Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy 2-3 éves gyerek a saját édesanyját a keresztnevén szólítja?

Figyelt kérdés
Nővéremőlt hallottam hogy az egyik anyuka a játszótéren akivel jóban van hagyja hogy a gyereke a keresznevén szólítja.Szerintem ez borzasztó furcsa, akivel ez megtörtént, később leszokott róla a gyerkőc?
2016. szept. 3. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Hagyja? Miért mit tudna csinálni? Minél inkább mondja neki, hogy ne,annál inkább mondani fogja. A gyerekek ilyenek. Ragassza le a száját?

Ha így szólítja, hát így szólítja. Engem nem zavarna.

2016. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetne normális?

Az unokatestvéreim is a keresztnevükön szólítják a szüleiket. Ők így szokták meg. Illetve a nagyszüleinket szólítjuk még a keresztnevükön, mert nem szeretik a nagymama, nagypapa megnevezéseket, ezért amióta az eszemet tudom, a keresztnevükön hívom őket, ahogy más a tesóim, unokatesóim is.

2016. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
*még
2016. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

én csupán sajnálatosnak tartom.

egy anya füleinek zene hallani, hogy anya, édesanya. mármint szerintem. ebből kimaradni...

2016. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
*ha én hívnám anyát keresztnevén, nekem olyan távolságtrtósnak tűnne, mintha nem különböztetném meg másoktól
2016. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

nagy gyerekemnek a második szava volt a keresztnevem és egészen 3,4 éves koráig úgy hívott, csinálhattam én bármit. mondjuk játszótéren soha nem álltam neki győzködni, hogy anyának hívjon, nem is értem a kérdésedet, mi az, hogy hagyja?

már sulis, anyának hív ha hozzám szól, de bárki másnak ha megemlít, a keresztnevemen szólít. pl. ma is anyámnak is úgy mesélt rólam, hogy a keresztnevemet használta.

nyilván azért alakult így, mert rajta kívül mindenki úgy szólít. aztán persze a család is elkezdett anyának nevezni engem 2 éves kora körül

2016. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

mi a válaszomban a lepontozni való?

van anya, aki nem örül, ha meghallja egy kisgyermektől, hogy anya? erről írtam csak.


gyermekem amikor előszőr szólított tudatos hanggal és nem sírva, már akkor aja voltam :) ez nekem hatalmas kincs. az első hang, amit tudatosan ki tud mondani, és hív engem. ebből lett az anya.


nem írtam, hogy nem lenne normális a keresztnéven szólítás, elvégre amelyik gyermek már tanult/mósosult/finomított kifejezésekkel szólít és élletében nem hallotta még hogy anya az anya, érthető.

de attól én még örülök, hogy nálunk nem így alakult ki.

2016. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*először, módosult, életében
2016. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
belegondolva, angol nyelvterületen, meg az anya biztos azért mama, mert az meg az első szótagolásra jellemző. ahogy a baba papa apa...
2016. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
en senkit sem pontoztam. nekem ez baromi fura. azt hogy hagyja ugy ertettem hogy nem szol ra a kornyezetre hogy a gyerek elott ne a keresztneven szolitsak, meg hogy nem mondja a gyerkocnek hogy anyanak hivja. (tudom hogy azert se hivja ugy majd a gyerek) a lenyeg hogy beletorodik es nem tesz semmit ellene. en sose hivom a keresztneven a noveremet sem mikor a kicsi a kezemben van, vagy ha vele jatszok
2016. szept. 4. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!