Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! 6,5 éves kisfiam...

Segítség! 6,5 éves kisfiam csont és bőr?

Figyelt kérdés

6,5 éves a kisfiam, aki 119 cm, és 20 kg. Már szemmel láthatóan és sovány kilognak a bordái. A 6 éves státuszon mindent rendben találtak, azt mondták még a normál tartományban van. Sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem tudott semmi használhatót mondani, h mivel lehetne az étvágyát növelni.

Heti 2 tornára, 2 uszásra jár, az oviban rengeteget vannak az udvaron, délelőtt és délután is. Mi családi házban lakunk, mióta bejött a jó idő 6 ig biztos kint játszanak. Probálok a kedvébe járni, szinte csak olyan dolgokat főzök amiket ő is szeret. Sajnos ezekből is kevet eszik, az általa nem szeretett ételekre rá sem néz. Van még másik 2 gyermekünk, velük nincs gond, szépen esznek, súlyukkal is minden rendben.

Tudnátok valami tanácsit adni, hogy a sok mozgáson és szabadlevegőn kívül még mit tehetnénk?

Köszönöm!



2017. ápr. 5. 13:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 éves 103 cm és 14,5 kg.
2017. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, öcsém 12 éves koráig gebe volt, mert állandóan mozgott, rohant.


Most 16, és tök jó szálkás alkatú, se nem kövér, se nem sovány.


Az én bordáim is kilátszottak kislányként, pedig zabáltam, és most is vékony vagyok (169/52-53 max), pedig sokszor még éjszaka is eszek, főtt kaját is.

2017. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos a súlya és a magassága is. Az 5 éves gyerekem 16 kiló, tuti nem lesz másfél év múlva 20.
2017. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
7 éves lányom is 20kg körüli,sokat mozog .semmi gond nincs fiadal.
2017. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Fiam 8 éves, pont tegnap mértem, 130 cm és 22.5 kg. Vékonyka,de rengeteget mozog, meg alapból ilyen testalkatot örökölt. Én nem látom olyan rossznak a helyzetet és az orvos sem mondott semmit. Én adok neki immunerősítőt egyéb okok miatt, azóta javult az étvágya is, elég sokat eszik, viszont egyáltalán nem hízik így sem.
2017. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

"Én sem értek egyet a csak zöldség-gyümölcs-hús féle egészséges táplálkozással. Nálunk simán megehetnek egy kakaóscsigát vagy egy rántotthús sültkrumplival is."


Kérdező, ez nem egyetértés kérdése. A napfelkeltével sem értesz egyet, mégis van minden nap. Az előbbi az az étrend, ami semmilyen betegséget nem okoz, az utóbbi meg az, ami számtalan betegséget okoz, ha étrenddé válik.


Nem értesz egyet azzal, hogy a gyerek ne legyen beteg?

2017. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Egy gyermek szervezetének igenis szüksége van szénhidrátra. Én azzal nem értek egyet, hogy van aki ezt teljesen megvonja. Én arra figyelek oda, h teljes kiőrlésű, lehetőleg tönkölybúza lisztből készült pékárut fogyasszunk, a hagyományos simalisztes verzió helyett.

vagy másikpélda: a rántott húst is el lehet készíteni tönkölyliszttel, teljes kiörlésű kenyérmorzsával, kókuszolajban sütve. De egy natur hússzelethez képest még ez is sokkal több szénhidrátot tartalmaz.

Nem értem miért kötekedsz.

2017. ápr. 6. 13:58
 18/26 anonim ***** válasza:

Igen, a szervezetnek szüksége van szénhidrátra. Ami NEM jelenti a cukros péksüteményt vagy az olajban való mélysütést.


Szénhidrát található a gyümölcsökben, zöldségekben, a durumtésztákban, a bulgurban is például. Nem pedig olyan forrásból hozzáférhető egy gyerek számára, mint a cukrozott kakaós csiga vagy a panírozott, majd olajban kisütött hússzelet.


Kötekedés? Felhívtam a figyelmed arra, hogy az étkezési elképzeléseid összefüggésben állnak azzal, hogy egy hat éves, 20 kg-os gyereket "csont és bőr"nek látsz, és étvágyát akarod növelni.

2017. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Na akkor gyorsan tegyük is tisztába a dolgokat, mert látom Te szándékosan nem akarod érteni amit leírtam, és igen kötekedsz. De én is tudok. :)


Saját bevallásod szerint is kell a szénhidrát mégis belekötöttél a zöldség-gyümölcs-hús hármasomba. Mert igenis vannak olyan szülők, akik teljesen kiiktatják a szénhidrátot, mivel szerintük az egészségtelen. de odáig nem terjed a gondolatuk, h egy növésben lévő szervezetnek erre igenis szüksége van. örülök, h nálatok megeszik a bulgurt, nálunk képzeld nem szeretik. De, hogy tudd én is rendszeres barnarizst, durumtésztát, vagy tönkölytésztát készítek. De annak nem látom értelmét, hogy a rántott húst vagy a kakaóscsigát tiltsan a gyerkemtől. Arra törekszem, h megprobáljam ezeket az ételeket egészségesebben elkészíteni, mint amilyen a klasszikus változat. Előbb utobb úgyis megkóstolják ezeket az ételeket és hidd el ízleni fog nekik hiába etteted őket előtte barnarizzsel és kölessel.


"Kötekedés? Felhívtam a figyelmed arra, hogy az étkezési elképzeléseid összefüggésben állnak azzal, hogy egy hat éves, 20 kg-os gyereket "csont és bőr"nek látsz, és étvágyát akarod növelni."


A státuszon határeseten volt, erre utalt az eredeti kérdésben a MÉG szócska, de azt hittem ha ilyen okos vagy tudsz értelmezni egy mondatot. Ja, és nem csak én látom soványnak, hanem mindeki más is a környezetembe, és a doki táblázata is ezt igazolta.

2017. ápr. 6. 15:30
 20/26 anonim ***** válasza:
A te érvelési hibád: szalmabáb.
2017. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!