz, hogy oltja-e magát.



Kanyaró... én magam beteges kisgyerek voltam, ezért átlag havi 1-2 injekcióhoz volt szerencsém úgy 5 éves koromig (amíg rá nem jött az orvosom, hogy túltolta az antibiotikumkúrákat). Ezért nálam erős tűfóbia alakult ki - nem oltásokat kaptam (csak), hanem gyógyszereket, utólag kiderült, hogy az injekciók nagy része felesleges volt. A mostani eseteknél írták, hogy a 89 előtt születettek nem teljesen immunizáltak.

A gyerek ugye az, ő megkapta kötelezőként. Viszont én annyira be vagyok tojva a tűktől, hogy a férjemet oltattuk be, és most én vagyok az, aki bízik a "családi nyájimmunitásban". Nem szép dolog, de saját magamon kockázatvállalóbb vagyok.


Egyébként pont a fóbiám miatt én minden oltásnál elfordítom a fejem, hogy ne lássam a tűt és a férjem fogja le a lábát. Én a fejénél vagyok és szól az orvos, ha már odanézhetek - és gyorsan elrakta a tűt. Nem szeretném továbbadni a parámat a lányunknak.

Ha valamiért mégis kialakul nála, addigra legalább beadtuk neki, amit kellett, a kötelezők alól pedig nem bújhat ki nagyobb korában sem. Felnőttként pedig már saját felelőssége lesz.

2017. márc. 13. 12:37
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nekem 15 hónap alatti gyerekem van és Csongrád megyében élek ezért vagyok dühös az oltásellenesekre.


#10 voltam

2017. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más oltás a fontos (a kötelezőkön kívül), attól függően, hogy milyen területen él.

Nálunk ritka a kullancs (évek óta nem is láttam), erdőben nem járunk, nem adattam be ilyet a gyerekeknek. A rotáról anno megkérdeztem a védőnőt és azt mondta, hogy ezen a részen ahol lakunk ritka mint a fehér holló, nem tartja szükségesnek beadatni, nem adattam be. Ha más részen élnénk biztos, hogy beadatom.

Nem kínzás, ne hallgass hüly.ékre.

2017. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a munkatársadnak, hogy örüljön, hogy vannak akik beoltatják a gyereküket, mert így csökken az esélye, hogy azok akik nincsenek beoltva (pl.az ő gyerekei) elkapják ezeket a nyavajákat!
2017. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!