Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Ha nemet mondok,...

Mit tegyek? Ha nemet mondok, vagy ha hisztizik, akkor megüt, de úgy, hogy csattan az arcomon a keze?

Figyelt kérdés

Hogyan "büntessem", szoktassam le erről? Lefogás, magyarázás nem működik? Volt, hogy visszakapta, de verni meg nem akarom, egyszerűen nem szeretném. De akkor mit?

3 éves, okos, ügyes fiúcskáról van szó.


2017. márc. 29. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

Soha ne mondj nem-et hanem ajánlj fel egy más alternatívát.


Próbálj ki egy napot "nem"szo, tiltások, harag, büntetés nélkül, csak kedvesen, jokedvűen.


A gyerekem nem tud hisztizni mert elneveti magát azon pl hogy elszaladok tőle es ijedve kukucskálok rá :) ha megint ordit, megint nagyon megijedek :)

2017. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%
*értem ez alatt, hogy lasd aznap biztos nem fog csapkodni.
2017. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értelek. Legyek "überhiperszuper" kreatív. :)

De nem fog ez az állandó mókázás oda vezetni, hogy direkt nem fogad szót, hogy hülyéskedjünk?

Pl öltözni kell, ebédelni, hazamenni, stb.

2017. márc. 29. 23:24
 4/18 A kérdező kommentje:
Pl. ebédelni kellene, de nem akar a Csöppség, akkor mi az alternatíva?
2017. márc. 29. 23:26
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Én amikor ilyeneket csináltam, pl köpködtem, haraptam, tehát amiről mindenképp le kell szokni, akkor anyukám rácsapott a kezemre. az azért verésnek nem számít, nem is emlékszem rá, de megértettem, hogy ezt nem szabad. és azért néha kell nemet mondani, azt is meg kell tanulni elfogadnia.
2017. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Ha ilyen görcsös vagy, a gyermektől sem várhatsz mást
2017. márc. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
3 évesen már fel kéne fogni... ha legközelebb megteszi, nagyon nyugodt és komoly hangon kérdezd meg tőle, szeretné-e, hogy te is olyan erővel üsd őt arcon, és megtapasztalni mennyire rosszul esik ez a másiknak. Nem kell semmi színház, hogy jajj ez fáj anyának meg egyéb hülyeségek. Közben fogd a kezét és nézz a szemébe. Kíváncsi vagyok kipróbálod-e. Nálunk szokott működni. Ebből tudják, hogy már picit se vicces amit csinálnak, de még korrigálhatnak.
2017. márc. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

1-es,te egy nap hányszor vagy képes elmókázgatni anélkül,hogy elszakadna nálad a cérna??


Kicsit határozottabbnak kéne lenned. Érzi rajtad,hogy nem vagy erős.

Ebédnél meg,ha nem eszik,el is mehet az asztaltól,nem kap enni és kész. (az enyémek mndig bőgve jöttek vissza,hogy akkor most már ennének. Nagymama meg szaladt volna utánuk a tányérral...nem üljön le és egyen,nálam ebben nincs lazaság)

Mint ahogy azt sem tűrném,hogy megüssön. Egyáltalán,hogy kerülsz olyan közel a hisztiző gyerekhez,hogy arcon üssön? Milyén gyakran hisztizik? Észre szoktad venni,hogy mikor hiszti és mikor van másról szó?

2017. márc. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akar ebédelni akkor nem eszik, lehet menni aludni, legközelebb uzsonna. Képes vagy vele az evésért veszekedni, hát utána már tuti nem fog jóízűen enni.

Csapkodásnál én is határozottan lefogom a kezét és nemet mondok, hosstabb magyarázkodás nélkül.

2017. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kaja dolgot már próbáltam, simán elfovadja és bem.eszik és kész. Hogy kerülök hozzá közel? Pl. sír az utcán, akkor hogy még aznap hazajussunk, fel jell vennen. Ekkor üt meg. De igaza van annak, aki azt írta, nem vagyok elég erős. Szerintem is ez az alapgond. :(
2017. márc. 30. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!