Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anya tehet bele a hintába,...

Anya tehet bele a hintába, apa nem!?

Figyelt kérdés

A ti gyereketek is megszab ilyesmiket? Papa cserélje ki a pelenkát, nagybácsi menjen ki a szobából, nem lehet bent stb. Unokahúgom ezt csinálja, most 2,5 éves. Én ezt sose engedtem a lányomnak, tudomásul kellett vennie, hogy az segít neki, aki épp ráér, és senki enm fog miatta kimenni, vigyázzba állni stb.

Tudom, nem az én dolgom, és nem is szóltam bele, nem is fogok, csak kíváncsi lennék, ti hogy kezelitek, ha a gyereketeknek ilyen "kívánságai" vannak? Más anyukát nem ismerek ilyen közelről, ezért fogalmam sincs, hogy ez normális és elfogadott, vagy hiszti?



2017. ápr. 7. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez azért van mert máshogy kötődik különböző emberekkel. Köztünk nem szokott különbséget tenni a kislányom de pl ismerősömnél a gyerek az anyjának nem enged meg semmit mert az apukája mindig is többet foglalkozott vele.
2017. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Dehogyis kötődes kérdése :)

Csak ez a dirigalos korszakuk.

Játszon két egyforma hinta kozul sem mindegy melyikbe ülnek, vagy ki melyik végén a libikokának.

Ugyanez hogy most anya apa v nagybacsi a jatszotars.


Csak rendezkedni tanulnak :)

2017. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem a kötődés hiánya az oka. Mindig más, akihez ragaszkodik, pl egyik percben mama kell, másikban más.
2017. ápr. 7. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Eddig ö kapott utasításokat: ülj ide, menj egy kicsit arrébb, azt tedd le...

Most ő próbálja ki ezeket. Nekünk is volt ilyen korszakunk. Volt, hogy belementünk a játékba, de azért nem küldtünk senkit ki a szobál. Idegennek sértőnek tünhet, de szerintem ezt a kicsit legalább egyszer kiküldték így valahonnan, ezért ő is kipróbálta. A többit egyáltalán nem tartom problémásnak.

2017. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
*szobából
2017. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a gyerekek ebben a korban szeretnek dirigálni, sokszor elég sértően. Nem szabad belemenni a játékba, mert most tanulja meg, hogy meddig mehet el, ki a "főnök", mik a határai. Nyilván túl szigorúan sem kell venni, de azért tanulja meg, hogy nem kiskirály és nem lesz mindig minden az ő kénye-kedve szerint :D
2017. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
A kislányom 21 hónapos, ő most kezd ilyeneket csinálni. Ha épp mindketten jelen vagyunk, és azt akarja pl. a kertben, hogy apa menjen vele hintázni, ne én, azt ráhagyjuk, megy ő. De ha mondjuk át kell pelenkázni, én éppen főzök, apja intézné, de a kisasszony kitalálja, hogy neki ehhez most anya kell, nem dobom el a fakanalat, és rohanok oda, hogy az legyen, amit ő akar. Tehát helyzetfüggő, hogy engedünk-e neki ebben. Az biztos, hogy nem zavarhatna ki senkit a szobából csak úgy viccből meg ilyenek.
2017. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a 4,5 éves lányom is kér ilyeneket.

Pl.kivel akar fürödni,ki csinálja a vacsit,ki meséljen,ki segitsen a wc-n,stb.

Nála már egyértelmüen a döntés gyakorlása illetve annak élvezete hogy ö dönthet valami felöl,nem a felnöttek.

Mi attol nem állunk vigyázba,de ha pl.mindketten épp a konyhában vagyunk és ö szomjas,akkor miért ne választhatna hogy kitöl kér inni.Mondjuk ha ezért a másikat a másik szobábol kellene átrángatnia,azt én sem engedném.

Persze van olyan dolog amiben nem dönthet vagy nem akarjuk hogy döntsön,de beprobálkozik.Pl.ki vigye oviba,táncra,mikor mit csináljunk,mikor kell lefeküdni, stb.

2017. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 2,5 éves a lányom és csinál ilyet. "Mama adja rám a cipőt, xy fogja a kezemet, apa jöjjön velem, anya segítsen..." Ilyen mondata minden nap van. Ha teljesen mindegy nekünk, mert megoldható a dolog, akkor miért ne csinálnánk úgy, ahogy ő szeretné? Azért, mert mi vagyunk a nagyok és az van, amit mi kitalálunk, nehogy már az legyen, amit a gyerek akar? Ez hülyeség! Nálunk előfordult, hogy a dolog átment hisztibe is, mivel nem tudtuk megoldani a dolgot úgy, ahogy ő szerette volna. Éppen a héten volt, hogy reggel kitalálta, hogy "anya vigyen a bölcsibe", holott ilyen szinte soha nem szokott lenni, egyszerűen jött neki az ötlet mielőtt én elindultam otthonról, ezt nyilván nem tudtuk megoldani. Nálunk is volt, hogy azt mondta, hogy valaki menjen ki a szobából (mi soha nem küldtük ki, nem tudom, hogy esetleg más csinált-e ilyet vele, mi a szülei biztosan nem). De erre mi nem küldtük ki az illetőt, elnevettük a dolgot, ő meg nem folytatta.
2017. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisebbik mániája, hogy ki mit csinálhat, sőt újabban hozzáteszi, hogy kit szeret és kit nem, úgyhogy félek, nagy manipulátor lesz :) Életkori, a dackorszak része. Mi is szituációtól függően "engedelmeskedünk" vagy csak nevetünk rajta. A nagyobbik gyerekem egyébként nem csinált ilyet.
2017. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!