Hagynom kellene?

Figyelt kérdés
Hét éves kislányom rettenetesen érdeklődik a cápák, és egyéb vízi ragadozók iránt. Az apjával minden nap dokumentumfilmeken csüng és ezzel igazából nem is lenne bajom, de szinte mindegyikben láthatóak cápatámadások, véres jelenetek cenzúra nélkül. Szeret rajzolni, és az amiket lát igencsak megmutatkozik a rajzain is. Rengetegszer félbeharapott, vérző, esetleg más balesetben elhunyt embereket rajzol és hiába próbáltam erről vele beszélni a világ legtermészetesebb dolgaként kezeli korához képest, sőt kifejezetten vonzónak találja a halál témakört. Érdemes emiatt aggódnom, vagy csak hagyjam?

2017. márc. 26. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha tiltod, felni fog toluk es az egesz tematol.

Ha hagyod, le fog csengeni. Azt beszeld meg vele, hogy az oviban ne rajzolja, mert lehet hogy mas kislanyok felni fognak.

2017. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, suliban!
2017. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Valamiért nagyon foglalkoztatja, vagy érdekesnek, izgalmasnak, félelmetesnek tartja. Azt is el tudom képzelni, hogy tudat alatt fél tőle és nem bírja feldolgozni ezt a látványt, azért nézi, rajzolja. Az én lányom pl. volt, hofy félt egy mesétől, mégis újra és újra azt nézte, és más anyukától is hallottam ilyesmit. Rengetegszer megnézte és egy idő után lecsengett. Párszor még újra nézegette később is, de már nem fél tőle. Ez pl. egy kísértetes mese, akiről meg hallottam az meg valami pókos természetfilmet nézett.
2017. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előzőekhez csak annyit tennék hozzá, hogy mutass neki más (szebb) természetfilmeket is. Pl.: vízi világ, de halacskák mindenféle ragadozók nélkül. Hátha gyorsabban leszokik a cápás filmekről.
2017. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1Léna ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!


Az apukával, ketten vagytok felelősek a gyermeketek megfelelő neveléséért, ezért ezt vele kell egyeztetned a gyermeketek érdekében.

Tisztázni szükséges, hogy egy lányak más feladatai lesznek az életben mint egy férfinak, ezért szükséges, hogy egy női "szerepre" legyen felkészítve, ha boldognak szeretnétek látni.

Kérdéses, hogy a közös filmnézés után mennyire van átbeszélve az amit láttak, és milyen tapasztalatokat szerez a gyermek ez által. A halál kérdésével találkozás természetes és nem kerülhető el, mert az életünk ezzel záródik.

Azért hétéves lánynak még nem mutatnék ilyen filmeket én sem, sajnálom, hogy nálatok ez már így történt. Most már csak tényleg tompítani lehet a hatásait.

Beszéltesd róla minél többet! Mit érez a látottakkal kapcsolatosan? Szereti-e ezeket az állatokat? Vagy kerülné őket? Mit tanult meg általa? Be merne-e menni egy tengervízbe? Hogyan lehetne ilyen tragikus dolgokat elkerülni? Okolható-e valaki azért ami történt?

A halál miért érdekli? Bántotta-e valaki? Mérges-e valakire? Vagy okolja-e magát valamivel amiért kívánatos ez számára?

Mindenképpen FIGYELJ NAGYON RÁ!

Akár kérdezd meg a vele foglalkozó pedagógust is, hogy tapasztalt-e a viselkedésében valamilyen változást?

Te egy körültekintő, gondos anyukának tűnsz kérdésed alapján, tehát sikerülni fog ezt a helyzetet jól kezelned. Légy áldott!

Szeretettel 1Léna

2017. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!