Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálnál a baráti...

Hogy reagálnál a baráti társaságban, ha a szülője is ott van a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem kicsivel idősebb, de szelíd, türelmes kislány, sajnos az a "hagyja magát" típus.


A másik lányka kifejezetten vad, elég erőszakos mindenkivel. (És bár fiatalabb, magasabb és erősebb is az én gyerekemnél.)


A barátnőm szerint csak eleven, de közben nem egyszer meglöki a lányom, aki persze megijed. Kitépné a kezéből a dolgokat, átgázol rajta (mindenkin) - az anyukája, apukája ilyenekért sosem szólna rá.


Te hogy reagálnál ilyen helyzetekben?


Hagyod, hogy a gyerekek (mivel hasonló korúak) intézzék egymással?


Vársz, hogy rászóljon a sajátjára (nagyon durva helyzetekben szoktak szólni)?


Mivel tudod, hogy szinte sosem szólnak rá, te szólsz rá a másik gyerekre?


2017. márc. 28. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én tuti, hogy rászólnék. Volt már ilyen szituáció. Nyugodt hangon mondtam a másik gyereknek, hogy ezt vagy azt ne csináld. Mindaddig, míg a szülő nem vette észre magát és rendezte a gyerekét.
2017. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős gyerekekről van szó?
2017. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom inkább a második kategória, szerencsére nem vadul, de ő pörgös és kiveszi a másik kezéből a játékot :(

Én társaságban szoktam is kérni hogy szóljanak rá vagy zavarják el ha kell és én éppen egy pár percre nem figyelek rá, mert tudom hogy hajlamos túlpörögni.

2017. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 évesek.
2017. márc. 28. 21:57
 5/10 A kérdező kommentje:
21.40-es válaszoló, ez becsülendő!
2017. márc. 28. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólnék a kislánynak. Nem kiabálva, nem dühösen, de minden ilyen alkalommal szólnék, hogy "Julcsika, ne vedd ki Katika kezéből a babát", "Julcsika, kérlek, ne lökd fel Katikát". Szerintem egy idő után a szülők is szólni fognak, gondolom csak elkezdi zavarni őket, hogy az ő gyerekükre is te figyelsz, és te szólsz.

Meg azért a sajátomat is próbálnám arra ösztönözni, hogy álljon ki magáért, pl. ne hagyja, hogy kivegyék a kezéből azt, amivel játszik El lehet próbálni otthon ezeket a helyzeteket akár, hogy ilyenkor mit lehet csinálni.

2017. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És ha Julcsika mégis kiveszi a kezéből, akkor visszavennéd tőle és odaadnád a saját gyerkőcödnek?


Próbáltuk már sokszor mondani neki, hogy ilyenkor szorítsa, ne adja, ne féljen stb. csak a gyakorlatban valahogy mégsem védi meg magát.

2017. márc. 29. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Én nem szólnék rá más gyerekere.Nem is szoktam.Max arrebb viszem az enyémet.Én,mint felnőtt sosem vennem vissza egy kisgyerektol azt amivel az én gyerekem játszott.Engem zavar,ha raszolnak a gyerekemre,mert én sem szólok rá más gyerekére.Lehet,h ő azért nem szól,mert úgy van vele intézzék el egymás között.

Mond el az anyukának,h bánt.

Vidd arrébb a gyereked.

Tanítás meg neki h védje meg magát és álljon ki amiért szeretne.

Az oviban,bölcsibe,iskolában,de még az életben sem lesz ez másként.Vannak erősebbek és gyengébbek.Ha már most te rendezés le helyette ezeket a dolgokat akkor megszokja és sosem fogja megtanulni h hogyan védje meg magát.Ezek az élet vele járó részei.Az,h önállóvá nevelés azt jelenti,h nem csinálod meg azokat a dolgokat,amikre ő is képes.Iranyt mutatsz neki,hogyan oldja meg

2017. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a másik gyerek odamegy az enyémhez, és azt mondja, hogy add oda a babát, mert én akarok vele játszani, akkor megvárom, el tudják -e rendezni egymás között.

Ha viszont a másik gyerek kitépi a játékot az enyém (vagy egy harmadik) kezéből, fellöki a társát, megüti, stb. egy pillanatot sem várok. itt az enyém hiába venné elő a szociális készségeit, egyezkedne, ajánlana cserét, csak azzal érhetne el eredményt, ha ő is lök, üt, visszaszerez. Ezt viszont nem szeretném. Ilyenkor közbelépek, és békés mederbe terelem az ügyet.

2017. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

12.19-es, azért ez "jajjj".


"Vidd arrébb a gyereked." - ezt nem gondolod komolyan, hogy én vigyem arrébb, mert a másik gyerek szülei nem tanítják meg a kulturált viselkedésre. Én ezzel mire tanítanám? Mert arra nem, hogy kiálljon magáért!



"Tanítás meg neki h védje meg magát és álljon ki amiért szeretne." - próbálom, de mivel ő természeténél fogva egy békés gyerek, a másik meg agresszív, nem egyszerű. De ez pont ellentmond az előző javaslatodnak.


"Az oviban,bölcsibe,iskolában,de még az életben sem lesz ez másként." - hát elég szomorú. Nem tudom megérteni, a szülők miért tűrik el a gyerekek erőszakosságát. Szerintem a kulturált felnőttek sem vívnak közelharcot, nem gázolnak át mindenkin, nem tépik ki egymás kezéből a dolgokat. De mindezt mondjuk egész kiskorban el kellene kezdeni tanítani. Elég fonák helyzet, hogy én tanítsam könyöklésre, vadságra, durvaságra és verekedésre, mert más nem neveli a gyerekét.

2017. márc. 30. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!