Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és miért változott...

Mikor és miért változott ekkorát a gyerekneveléssel kapcsolatban a világ?

Figyelt kérdés

leszögezném persze, hogy nem általánosítok. mint minden témában, itt is vannak kivételek persze.


arra gondolok, hogy elnézve sok mai gyereket és szülőt, ég és föld a 10-20 évvel ezelőtti világhoz képest.

mikor én kicsi voltam, emlékszem, hogy ha rossz voltam, akkor rám szóltak, vagy előfordult 1-1 jogos tasli, büntetés, ilyesmik. persze nem vertek a szüleim. :D de ha jogos volt, akkor jogos volt. manapság pedig vannak szülők, akik rá sem szólnak a gyerekekre, azért ennyire agresszív, rossz és hisztis a legtöbb.

egy ismerősöm mesélte (szintén anyuka), hogy ültek a vonaton, és a gyereke rugdosta a vele szemben ülő nő térdét, és a nő megkérte a gyereket, hogy legyen kedves nem rugdosni őt. és ezt már nekem otthon mondta az anyuka, hogy "teljesen elképedtem, azt hittem felállok és felpofozom, milyen jogon szól ő rá az én gyerekemre"..

tehát az ilyesmi helyzetekre gondolok. manapság már szinte nem nevelik néhányan a gyerekeiket, csak úgy vannak. nem szólnak rá, hogy mondjuk a tesco közepén ne álljon neki hisztizni, üvölteni, ugyan ez a buszon, vonaton..

ha az iskolában leszidja a tanár a gyereket, a felháborodott szülők már aznap délután bemennek, hogy ezt ugyan hogy képzelte...

ugyan még csak 25 vagyok, nincs még gyerekem, és picit messze is van, de elgondolkodtatott ez, hogy mikor és MIÉRT alakult ez ki, hogy ha rászólsz a gyerekedre, akkor már "bántalmazod őt" és "a lelkivilága" és egyéb ilyen kommentek, amiket néha a cukimamik-féle facebook oldalakon olvasni...


2017. febr. 7. 14:19
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

van szélsőséges eset is. én, mikor kicsi voltam, és erősebben nyúltam a macskánkhoz, jó alaposan "elvert" engem. sírva mentem anyához, aki elmagyarázta, hogy fájdalmat okoztam a macskának, ezért kaptam tőle a karmolásokat. megtanultam.


ma már hallható példa arról, hogy a gyerek megtépi a macskát, és ha az megkarmolja, akkor egyből a macskát rakják ki a házból, mert "úristen, bántotta a gyereket"..

2017. febr. 7. 14:20
 2/46 anonim ***** válasza:
82%
igazad van átestek ebben a dologban az emberek a ló túloldalára, ennyire szabadon nem lehet "nevelni", ennél még az is jobb ha néha elfenekelik
2017. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
25%

A hisztiző gyerekre PONT hogy az a helyes magatartás, ha nem szólsz rá, figyelmen kívül hagyod, akár úgy, hogy arréb mégy egy sorral.

Kicsit olvasgass, mielőtt nevelni kezdesz!


Egyébként 30+ éve se volt helyes megütni a gyereket és aki értelmes volt (nem a te szüleid), akkor se tették.

Lehet nevelni, sőt fegyelmezni máshogy is.

2017. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon buta és általánosító a kérdésed. Neked magadnak nincs gyereked, mások családi életéből csak egy nagyon pici szeletet látsz, mégis tudni véled, hogy manapság milyenek a nevelési szokások. Nekem két gyerekem van, a barátaim szintén mind gyerekesek, mindannyian a legjobb tudásunk szerint igyekszünk nevelni és fegyelmezni a gyerekeinket. Az általad leírt történet - már ha valóban megtörtént egyáltalán - egyáltalán nem nevezhető általánosnak, én pl. egyetlen ismerős szülőről se tudom elképzelni.

És ne haragudj, de már borzasztóan kezd elegem lenni abból, hogy erre az oldalra is naponta írnak fel a gyermektelen csitrik, hogy kioktassák a gyakorló szülőket arról, hogy szerintük hogyan kell gyereket nevelni.

2017. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
79%

Megy a harc a gyerek szeretetéért, senkinek se jó, ha egy ördögöt lát végül a gyerek a saját szülőjében.

Nem valószínű, hogy tudatos gyereknevelés a mai sok esetben, kötve hiszem, hogy a szülők még egy csekély része is olvasott volna utána akár egy neveléselméleti könyvet is.

Bezzeg ha a másik gyereke csinálna hasonlót, mint amit leírtál, lehet, fejbeverné az illető a másik gyerekét simán.

Nagyon elfogult sok szülő a saját gyerekével, bármi amit csinál, az szent, és jó, és pont.

Nagyon kivették az oktatás kezéből a szigorúbb nevelési módszereket sajnos, aminek nem feltétlen a következménye az, hogy hátrányban lesz a gyerek az életben, hanem inkább az, hogy jó bunkó lesz.

2017. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

4-es nincs igazad, a kerdezonek ellenben igen. Rengeteg a neveletlen gyerek, es az olyan szuloi hozzaallas amilyet nagyjabol leirtal ("ne szolj bele a nevelesbe!!").

Nekem is van egy fiam de megis latom hogy sok anyuka barmit megenged, a gyereke nem koszon, a boltban saras cipobel ugral a bevasarlokocsiBAN, ugy rohan esz nelkul hogy felloki a felnotteket/mas gyerekeket, oszinten borzaszto.

Ez a fene nagy szabadsag miatt van, hogy minden gyerek egyeniseg es csak en tudom mi a jo neki es az en gyerekem kivetelesen okos-ugyes aki 3 evesen 3 -fele sportra jar meg angolra, de viselkedni ma azt nem tud.


Egyebkent a szulokrol is sokmindent elmond akik lecsitriznek egy 25 eves felnottet csak mert az meg nem szult. Attol meg lathatja ha egy gyerek neveletlen. Kepzeld en meg nem tojtam de meg tudom mondani ha egy tojas megzapult :)

2017. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

6-os vagyok, csak egy pelda a szuloi elfogultsagrol: van a fiam ovodajaban egy kisfiu, konkretan ideggyenge, egyik pillanatrol a masikra meguti a meguti a mellette allot. Neha lever egyet a kislanyoknak, nyelvet olt (6 evesen) az ovonore, hasbarugja a kisebbeket. Anyukanak szova tettem hogy beszeljen a fiaval mert megrugta az enyemet mar sokadjara. Valasz: jaj mar mindig az en fiam van eloveve, pedig a gyerekpszichologusa is azt mondta hogy neki kivetelesen fejlett az erzelmi intelligenciaja.

:) :) Nem tudtam sirjak-e vagy nevessek de sok anyuka ilyen. Egy masik kisfiu megutotte a jatszon a fiamat, anyuka odaszolt a fiamnak: ne sirjal hanem uss vissza nyugodtan!

Ez megy..

2017. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Manapság sajnos kevés szülő neveli meg a gyerekét. Nem elég, hogy a gépek (pc, tv, tablet) nevelnek, de a szülők mindent engednek. Tudod ki hagyná, hogy egy elkényeztetett, hisztis kis hülye rúgdossa, tépje a buszon. Nem is hagytam. Kétszer szóltam múltkor is, de még az anyjának állt feljebb. Utána rácsaptam a gyerek lábára. Teljesen jogos a kérdező kérdése. A tököm ki van sok anyatigrissel.
2017. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
72%

Bátorkodom leírni egy sztorit:

A barátnőm fia ( 9 éves)

Bnőm is ptóbált felzárkózni ehez a " szabadság a gyereknek" neveléshez. Nagyon jól működött 5-6 éves kotáig. Addig mindketten élvezték h nem csak szülő gyerek viszony hanem baráti viszony van köztük.

Ez mára odáig fajult hogy kezelhetetlen a fiú! Le sz@rja h mit mondanak neki a szülei.( A suliban nincs gond szerencsére)

De azóta katasztrófa mióta féléve megérkezett a kistesó!!!

A hugát nagyon szereti, dajkálja, játszik vele.

De a szülei fejéhez vágja h nem törődnek vele, őt már nem szeretik, ő sose kap semmit stb...

A barátnőm azt mondta h nehogy elkövessem az ő hibáit. Szabjak korlátokat, fegyelmezzek!!!

És én neki hiszek. Látom milyen a fia......


Nem pajtások vagyunk!!! Ha a gyerek érzi h ő a főnök, akkor azt már nehéz visszafordítani!!!

Kell hogy rászólj a gyerekre, a saját biztonsága érdekében is.

2017. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
29%

A bántalmazás semmire nem megoldás. Pont. Nincs jogos pofon, tasli, stb. (Megjegyzem, törvény tiltja, igen, még a pofont, meg a fenékrecsapást is!)

Ami a hisztit illeti: a dackorszakban MINDEN gyerek hisztizik. Ki jobban, ki kevésbé, de ez egy teljesen természetes állapot. Ilyenkor próbálgatja az akaratát, tanulja meg levezetni az indulatait, frusztrációját. Ilyenkor a létező legrosszabb megoldás rászólni, hogy fejezze be, ezzel ugyanis a gyerek csak annyit tanul meg, hogy az ő érzései, igényei nem jogosak. Többféle kezelési módja van a hisztiknek, attól függően, hogy mi okozza őket. A "letiltás" egyikre sem megoldás, csak arra jó, hogy a gyerek képtelen legyen megélni az érzéseit, aztán felnőtt korban majd depressziós, pánikbeteg, személyiségzavaros lesz.


Nyilván az sem megoldás, ha mindent ráhagynak a gyerekre. De azért ne az agresszív, bántalmazó, káros gyermeknevelési módszereket tekintsük már kívánatosnak... vannak más lehetőségek is, igaz, azokhoz sok-sok türelem, kitartás és következetesség kell(ene).

2017. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!