Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor a gyereketek kezd...

Amikor a gyereketek kezd beteg lenni, orrfolyas, tusszoges, köhögés rogton mentek orvoshoz is, vagy otthon probaljatok kezelni? Mi az a határ, amikor tutira viszitek? Láz? Szines orrvaladek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
3 év alattit sose vittem, itthon kikúráltuk. Vitamin, sok folyadék, orrszívás, szükség esetén lázcsillapítás kúppal ami mindig van itthon. Nagyobb gyereket láznál, hasmenésnél vittem. Akkor is csak kiírta az orvos a hétre, normális gyerekorvos erre gyógyszert nem ad.
2016. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Sztem a mi esetünk speciális, mert tőbbször voltunk hetekre kórházban alattomos tünetmentes HUTI-val, így azóta a legkisebb hőemelkedés esetén hívom az orvost és megyünk tenyésztésre, ha lát vmit mellé, akkor egyből gyógyszert kap.
2016. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ilyenert sosem vittem.

3 napnal tovabb tarto laz , vagy tudobol jovo kohoges eseten.

2016. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az a határ, amikor tutira viszitek?

Mikor azt érzem, hogy én már nem tudom megoldani. HA nagyobb a baj úgyis beszélek a védőnővel, orvossal.

2016. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, mert egyrészt kell az igazolás a bölcsibe, masreszt kell a táppénzes papír, mert erre nincs szabim.

De sima orrfolyással meg kis köhögéssel nem marad itthon, csak huruos köhögéssel, vagy zöldes/sárgás taknyosan. Meg láz esetén.

2016. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen rohanok vele.még kisebb torokfájással is. De ha hőemelkedés van akkor pláne. Felelőtlenség napokig nem elvinni egy gyereket..úgy hogy 2 orvos látta( helyettesek ) mire visszajött a házidokink tüdőgyulladása lett.( a helyettesek azt mondták allergia miatt köhög,hiába mondtam nem az, mivel nem volt láza nem vettek komolyan! ) Azóta van egy másik dokink aki megbízható ha nincs a háziorvos hozzá viszem.
2016. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Utolso, akkor csak rohanj tovabbra is dokihoz hoemelkedessel, gratulalok , hol alltal mikor az eszt osztottak ?
2016. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És te kérdező? Te rohansz?

Jó szándékból kérdezem,érint a kérdés.

2016. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pont emiatt kérdezem, mert úgy látom nagyon megoszlanak a vélemények itt is.

Én igyekszem nem rögtön vinni, ha csak esélyt is látok arra, hogy szimpla kis megfázás, de sajna az én gyerekem csak makacs nyavalyákat tud összeszedni, mert náthának induló, de mindig vagy masszív köhögésbe torkolló, vagy színes orrváladékkal végződő arcüreggyulladással végződő betegségei vannak. A láz ritka, akkor tuti viszem rögtön.

Mivel nekünk a gyerekdoki szinte mindig antibiotikumot ír fel - amit én sokallok- ezért kérdezem, más ezt hogy csinálja.

Szerencsétek van, akik azt írták pár nap tüneti kezelés után magától, doki nélkül kiláball a gyerek a bacikból.

Most közösséget is kezdtünk...ezzel sem jobb a helyzet...


Azért még várok válaszokat.

Köszönöm.

2016. szept. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!