Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya az ilyen?

Rossz anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Adott egy anya,apa, egy 4 éves kisfiú meg egy 2 éves kislány. Az anya megkéri a nagyobbik gyereket, hogyha úgy veszi észre, hogy a kicsi valami rosszat akar csinálni vagy veszélyeset, akkor vigyázzon rá,szóljon rá.Persze az anya is ügyel rájuk, de pl ha fontos dolga akad a lakásban akkor a két gyerek kint marad egyedül. Szóval az a kérdés, hogy rossz anya-e , ha ilyet kér a nagyobbtól?
2017. ápr. 18. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem rossz, hanem végtelenül ostoba. Ugyanis annyit sem tud, hogy egy négy éves gyerekre ekkora felelősség nem ruházható, nincs kifejlődve pl. a veszélyközpont az agyában stb.
2017. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Egy 4 éves is kicsi még. Oké, hogy anyuka attól rajtuk tartja a szemét, de szerintem nagy kérés egy 4 éves felé. Rossz anyának ettől nem nevezném azért.
2017. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

szerintem nem....egyrészt egy 4 évest lehet ilyesmire kérni, ettől fontosnak érzi maát, és fontos hogy a felelősségérzetet is erősítsük benne. Mindezt persze csak úgy lehet, hogy közben mi is figyelünk rájuk, hiszen egy 4 éves még semmiképp sem érett arra hogy egyedül vigyázzon egy picire, főleg kint az udvaron/kertben, ahol aztán elég egy rovarcsípés, egy mérgező növény és már meg is történik a baj.

Hogy kint hagyja őket az már máskérdés...én is kint hagyom a lányom 2 éves kora óta, elenite az ablakból lestem, egy-egy percre maradhatott csak kint...most 3 éves, és most sem lehet egyedül kint 5 percnél többet, és azt is csak akkor hogy tényleg percenként ránézek (mint mikor vezet az ember és a tükröt nézi, szóval tényleg percenként). Így szerintem oké a dolog...de az hogy bemegy teregetni míg a két gyerek kint játszik, az szerintem durva, főleg a 2 éves miatt...4 évest kint hagynék már 20 percre...2 évest viszont nem

2017. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz anya csak meggondolatlan,felelőtlen. Szerinted egy 4 éves meg tudja ítélni hogy mi a rossz dolog?? Lehet szerinte tök jó dolog mondjuk kimászni az ablakon vagy megenni a legót.
2017. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem se jó ötlet .
2017. ápr. 18. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez azért szituáció függö.


Nekem 2 év van a lányaim között, és angyobbik a felelöségtudobb, nyugodtabb gyerek.

Pl arra ha épp jól elvolt a homokozoba a kétéves beugrottam pl egy pohár vízért. De nem föztem meg az ebédet, vagy teregettem ki úgy, hogy nem látom öket.

2017. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem a nagyobb gyerek feladat és felelőssége vigyázni a picire!

Ha valami történik, akkor a nagyot fogja hibáztatni érte?

2017. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyenből lesz az a helyzet később, hogy a nagy nyakára lőcsölik a kicsit. A lányom csoportjába jár egy testvérpár. A fiú 7, húga 6. A kis srác nem játszik senkivel csak a húgával, anyukája a lelkére kötötte, hogy az óviban figyeljen a lányra, csak vele játszon, óvja. A fiúcska elmondta az óvónéninek is hogy otthon is ez van. Sajnálom szegényt, nem lehet önmaga, nem játszhat önfeledten, mert oké, hogy ő a bátor nagy tesó (ezt mantrázzák otthon) de a gyerek nem lehet gyerek....
2017. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem rossz anya, csak felelőtlen.

4 éves a fiam, egyke. Néha kitalál olyanokat, hogy csak ledöbbenek, hogy jutnak ilyenek az eszébe.


Ő még nem feltétlen tuja eldönteni, mi a jó, és mi a rossz. Mit tud a tesó, mit nem. Minek mi a következménye.

Pl: ő szeret hintázni, és azt szereti, ha nagyon magasra lökik. A kistesó ráül a hintára, és elkezdi nagyon lökni, a kicsi leesik, megvan a baj. Ő még nem gondol bele, hogy a kicsi nem tud úgy kapaszkodni mint ő, és csak örömet akar szerezni neki.


Vagy nagyon sok ilyet lehetne mondani.

Egy 4 éves nagyon kicsi még, hogy akármiben is döntsön egy kisgyerekkel kapcsolatban.

2017. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

aki lepontozott az egyébként végig is olvasta amit írtam vagy csak klikkelget?


3

2017. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!