Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vertétek már meg a gyereket?

Ti vertétek már meg a gyereket?

Figyelt kérdés
Rácsaptatok, megvertétek már, ha igen hány éves volt és miért kapott ki?

2017. ápr. 6. 16:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fiam kapott egyszer a kezére, még elég kicsi volt. Nagymamánál rángatta a cserepes növény leveleit. Szóltam neki, hogy nem kéne, mert leesik, eltörik, kiszóródik a föld, nehéz feltakarítani (szőnyegpadló volt), és meghal a növény. Ezt eljátszottuk kb. 3x, mindig nyugodtan, szépen kértem. Negyedszerre természetesen sikerült lerántania. Ekkor csaptam rá a kezére, nem nagyot, éppen csak ujjheggyel, de azért csípte. Soha többet nem nyúlt hozzá egyik növényhez sem. Kicsit később (3-4 éves lehetett) a fenekére kapott egyet földön fetrengős hiszti miatt, amit a Vidámpark kellős közepén hajtott végre.

Aztán 20 éves korában kapott egy pofont, amikor átmulatott ékszaka után vigyorogva állított haza a beígért idő helyett. Nem tartom kontroll alatt már felnőtten, de amíg itthon lakik, szeretem tudni, hogy mikor jön. Csak annyi kérésem van, hogy ha változik valami, akkor dobjon egy SMS-t, illetve legyen elérhető, hogy ne izguljam halálra magam. Ebben az esetben nem üzent, és nem tudtam elérni sem. Tény: ezt teljesen idegből kapta, és már nem nevelő célzattal. Egyébként nem sértődött meg, mondta is, hogy jogos volt, megérdemelte. Amióta pedig egy hasonló esetben pár évvel később kórházba került, mert elütötte éjjel egy autó hazafelé jövet, azóta nem is kell kérni.

Kicsit túl aggódos tudok lenni néha, sajnos. Nem jó, de ez van. A lányaim szerencsére más természetűek, ők sosem kaptak még ki semmiért. Remélem nem is kerül rá sor.

2017. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%
Kisfiam 2eves és igen a minap kapott ki.Nem duhbol,tehetetlenségbol.Kovetkezetesen.Van öccse,aki egy éves.Homokoztak.Lattam h le akarja szórni.Szoltam h NE!Csak odament és emelgette a lapátot felé.Szoltam Ne!Ujbol ugyanez.Mondtam,ha 3x is odamesz es rá mered szórni kikapsz.Odament,leszorta én még adtam a fenekére.Nem szort többet
2017. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%
7-es vagyok, első gyerekem 2 éves koráig mélyen elítéltem még egy enyhe kézrelegyintést is. Aztán egyre jobban belementünk a dackorszakba és kezdtem megérteni a kiabálós, idegbajos anyukákat. Mindig is a szeretettel, türelemnel, beszélgetéssel nevelés híve voltam, sokan mondták, hogy milyen nyugodt, türelmes vagyok a gyerekkel, milyen jól kezelem a hisztiket, de mégis 3 éves korára úgy kifordult a gyerekem magából, hogy teljesen tehetetlen vagyok (érte veszteség az életben, ez is erősen benbe van). Sajnálom, hogy vergődik, és szenved, de egyre meredekebb dolgokat csinál csak azért is, egyre tudatosabban. Úgyhogy én is eljutottam először a kiabálásig, idegeskedésig és kb 3-szor kicsit rá is ütöttem a kezére. Szégyellem magam persze miatta.De sokszor már remegek az idegtől, amiatt, amit művel.
2017. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!