Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová kihez, forduljak hogyha...

Hová kihez, forduljak hogyha nem szeretném hogy a vérszerinti apja kapcsolatban legyen bárhogy a lányommal?

Figyelt kérdés
SEGITSETEK! Én már rettegek szörnyen féltem a lányom. Egy nem beszámítható emberről beszélünk több mint 3 évet ült ezalatt folyamatossn nyugtatót szedett. Kikerült azóta iszik nyugtatózik.. Lányom nem is emlékszik rá,szóval benne ezzel nem teszek kárt ellenben az "apjával" aki szerintem bántaná is.. Azóta van új párom férjhez mentem közös gyermek,és lányom apának szólítja teljesen magától férjem is sajátjaként szereti.. Szóval hova forduljak hogyam indítsam el ezt a bármit is van rá lehetőség h elvegyék az apai jogait??
2017. ápr. 20. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmész a gyámügyre és elmondod a gondodat.
2017. ápr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az új párod a nevére veszi a kislányt, akkor többé semmi köze hozzá.

Gondolom az apát is rá tudod venni azzal, hogy így nem kell gyerektartást se fizetnie, se most, se később.

Teljesen úgy működik, mint egy örökbefogadás (tulajdonképpen az is), papíron innentől a férjed a kislány apja.

2017. ápr. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bíróság.
2017. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bíróságon kell beadni egy kérvényt kapcsolattartas és szülői felügyelet jog megvonása iránt. Igen nehéz lesz, nagyon ritkán veszik el a szülő jogokat.


2!

Nevére veszi - na ez mondjuk nem létezik. Van olyan, hogy apai elismero nyilatkozat, ezt csak akkor tehet valaki, ha a gyereknek eddig hivatalosan nem volt apja. A kérdező férje házastársi orokbefogadassal orokbefogadja, de csak és kizárólag akkor, ha ebbe a verszerinti apa is beleegyezik

2017. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A gyámyügyön már jártam nem mondtak semmi érdemlegeset :( Igen sajnos azt tudom h csak akkor kapná a férjem nevét a lányom ha az apja lemondana a jogairól. :( Akkor a bírósághoz fordulok köszönöm a váladzokat!
2017. ápr. 21. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!