Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereknek mit kell...

1 éves gyereknek mit kell tudnia? Állás, járás, stb. Beszéd? Mennyire kell beszélnie egy ilyen picinek? Egyedül enni, inni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eltérően fejlődhetnek a kicsik, de kb miket tud egy egy éves?
2010. jún. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem állni mindenképp ha menni még nem is tud!

Beszéd az nem feltétlen.Ha magamból indulok ki!2évesen beszéltem csak tesóm meg pl: 11hósan! Egyedül inni igen legalábbis cumisüvegből itató pohárból! Enni próbálkoznak már ilyenkor!

2010. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Leírom én neked, pont ma olvastam:


- Bármennyi ideig segítség nélkül ül

- Mászik

-A bútorok mellett kapaszkodva jár

kis tárgyakat felemel mutató és hüvelykujjával, ujjait csipés-szerűen használva

- Számos szót megért, egyszerűbb utasításokat végrehajt

-Rövid szavakat mond: baba, mama

2010. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mit kellene, tényleg eltérőek. Én kislányom 1 hete múlt 1 éves, azt tudom leírni, amit ő tud. 10hónaposan kezdett járni, cumisüveget és csőrös itatót nem fogadott el soha. Pohárból vagy Jana baby-s üvegből iszik. Kanállal próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel. Kb. 6-8 szót mond, nem, gyere (gyegye), tente, baba, mama, maci, cica, vauvau. De van ugyanennyi idős ismerős baba, egyik szalad, másik nem jár még. Egyik nagyon sok szót mond, másik semmit. Szóval tényleg nagyon eltérőek.
2010. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb lányom már 9 hónaposan járt,a fiam 11 hónaposan,a most egyéves fél hónapja jár. Mindenhol ott van,minden érdekli,utánozza a többieket. Megérti,hogy nem szabad. Tapsol a kezével,és mindennel játszik,ami nem játék. Tejfölös doboz,újság, vagy amit éppen talál. Egy-két szót mond,amit csak mi értünk,de rengeteget dumál a saját nyelvén. Egyedül ha lát valakit enni,akkor követeli ,hogy Ham. És rendszerint eszik is mindig.

Nem lehet megmondani,hogy mit kell egy babának már csinálni,mert ez sok midnentől függ. Egyedül az a fontos,hogy fejlődjön.

2010. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2010. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Remélem nem vagyunk lemaradva... Most lesz 11 hónapos a babám. Feláll, de még nem akar lépegetni magától sem és ha fogjuk kezét akkor egyből leül (szerintem megijedhetett mert 1x már elesett) vagy tudja, hogy mászással könnyebben célba ér mert mászni nagy sebességgel tud már 4 hónapos kora óta. Szavakat még nem mond, de baba nyelven elég sokat beszélget. héé te, dádádá, bábá ilyesmiket mond. Érti amit beszélünk, ha vicceset mondunk nevet, felfogja amit mondunk neki és nagyon rafinált ha csapkodja a tv-t rászólunk, hátrafordul kinevet minket és csinálja tovább... akaratos. Cumisüvegből egyedül iszik, a kanállal még csak ismerkedik, de nem nagyon szeretném erőltetni, mert 1x már majdnem ledugta a torkán:S
2010. jún. 8. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:

az enyém 1 évesen már járt, 11 hósan kezdte, viszont egy árva mukkor azon kívül hogy baba és apa nem mondott, a mai napig sem csordul túl a szókincse....még vagy 4-et tud ezeken kívül és slussz. de megért mindent amit az ő koráűban kell, és ki ttudja magát fejezni úgy hogy megértsem, természetesen nyökögések és gesztusok árán. önálló kanállal evés olyan 1.5 hónapja érdekli, önállóan iszik pohárból kb. 2 hete. 17.5 hónapos.

szóval amit a tied tud, az teljesen rendben van.

2010. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kiskönyvben a státuszvizsgálati lapnál le van írva, miket "illik" tudnia egy 1 éves gyereknek.
2010. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, bár a kérdésed nem tartalmazta, szerintem az alapvető érzelmi fejlettség legalább ilyen fontos. pl.: elfogadja az ölelést, viszonozza azt. érti, ha vicces valami és a szülei nevetnek, legalább valahogy reagál rá, pl mosolyog. odamegy hozzád, ha elsírja magát, stb. mozgásban ülés, kapaszkodva állás, már azért a járás is. tárgyismeretbe széles a spektrum, nem tudom mi érdekli, lényeg, hogy ilyenkor már látható, hogy van olyan tárgy ami érdekli nagyon és van ami nem (pl.: kiskocsi, könyv, labda), szóval amivel szeret játszani. beszéd: passzív szókincs gyarapodás - egyre többet ért, és a késztetés, hogy beszéljen, ha más nem utánozzon. az is elég, ha nagyon ráncolja a homlokát, amikor te beszélsz hozzá valami fontos dologról. esetleg próbáld meg kicsit komplexebben felfogni. valóban ennyi idősen a fejlettség könnyebben köthető konkrét ügyességi, mozgási, értelmi képességek meglétéhez, de ha alapvetően biztonságban érzi magát és van elég foglalkozása, akkor nem fog lemaradni.
2010. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!