Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha csalódásként...

Mit csináljak, ha csalódásként éli meg a gyerekem, ha más gyerek nem játszik vele? Egyre nagyobb az igénye, egyre több az elutasítás

Figyelt kérdés

A bölcsiben van nagy barátja, másokkal is hancuroznak, de mindig büntetés a vége, székre ülni, stb

A gondozók pedig nemigen érnek rá velük foglalkozni, csoportosan se lekötni őket...,ezért is fordulnak elő konfliktusok is, aminek megint bünti a vége..

A játszótéren mindenki általában elvan magával, vagy a tesokkal, percekig tud valakivel játszani csak, mert a másiknak kevésbé igénye.


A gyermeknek gyermektársaság igénye tulzott szerintem a korosztályához képest, de szerintem az ovisokhoz képest is.


A benne gyűlő, sokasodo csalodások miatt(sokszor megesik, hogy ő maga indul haza a játszotérről ezek miatt...)már ott tart, hogy agresszioban kezd megnyilvánulni.

Tárgyat vág a másikhoz.ma ezzel fogadott a gondozo.persze én tudom, hogy elhanyagoltság miatt, mert tuti megint nem foglalkoztak a gyerekekkel, de nem mondtam.


Ma nekem vágta ill a szemembe az egyik hangszert, mert fáradtan leültem egy kicsit, de folyamatosan látom, hogy düh van benne pl ha telefonálok.


Tudom toleranciát ne is várjak még, nem is várok, de az a csalodás ami a gyerekben gyűlik, annyira fáj, hogy ma már elbőgtem magam.


Pedig megyünk néha családos barátokhoz, stb, de én nem tudok fix társakat neki biztosítani


2017. márc. 17. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fiam még nincs ebben a korban, szóval nem tapasztalatot, inkább csak az első gondolatom írom le, hátha segít valamit..

Nem tudom hova valósi vagy, de művházakban általában tartanak gyermek programokat amiket bárki látogathat. Mi budapestiek vagyunk és a Kerekítő közösségnek vannak közös táncos, mondókás, éneklős programjaik és ott irányítottan tök jó kis csapatos mulatságot szoktak csapni.

Mi van akkor, ha egy olyan helyre mentek ahol (akár ilyen táncos helyen) levezeti az energiáját és közösségben is érzi magát?

Idővel úgy is változik a környezet és a társaság is (ovi például) de tény, hogy a gondozók feladata lenne odafigyelni erre napközben és segíteni őt.. :(

2017. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bölcsődés korban valóban ritkább, aki igényel más gyerekekkel együtt játszani. A gyermeked kivétel e szempontból, ezért én a helyedben mindenképp keresnék számára gyermektársaságot, ha van rá mód.


Egy javaslat: gyermekről szóló kérdésnél mindig add meg a gyermek nemét és főleg életkorát, kisgyermek esetén fél év pontossággal, bölcsis esetén lehetőleg hónap pontosan. sokat segít a rálátásban a kompetens válaszadók számára.


Ha már elmúlt két éves, van esély oviba íratni, főleg magánóvodába, bár az ugyebár fizetős... De a sajátosságára hivatkozva, amennyiben őszim vagy téli születésű, van esély a 3. év betölte előtt felvenni, persze mielőbb érdemes megpályázni óvoda felvételit. Tudom, erre kevés esély van, hiszen van bölcsődei helye...


Szóval a legkézenfekvőbb, ha próbálsz neki gyermektársaságot keresni, mégpedig minimum 4 éveseket. Mert attól fiatalabbak között ritka, ha más gyerekekkel szívesen és rendszeresen együtt játszanak...


Ha meg nincs rá mód, akkor ez van, sajnos. Sok egyke nő fel...

2017. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi :) próbálok keresgélni valamit, ami nem munkaidőbeb van


Amugy gyermekem kicsinek is ilyen volt, csak akkor nem voltak ilyen "traumák"belőle.

Amikor mégcsak mászni, épphogy járni tudott, mindenhol ott volt a kezem körülötte a játszón, akkor is barátkozni probált volna, mindig hozzáért a gyerekek lábához, hátához, hogy vegyék észre, a többiek nem értették, én magyaráztam, még kicsi, nem tudja hogyan kell barátkozni.

De eltelt sok idő, azota tudja, hogy a játék köt össze, de neki kevés, ő még menne mindig még egy kört a többiekkel, labdázna tovább, azért megy a lipotyokához, mert valaki ráült és szomoru, ha a szülők viszik őket már haza, vagy ha csak egyszerűen odébbállnak.


Nem szerepjátékozik szinte semmivel, játékával kevés saját magának. Az építőzés is lényegtelen neki, ha egyedül játsza.

Pedig tud koncentrálni, odafigyelni.

2017. márc. 17. 22:35
 4/13 anonim ***** válasza:

...és még valami, egy jó tanács, a ti sajátos esetetekre: bármikor is jön össze az oviba íratás -ugyebár 3 / 3 és fél éves korára legkésőbb meg lesz-, lehetőleg VEGYES csoportot keress számára. Tehát vegyes életkorút.


Mert ha ehelyett bekerülne kiscsoportba, tehát 3 évesekhez, esélyesen csöbörből vödörbe...

2017. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3 éves kisfiú

Reménykedem az oviban.

Próbálok valami közösséget is keresni

2017. márc. 17. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es és 4-es választ is nézd majd meg, légyszi, ha esetleg kimaradt részedről. ;) Csak amiatt jelzem, mert egyszerre írtunk végig. ;)
2017. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Olvasom, igen

Pont örülök is, hogy ovis lesz

Köszi az ötletet is a vegyescsoportra.


Emlékszem, anno pont ezért engedtem nyugodt szívvel bölcsibe is, hogy de jó lesz neki..úgy néz ki, tényleg megérett az ovira is már.

2017. márc. 17. 22:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Pedig bölcsiben, látod, kevés gyerekkel tud együtt játszani az a kevés, akinek igénye van rá... Mert a többségnél életkori sajátosság, hogy egyedül szeret és tud játszani, meg olykor szülővel, vagy más felnőttel. De nem a többi gyermekkel... (Kivéve a tied, meg a kis százalékuk, ennyi idősen.)


Tehát ilyen szempontból a bölcsi nem old(ott) meg semmit a gyermeked esetén. De az ő esetében olyan szempontból viszont jó választás lehetett bölcsibe íratni, mivel őt ez nem feszélyezi a ottlét, szülőtől pár órára elválasztva (legalábbis ha jól sejtem, nálatok ez a helyzet is fennáll) - míg a kicsik többségét feszélyezi az oviba, bölcsibe járás, 4 éves kor alatt! Ez tehát érvényes 3 évesek többségére is!

2017. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én átvinném másik bölcsibe. Milyen bölcsi az, ahol székre ültetik a 2 évest?


Nálunk csak megoldják a konfliktust és engedik tovább játszani a kicsiket. Minden nap van program(kézműveskedes, akadálypálya), reggeli után egy kis torna, ha jó az idő, udvarra mennek, de ott is velük játszanak.


Állami bölcsi.

2017. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Óvodaválasztásnál rá is akarok kérdezni a foglalkozásokra.

Az egyik székes ültetést azzal magyarázták, hogy nagyon tulpörögtek, rohangáltak, túlzottan viháncoltak és kicsit lenyugtatásképp ültették le őket, mielőtt baj lenne belőle.


Most közöltem, hogy esik, kimarad a játszótér. Erre püföli labdával az ajtót...arcán megint a harag.


Tegnap (miután a gondozo közölte mit csinált a gyerek, aki nagyon elszégyellte magát ez miatt)és otthon üllve játszottam vele(zeneritmust tanítgattam), amit láttam, hogy zavarja és mondtam, hogy ne haragudjon amiért ilyen passzív vagyok, de holnap este megyünk barátokhoz, erre kaptam tőle, hogy szemembe vágja a játékot.


Remélem nem állandósul ez benne. Jelenleg mintha egy másik gyerekem lenne, nem ismerek rá.

2017. márc. 18. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!