Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! 6,5 éves kisfiam...

Segítség! 6,5 éves kisfiam csont és bőr?

Figyelt kérdés

6,5 éves a kisfiam, aki 119 cm, és 20 kg. Már szemmel láthatóan és sovány kilognak a bordái. A 6 éves státuszon mindent rendben találtak, azt mondták még a normál tartományban van. Sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem tudott semmi használhatót mondani, h mivel lehetne az étvágyát növelni.

Heti 2 tornára, 2 uszásra jár, az oviban rengeteget vannak az udvaron, délelőtt és délután is. Mi családi házban lakunk, mióta bejött a jó idő 6 ig biztos kint játszanak. Probálok a kedvébe járni, szinte csak olyan dolgokat főzök amiket ő is szeret. Sajnos ezekből is kevet eszik, az általa nem szeretett ételekre rá sem néz. Van még másik 2 gyermekünk, velük nincs gond, szépen esznek, súlyukkal is minden rendben.

Tudnátok valami tanácsit adni, hogy a sok mozgáson és szabadlevegőn kívül még mit tehetnénk?

Köszönöm!



2017. ápr. 5. 13:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Háááát ... nem nyert. Négy gyermekem közül egyik sem szereti sem a rántotthúst, sem egyéb menzaborzalmakat. Igaz, én sem, sőt, az apjuk sem. Tehát nem "hiába etettem" őket ízés ÉS egészséges ételekkel. Fölösleges erőltetni ezeket az ízszegény, egészségtelen dolgokat, mint a rántotthús.


20 kg ebben az életkorban a normális skálán van. Elég sokan leírtuk ezt itt, de ha szerinted nem így van, akkor tömd.

A te felelősséged.

2017. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ha nem szeretik ezeket a menzaborzalmakat, mégis miket esznek napközben? Vagy elhozod őket mindennap ebédkor és otthon esznek? vagy hogy oldod meg?
2017. ápr. 6. 18:58
 23/26 A kérdező kommentje:
Én is tudom, h a normális skálán van, de a skála határán.
2017. ápr. 6. 19:00
 24/26 anonim ***** válasza:
Olyan intézménybe járnak, ahol normális ételt adnak. A nagyobbak pedig nem menzán esznek.
2017. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nincs a határon. Bőven benne van a normál tartományban.


[link]

2017. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt.Teljesen kétségbe voltam esve amikor 6 évesen 110 cm és 13 kg volt.Mondta hogy egyen meg minden de nem akart javulni.

Vettem béres cseppet és c-vitamin cseppet.Reggel a naracsléjébe 15-15 csepp.Majd délben és este is.1 hét és sokkal jobb étvágya volt.Ezt adtam neki 1 hónapig.

Nagyon ajánlom.Nekem nagyon bevált.

2017. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!