Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már két éves a fiam, és nem...

Már két éves a fiam, és nem tetszik a neve, sosem tetszett igazán, a férjem akarta ezt. Nem késő még elkezdeni a második nevén szólítani?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 17:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
70%
A férjed is így akarja ? A gyereknek melyik tetszik jobban ? Egyáltalán melyik az a 2 név ?
2017. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
2 évesen kezdi megtanulni a nevét.Ha eddig az első nevén szólította mindenki,akkor most nagyon megzavarná.
2017. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
En mar nem zavarnam ossze.
2017. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a gyerek neve eleve egy olyan dolog, ami mind a két (illetve három) félre tartozik. ( mégha ugye a gyereknek nincs is beleszólása egy ideig.)

Szóval nem értem, hogy hogyan lehet olyan nevet választani, ami nem tetszik. Kompromisszumot kell kötni, mert ha a gyerek nevének választásakor nem tudtok egyeségre jutni, akkor nem tudom mi lesz a komolyabb döntéseknél. (Magánvélemény, le lehet pontozni)

Egyébként mi a neve?

2017. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

András a ferjem utan, mert náluk ez a hagyomány. Én beceneven szólítom.

Levente a második neve.

2017. ápr. 16. 17:53
 6/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha mindenki Andrásnak vagy ennek becézett változatán hívja, akkor elég fura lenne, ha te Leventének hívnád. És mi lesz közösségben, oviban? Apuka Andrást keresi majd, ha megy érte, te meg Leventét?

Egyébként szerintem mindkét név szép. András az egyik kedvenc nevem.

2017. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nem késő. Mellesleg én is ezt a nevét használnám. Egyáltalán nem valószínű, hogy összezavarná a gyereket. Én is mindkét nevem használom, és sosem volt belőle probléma. Persze mindig akadt pár olyan, akinek nehézséget okozott ezt fölfogni. Ezenkívül mindegyik unokahúgomnak két neve van, és nekik sem okoz ez gondot, pedig van, amelyik nem születése óta használja mindkettőt.
2017. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
51%

Az én húgomnak is két neve van, a családból csak én hívom az egyik nevén, és ez se neki, se az óvodában nem okozott gondot.

Ne törődj a hülye kifogásokkal! Hívd azon a néven, amit Te szántál neki.

2017. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó ez azért biztató!
2017. ápr. 16. 18:07
 10/36 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk ha a 2 nevén szólitanad?

Andras Levente gyere ide légyszives!

Pl. Ez csak egy ötlet. Mi a teljes nevén hivjuk amúgy megtanulta úgy. Szerintem nem zavarja be ha mindket nev rögzül neki hogy az övé. Pl nekünk Alexandra Olívia tudja hogy miről van szó. De ha Életemen szolitom is. Ezek úgy rögzülnek megtanulja ha sűrűn mondják neki.

2017. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!