Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban (nem...

Élettársi kapcsolatban (nem bejegyzett, hatósági bizonyítvány van az együttélésről), közös háztartásban nevelt gyermek jogosult árvaellátásra, ha nem a vérszerinti szülő hal meg?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen feltételekkel? Közös gyermekkel 35 hetes várandós vagyok.
2015. jún. 9. 16:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Az édesapja gyerektartást nem fizet, bírósági eljárás sem volt a gyermek elhelyezésről.
2015. jún. 9. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Csak ha örökbefogadott gyerek. Mármint az édesapa lemond róla, és az anya élettársa örökbe fogadja.
2015. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az már sajnos lehetetlen, mivel a párom már márciusban elhunyt. Annyi csavar viszont van a történetben, hogy ő a vérszerinti apa, csak a volt párom nevén van bizonyos okokból . Indítottunk is eljárást apaság vélelmének megdöntése miatt, de mire lett volna belőle valami elhunyt. Így még lefolytatható lehet az eljárás? Vagy már semmiképp? A második csavar pedig az,hogy a második babánál nem volt még apasági nyilatkozat... Így mik lehetnek a lehetőségeim? Azt tudom, hogy a baba születése után apasági pert kell indítanom,de vajon az eljárásba az első gyermeket is bele lehet vonni? Tanácstalan vagyok.
2015. jún. 9. 22:15
 4/6 A kérdező kommentje:

A név szerinti apa se lemondani, se.fizetni nem akar

...Tudja,hogy nem az ő gyereke

Eddig meg voltunk a gyerektartás nélkül, ezért nem is vittem bíróságra,de így ha esetleg sehogy nem lesz megoldható az első gyermeket az édesapja nevére íratni, kénytelen leszek, mivel valamiből el kell tartanom őket. Nem lesz egy egyszerű ügy az biztos.

2015. jún. 9. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég összetett a problémád, ezért inkább keress fel egy családjogi szakembert...
2015. jún. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen jogosult én is most kaotam.meg!
2019. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!