Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rossz élete lenne a...

Tényleg rossz élete lenne a lányomnak? 19/N

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Középiskolás voltam, amikor megszületett. Sokan, hozzám közelálló személyek is megpróbáltak lebeszélni róla egy-egy gyengébb pillanatomban, mert azt mondták, hogy jobb lenne, ha majd később szülnék, lehet még egy csomó gyerekem, tanuljak, gondoljak bele milyen lenne az életünk stb. A barátom (talán vicces ez a szóhasználat, de leginkább annak tekintem mert pont olyan az életünk, mint a velünk egyidősöknek)már akkor is egyetemista volt, azt mondta támogat akárhogyan is döntök. Hát én úgy döntöttem megtartom. A szüleim szerencsére mellettem álltak az első pár sokk után.

Az első pár hónapot otthon voltam vele, mivel június elején született, könnyen megoldható volt és a tanárok is támogattak. Aztán szeptembertől kezdve vettünk fel egy bébiszittert, aki azóta is jár hozzánk. A kislányom már bölcsis mióta 2 lett. Én pedig egyetemre járok. A szüleim dolgoznak és a barátom szülei is. Amikor anya vagy apa itthon vannak, akkor mennek ő érte, vagy amikor tudok, akkor megyek én, de amúgy a bébiszitter hozza haza és addig vele van, amíg dolgunk van, vagy például akkor is vele van, ha beteg. A barátom hétvégén mindig itt van nálunk, általában elmegyünk az ő szüleihez is minden szombaton. De sokszor jön el este is hozzánk, amikor vagy együtt van velünk, vagy elmegyünk kettesben vagy éppen hármasban.

Sokan megszólnak azért, mert mi ugyanúgy eljárunk bulizni, fesztiválokra, moziba, vagy csak úgy együtt vagyunk.

De ebben most mi olyan rossz? A lányomnak mindene megvan. Nem mondom, hogy ez az ideális egy gyereknek. De szerintem a helyzethez képest igenis jó. Nem akartam magamat, az életemet feladni és 17 évesen főállású anya lenni. Tudom, hogy a szüleim nélkül ez nem menne. De szerencsémre csodálatos szülők és nem küldtek abortuszra. De az emberek miért ilyen rosszindulatúak?

A kislányom amúgy tündéri, a barátnőim rajonganak érte, már most annyira olyan, mint én! Annyira csajos, a bölcsiben el vannak ájulva tőle teljesen. De ott is hallottam az egyik anyukától, hogy megjegyzést tettek rám más anyák, hogy anyukám megy például a szülőire. Miért nem lehet megérteni, hogy az életünk így alakult? Vannak akik azt mondták a gyereknek tuti problémái lesznek és majd hordhatjuk pszichológus, mert sokat van/volt egy idegen nővel. Ez komolyan ok lenne erre a feltételezésre?



2017. márc. 27. 17:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
81%

Leirasod alapjan nincs rossz elete a kislanyodnak.

Mindenesetre probalhatsz tobb felelosseget vallalni erte,tobbet lenni vele es harmasban, mint egy csalad. Hiszen te vagy az edesanyja.

2017. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
96%
Peldaul, ha beteg, lehetnel te is vele. En nem tudom elkepzelni, hogy rajtam vagy apukajan kivul massal legyen a gyerek, ha beteg. (lazas, ilyesmi)Igaz, nalunk nincs nagyszulo, csak bebiszitter.
2017. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
88%

Én pont nem mondanám anyának.

Lehet, hogy "jó" élete van a gyereknek, de nincs anyja, nincs apja, csak nagyszülei és bébiszittyója.

2017. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
86%
És miből fizeted a bébiszitter? Vagy a szüleiddel tartatod el magatokat? Szerintem nem vagy jó anya... gyereket vállaltál, már nem kéne fesztiválozni, a gyereket másra hagyva...igazuk van, nem kellett volna még neked gyerek, kb olyan mintha csak egy cuki kiegésztőnek tartanád, ha épp van kedved foglalkozol vele, ha meg épp nem, vagy más programod van akkor ott vannak anyádék meg a bébiszitter. Azért se tartalak jó anyának, hogy betegen is a bébiszitter vigyáz a lányodra, akkor mikor az anyjára lenne szüksége. De ezt hiába is mondjuk el, nekem önzőnek tűnsz.
2017. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
86%
Nem azt mondom,hogy rossz élete van.De nem tartom ideálisnak sem.Amikor úgy döntöttetek,megtartjátok,akkor felelősséget vállaltatok érte.Nem a szüleid,vagy a bébiszitter,hanem te és a párod.Ez bizonyos szintű lemondásokkal jár.Az még rendjén lenne,hogy nem akartad a tanulást feladni,és emiatt olykor-olykor segítségre volt szükség,hogy órákra be tudj járni,de az,hogy ugyanúg, bulizok mint gyerek előtt,az azért kicsit erős.Persze,járjatok el időnként szórakozni,de el kell fogadni,hogy most már igazából te,a párod és a kislányod vagytok egy család,és neki szüksége lenne a szüleire.Szülői sincs olyam gyakran,hog, ne tudj megjelenni.Te vagy az anyja.
2017. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
89%
Jobban is odatehetnéd magad valóban. Ha beteg pláne mellette a helyed, meg kell oldani. Felnőtt vagy. Vagy nem?
2017. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem sok mindent belelátnak, ami nincs is benne a dologban. Hány olyan gyerek van, akinek a szülei nem tanulás/bulizás miatt bízzák a nagyszülőkre, bébiszitterre a gyereket, hanem mert dolgoznak látástól mikulásig??? Én több ilyet is ismerek! És hány olyan családot ismerek, ahol az apa külföldön dolgozik és csak hétvégente, vagy még ritkábban van a családjával!

Szóval ugyanezek az élethelyzetek más miatt is előállhatnak, csak nálatok könnyű ráfogni mindent a korotokra, mint látványos tényezőre.

2017. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
71%
Hát mondjuk ha levelezőre járnál suliba, akkor a lányodnak nem kéne bölcsibe járnia, a szüleidnek meg fizetni a bébiszittert. És még a szülőire is el tudnál menni...
2017. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
93%

Ha a kislany boldog es kiegyensulyozott, nagy baj nincsen, de azert jobb lenne ha tobb felelosseget vallalnal, pl szuloi ertekezletre Te mennel, hat csak erdekel mi hangzik el, vagy nem?

Onmagaban egy-egy program kettesben paroddal vagy egy buli nem gond, aki 30 korul vallal gyereket, az sem vonul be apacanak, de a MERTEK a lenyeg.


Tavaly egy szallodaban nyaraltunk egy kisvarosban. Jott egy csalad, azt hittem apa-anya ket gyerekkel (egyik gyerek egy 17-19 koruli lany, masik egy 3 koruli kisfiu). A szulok oltoztettek at a medencenel a kicsit, usztak es pancsoltak vele, lekenegettek naptejjel, este etettek vacsoranal. A nagylany kozben napozott (napkozben legalabbis). Hat, allam leesett, mikor a kisfiu odaszolt a lanynak, hogy Anya! :) Aztan a lany is mondta a kisfiunak, hogy "menj a Mamahoz!" ...szoval aztan kiderult, hogy a nagylany az anyja, nem a novere.....

Aranyos csalad voltak, de egyertelmuen a nagyszulok neveltek a gyereket, oket tekintette etalonnak, hozzajuk ment, oket hivta. A nagylany csak ugy volt... hat ez szerintem idovel borzaszto lesz neki, hogy nem o az elso a gyermekenek, hanem minimum harmadik. Vissza fogja kapni a szuleitol es a kicsitol is, hogy nem o nevelte szoval ne szoljon bele ebbe-abba.

2017. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
92%

nekem nem fér bele, hogy anyámnak szüljek gyereket, vagy hogy a baby szitter naponta hordozza HELYETTEM.

Persze ha becsúszott, akkor tök mindegy, úgysem tudtatok volna mást tenni, mert én sem vetettem volna el a helyedben, és az is tiszteletre méltó hogy tanulsz, csak azt nem értem miért nem levelezőn, vagy szombatin, én szombatiba jártam (igaz ez már a második főiskolám 30 évesen), és addig az apjával tudott lenni a gyerek, mégis csak jobb mint a nagyszülők vagy a baby szitter.

Alakult ahogy alakult, megtartottad, és ez becsülendő. Ahogy éltek, azt én nem tartom felelősnek..."olyan csajos" nem ez a lényeg, ez is fontos, de más erényén is dolgozol? foglalkozol vele, hogy okos is legyen? Neveled is? Vagy a szüleid viszik a nehezét? Na ez az ami nekem nem tetszik...hogy eljártok buliztok, hát istenem, ha bírod, menjetek, ebből is azt gondolom nem teszed oda magad, ugyanis nekem is van egy 2 évesem, stramp csaj vagyok, még sincs egy szemernyi időm sem a háztartás meg a gyerek mellett hogy bulizgatni járjak, ha mégis sikerül, max havi egyszer, és akkor is éjfélre otthon vagyok hiszen másnap 6kor kezdem az anyaságot, nem pedig az van, hogy másnap majd a baby szittyó foglalkozik vele míg én másnaposan vergődök.

Nem foglalkozol vele eleget, mások nevelik, de ő boldog hiszen ebben nőtt fel, ezt szokta meg....később lehetnek ennek negatív hatásai a fejlődésében, mind értelmileg mind érzelmileg.

A becsúszott szót használtam...ha tervezett baba volt, azzal főleg nem tudok mit kezdeni....az teljes mértékig butaság de gondolom nem arról volt szó.

2017. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!