Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kisfiam sokat...

2 és fél éves kisfiam sokat piszkálja a kukiját, hogyan kell ezt lereagálni mint anyának? Minden rokon kérdezi miért piszkálja.

Figyelt kérdés
Minden este megmossul neki rendesen... Anyósom azt mondta hogy a férjem is ezt csinálta kiskorában és hogy ő ráütött a kezére, tegyem én is azt mert rászokik. Na én ezen kiakadtam...
2017. ápr. 18. 21:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nehogy kezet emelj rá. Egyébként szerintem kíváncsiságból teszi.
2017. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Eszembe se jutott megütni, csak ugye jó lenne ha társaságba nem csinálná.
2017. ápr. 18. 21:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, hogy oké, de ezt csak otthon csinálja, sehol máshol nem szabad. Párszor nyugodtan elmagyarázod neki és meg fogja érteni.
2017. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csinálta a rokonom kisfia. Pontosabban mindkettő. :) Unokatesóm mindig kérdezte olyankor a fiát: " pisilni kell?" "Azért fogod, mert pisilni kell?" Ilyenkor mindig elvették a kezüket. Persze nem tudom, hogyan trenírozták még otthon.


Én fejlesztettem gyerkőcöket, igaz, kissé nagyobbakat. Ott is előjött ez a probléma. Én olyankor mindig kétkezes feladatot adtam nekik, vagy kértem,hogy mindkét kezét tegye fel az asztalra a gyurmázásnál, rajzolasnal stb. Mondtam azt is, hogy úgy szép a tartása, dicsértem, ha így tett. Ezzel simán el lehetett terelni a figyelmüket.


Ilyenkor nincsenek még ezzel tisztában. Mi úgy tanultuk, semmiképp ne kapjuk el a kezüket vagy ne is csapjunk rá. Később problémát szülhet. Ilyenkor a figyelemelterelést ajánlják a nagy szakértők :). És szerintem is így van jól, csak ez több energiát igényel a részedről.

2017. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Anyósodat kellene jól szájba verni,amikor hozzáér a p.nájához vagy a melléhez.

Ez egyáltalán nem gond, ismerkedik vele, nem szabad megtiltani ,azzal csak gátlásokat nevelsz bele. Úgy ahogy vki már írta.

Hogy lehetnek ilyen ostoba emberek, hogy mernek megszólni egy kisgyereket, meg téged is. Eszem megáll, felháborító ,hogy ulyen a családod. Belepofáznak ilyenekbe. Istenkém, bocs nagyon berágtam ezen.

2017. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó válaszadó 1. mondatán hangosan felnevettem! Nagyon nagy :'D
2017. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csípi a pisi.
2017. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Pisilés után mindig megtöröljük.
2017. ápr. 18. 22:11
 9/16 anonim ***** válasza:
21%

Akkor a törlőről maradt szöszök v adalékanyag akármi

Ez 100, hogy irritálja valami

2017. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem biztos, hogy irritálja valami, egyszerűen csak érdekes és kellemes megérinteni. Nincs most még ebben semmilyen szexuális töltet, csak kellemes. Már az anyaméhben is megérintik magukat a lábuk között a babák, kisfiúk is, kislányok is, mert jó érzés. Ne tiltsd, és pláne ne üss a kezére, csak mondd el neki, hogy ezt más előtt ne csinálja, idővel meg fogja érteni. Addig is figyelem elterelés, ahogy azt már javasolták.
2017. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!