Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol az a határ, amikor szólnál...

Hol az a határ, amikor szólnál a bölcsiben, oviban, ha bántják a gyerekedet?

Figyelt kérdés

3 éves a gyerkőc, már többször mondta, hogy bántották. Nem vagyok benne biztos, hogy ő maga szólt érte a gondozójának.


Miért és mikor szólnál?


Ha megütik, de nincs nyoma?

Ha van nyoma?

Karmolás? Harapás?

Éles tárggyal megszúrás?

Egyéb?


Rögtön elsőre jeleznéd, vagy csak néhány alkalom után?


2017. márc. 13. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki bántotta? Másik gyerek, vagy esetleg óvónő/dajka/gondnok/ bárki személyzet? Ha másik gyerek, akkor az óvónő biztosan tud a dologról, de megemlítheted neki, hogy mesélte a gyerkőc a dolgot, mi a helyzet ezzel. Ha felnőtt, akkor kényesebb a téma, esetleg másik ott dolgozó felnőttet kérnék meg, hogy nézzen rá a kollégára.
2017. márc. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
nem hogy a fentiekért egyből szólnék, de már a szóbeli terrort sem támogatom...a fenyítés kisebb zsarolás oké, de nem tűrné ha pl olyanokkal letörnék az önbizalmát (ami ebben az életszakaszban alakul ki mar ha kialakul...) hogy "még ezt sem tudom normálisan megcsináni" vagy "mindenkinrendesen dobja a labdát te meg béna vagy". én ezekért is szólnék...a gyereknek nagyon fontos a pozitív kritika....az ilyen jellegű megjegyzésektől lesz önbizalomhiányos...persze kell a nevelés meg a fegyelem, de a fizikai bántalmazás ugxanazt váltja ki a gyerekből...ezt hamar megtanultam a gyerekemen, egyszer csaptam csak rá a kezére mert belenyúlt a wcbe, és utána hetekig csapkodott ő is..ez senkinek sem jó. az erőszakkal rossz példát kap.
2017. márc. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi mindennap beszélünk az óvónőkkel (korán visszük, alig van gyerek, így ráérnek, ki szokott egyikük ülni az öltözőbe), így mindig megbeszeljuk, bármi van. Nálunk kiderült pl, hogy az ilyen bántottak esetek úgy kezdődnek, hogy a fiunk ledönti a másik tornyát, meglöki a másikat, elveszi a játékát stb, és a válasz szokott lenni erre a bantas. Szerencsére hamar elhagyta, figyelemfelkeltés volt a célja, annyira ragaszkodik az egyik óvónőhöz, és így foglalkozott vele. Azóta minden nap pár percre leül vele külön játszani, megölelgeti és teljesen elhagyta a többiek vegzálását. Nyugodtan beszélgess az óvónőkkel. Nagyon fontos a kommunikáció. Ne támadó legyél, de beszélj az óvónőkkel.
2017. márc. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Már az elején szólnék, főleg ha van nyoma. De mivel bölcsiről van szó, ezért gondolom nem gonoszságból lett megütve, hanem a játék hevében, így inkább felhívnám a gondozók figyelmét arra, hogy jobban figyeljenek oda, mert nem mindegy, hogy egy gumilabdával dobják egymást fejen a gyerekek vagy egy kistraktorral.


Mondjuk én alapból úgy nevelem a fiam, hogy gyengét ne bántson, de ha őt bántják, akkor nyugodtan adja vissza. Még soha nem láttam, hogy egy agresszorral szemben bármilyen ovónői fenyítés/dorgálás célra vezetett volna, így marad az önvédelem.

2017. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha van nyoma azonnal szólnék, rákérdeznék. Ha nincs nyoma és panaszkodik 3x akkor azért is szólnék, kérném, hogy figyeljenek oda a gyerekekre, mi történik. Tényleg bántják, miért bántják? Az èn gyerekem se szólt kiscsoportban az óvónéninek, néha volt rajta elég látványos marás és amikor rakérdeztem azt se tudták, hogy történt. Szóval érdemes szólni mindenképpen.
2017. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Még a leg kissebb zaklatásért is ... Mert ez zaklatás , hogy bántják a gyereket . És egy ilyen dologból bírósági ügy is lehet amikor a terrorizálló gyermek apját/anyát akár le is csukhatják . Igen ez viccesen hangzik , hogy már bölcsiben és oviban is hiszen még csak gyerekek ... Nos nem a törvény ilyet büntet és nem a kort nézik , és nem a gyereket ítélik el hanem a szülőt akinek meg kellene őt tanítani . Szóval én szólnék az én gyerekem senki ne verje ...
2017. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez a gyerek (hiába bölcsi) kis agresszor, ő biztos, hogy direkt (is) bántja a többieket, nemcsak a játék hevében.


Kiveszi a másik polcáról az alvós állatkát és eldobja, hátbalöki a másik gyereket, csúnyákat mond - ezeket én magam is láttam, hallottam.


Eddig abban a hitben voltam, hogy szól a gyerekem, ha bántják, de mivel azzal a mondattal kaptam haza, hogy "minden rendben volt", erre egy nagy, vörös karcolás volt az alkarján, amit csak otthon vettem észre (a gyerekem szerint fésűvel karmolta meg a fiú), nem vagyok benne biztos.


Ugyanakkor ilyentől biztos sírva fakadt volna az én gyerekem (sőt ő maga mondta, hogy sírt), tehát ha nem is szólt, vajon észre sem vették?


Azért ha megyünk rákérdezek, csak megint reggel egyikőjük lesz, délután a másikuk, nehéz visszagöngyölíteni a dolgokat.

2017. márc. 14. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Lehet pontozni igen ... Mindenki hülyeségnek tart egy ilyen dolgot ... amíg nem történik meg vele .. és aki a legkisebb dologért sem szól pl. hogy bántják a gyerekét az nem szereti őt !
2017. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Adri+ ***** válasza:
0%

Szia Kérdezőnk.


3 éves gyermek szülő nélküli oviba nem való.

Mert szerintem lelki trauma érheti, hogy nincs ott az apu és az anyu, akiket mindíg megölelhet, megkérdezhet, és biztonságot nyújt számára. De a mai állami rendszer sajnos ilyen, bedarálja a családok jővőjét. :(


Ha bántották, akkor azonal, és már az első alkalommal.

Nem várom meg a fizikai bántalmazást, hanem már a lelki terrornál is azonnal szólok az első alkalommal is az óvodai dajkájának.


Ha nem hat számounkra megfelelően akkor az Óvoda pedagógusnak is, még az első alkalommal, ha ez sem hat, akkor írásban is követelem az óvoda vezetőségétől, hogy az áldozat és a bántalmazó gyermek a szüleik és az óvoda vezetősége és egy szak pszichológus jelenlétében írásban is hitelesített szó szerint megegyező jegyzőkönyv vezetése és általam végzett és általuk hitelesített hang felvétel melletti mediáción, lehetőleg az óvoda vagy a mediáción hivatalosan részt vevő szakpszichológus irodájában tegyük meg a konkrét eset kíméletes, mégis hatékony hivatalos és hiteles vizsgálatát, és mediációját. Itt azonnal szülessen is döntés, hogy az áldozat mennyi és milyen súlyos fizikai és lelki bántalmazás ( esetleges károsodást ) szenvedett, a bántalmazó fél ( akár tartósan kiskorú gyermek, és vagy akár nagykorú, nagykorúsított ember, .. . )szankciója mi lesz részletesen, és pontosan.

mindenképpen a bántalmazó félre kérek alapos belátó képességre vonatkozó vizsgálatot, mely feltárja, hogy távoltartás, szellemi képességének megfelelő kategóriába sorolás és vagy intézményi elhelyezés szükséges e?? Ezen felül legyen bejegyezve örökre és visszavonhatatlanul a bántalmazó fél lapjára, hogy amíg a gyermekem kiskorú, addig a távoltartást szükségesnek tartom az áldozattól az esetnek megfelelő távolságban. Ha többször előfordul, és nem intézkedik az óvoda személyzete megfelelően jogszerű és megalapozottan alaposan, számíthatnak a jogi következményeire.


Hozzá teszem, hogy ha esetlegesen saját és vagy nevelt gyermekem lenne a bántalmazó, legalább hasonló alapossággal és esetleges jogi szankciókkal járnék el.

Ennek jövőbeni megvalósulása természetesen valószínűtlen, mert megfelelő intelligenciával és közösségi fellépéssel megáldott gyermek születhet Tőlem. Mert nem megyek minden felelőtlen szukával gyermeket csinálni : nem ez az élet célom. :D

Én kizárólag felelős, jogszerűen viselkedő és értelmes Lányokkal Vagyok csak hajlandó, még összebújni is, nem hogy gyermeket csinálni.


Nevelő szülő oktatáson sikerült felvételiznem már, és kizárólag az a kistérségből és megyéből b megyébe költözés volt az akadálya, hogy

nem kezdhettem el abban az iskolában az oktatásra járást.

Nem dicsekvésből mondom, de ez szerintem jelent valamit az igényességemre és a szellemi képességemre vonatkozóan is.


Tudtad, hogy a Nevelő szülő oktatás felvételije eleve egy nagyon komoly írásbeli és szóbeli pszichológiai felméréssel kezdődik, amit időre kell megoldani, önállóan? Na ez sikerült Nekem. :D Csak szóltam, mi ellőtt a közénk esetlegesen beférkőző trollok noszogatnak Engem a képességeimre hivatkozva.


Nevezhettek Engem kekec és kötekedő, túl alapos embernek, nem

bánom. :) De a tartósan kiskorú ( saját és vagy ideiglenesen tartósan nevelésbe vett ) gyermek(eim) testi, fizikai, szellemi, intellektuális, és lelki töretlenül pozitív, jó, és jogszerűen tiszta fejlődése a legelső szempont a már megteremtett szociális kiváló körülmények, vagyoni és nem vagyoni jellegű tartalékok stabil biztosítása mellett, és nem után!!


Tudom, bár haladó gondolkodású személyiséggel redelkezem ( állítólag : sok ember szerint, ) de ebben kimondottan ragaszkodom az elveimhez!! Tartósan kiskorú gyermeket nem érhet pszichikai bántalmazás és vagy terror, és fizikai bántalmazás sem!!

Természetesen jogszerűen, gyengéden szóban terelve a pozitív jó gondolkodás és viselkedés, küzdeni akarás felé kell terelni és vagy fegyelmezni a gyermeket. De terrorizálni szigorúan tilos őket!!


Ezt az Én saját és vagy nevelt gyermekem felől is betartom :

A gyermekem nem lehet áldozat, és nem lehet bántalmazó fél sem, mert jogszerű jogi következményekre számíthat a gyermek és az intézmény (óvoda, iskola, .. . ) is.


Mit gondoltok, miért volt nekem eddig csak 1 már expárom, és rendkívüli módon zero szeretőm?

Mert a felelőtlen és vagy a jövőben bántalmazó szukákkal még verbális módon sem érintkezem. Összebújni és gyermeket csinálni kizárólag olyan lánnyal Vagyok csak hajlandó, aki jogszerű mértékben : felelős, pozitív jó gondolkodású és cselekedetű, bántalmazást gyülölő Lány(ok).

Aki(k) nem féltékenységi mániában szenvedők, hanem azt nélkülöző, jogszerű mértékben és megfelelő szociális érzékenységű, és felelős Lány(ok) lehet(nek) csak a párom és vagy szeretőm. Olyan nagykorú és fiatal Lányokra számítok kizárólag, akiknek a fenti feltételeknek legalább maradéktalanul megfelelnek. Vicces az, hogy nem magyar volt az expárom, hanem c i g á n y lány. Miért lett expárom?

mert utólag, mégis időben derült ki, hogy ezek közül 1 feltételnek nem felelt meg. Nem a rassza miatt, csupán ő volt köztük egy véletlen kivétel, aki a saját tapasztalatom szerint a Nálam igénytelenebb embernek felelhet csak meg. Mondom, elég volt annyi, hogy elváljak tőle, mármint a tartós élet közösséget megszüntessem vele, hogy :

A fent felsorolt pozitív jó feltételek közül egyet nem volt csak hajlandó teljesíteni. Hogy mit a személyes és családi jó hírnevünkhöz való jugunk és excsaládi titok tartási személyesen vállalt kötelezettségeim miatt is, és morális indokok miatt is nem vagyok hajlandó bővebben kifejteni. Közösségbe járás ügyben tiszta volt, mielőtt egy buta troll ezzel támadna minket, és Én is. lOl Valami más stílus elem nem tetszett benne Nekem. És nagyon kérek mindenkit, rassz, társadalmi és vagy szociális osztály alapján egy embert sem ítéljetek meg, mert Én sem teszem. Köszönöm. Köszi azt is, hogy a regény hosszúságúra sikerült posztomat elolvastad, és remélhetőleg a tartalmi mondani valóját is lehetőséged szerint megfelelően értelmezted.


Szép napot kivánok :


Adri

:)

2017. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Adri+ ***** válasza:
0%

Még annyit elfelejtettem elmondani, hogy :

Kár hogy az óvodákban tilos a hatékony rögzített videó megfigyelő rendszer üzemeltetése, mert nagyon nagyon sok ilyen eset tisztázódhatna általa egy a bántalmazó fél és családja, áldozat és családja, az óvodai dajkáik és Óvoda pedagógusaik és Óvodai vezetőség és egy független kirendelt gyermek szakpszichológus kizárólagos jelenlétében, zárt körűen megtartott és vezetett, szó szerint megegyező videó megfigyelt és rögzített, ítélet hozatalra képes zártkörő mediáción, amit fel kellene vezetni a szülők és vagy nevelők, a gyermekek : mint résztvevők, és az óvodai intézmény és a kirendelt független gyermek szakpszichológus, a gyermekek családsegítője és gyermekvédelmi hivatala tartós irattárába is, melyről egy eredeti példányt a gyermekek házi orvosának iratanyagába is kötelező jelleggel mellékelnék, a jobb áttekinthetőség és mutyi mentesség érdekében. Teljes írásos és videó megfigyelő anyagot az előzményekről, a konkrét eseményről előtte és utána legalább 15 perccel vágva, hogy mi történt velük, és a mediációról is a teljes digitális és valódi 4k ( 4K : legalább 4600 x 1200 pixel. ) felbontású képi,és legalább mp3 minőségű hang anyaggal : a hiteles vissza nyomozhatóság érdekében. :)


Csak mert eszembe jutott a gyermekek tejesen egészséges fejlődéséhez való alapjoguk, és az azt megelőző és elhárító védelemhez való szerintem alapjuguk, bár utóbbit az aktuális rendszer saját tapasztalataim szerint nem tartja lényegi kérdésnek, sajnos. Megfelelő jogi szabályozás és zárt rendszerben kezelés esetén nincs fizikai lehetőség, hogy bármilyen adat róluk ki tudna szivárogni. Ez természetesen az országunk vezetőségének igénytelensége és nemtörődömsége miatt nem lett rendezve a mai napig, amikorra már elvileg régen el kellett volna hajítaniuk a kőbaltát, amihez ragaszkodnak.

Dehát, Magyar ország ilyen örökösen lemaradó ország, sajnos.

Amiről a választók tehetnek, hogy kit választottak. lOl

Hála égnek Én megfelelően jelöltem, és nem egy ilyen sleppet. :D

Lehet tárt karokkal várni érte Engem, hogy intelligensebb és belátóbb

Vagyok más embereknél, a jelentős többségnél.

Örülnék, ha nem így lenne, a pozitív értelmében.

lOl Nem Én fényezem magam, mások állítják rólam, ráadásul folyamatosan ellenőrizhető hivatalos felmérések és független általam kért szakértői vélemények is. Amit más kérhetett, ott nyilván a gyors ügymenet érdekében torz , valóságot ' is közölhettek rólam.

Ez utóbbiról viszont nincs tudomásom, csak előre tartásból mondtam. lOl. Adri

2017. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!