Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenhol egyeznek a párok a...

Mindenhol egyeznek a párok a gyerek nevelésén?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy 2 éves gyerekünk és egyszerűen állandóan vitázunk a nevelésén.A fontosabb dolgokba egyet értünk, de vannak olyan szokásai a gyerekünknek ami állandóan vitát szít..Most pl az hogy szoktassuk le az ujjszopásról.Én nem élem meg rosszul hogy szopizza az ujját, megnyugtatja, nem rosszaságból csinálja..A férjem szerint viszont mindig szólni kell neki, ki kell rántani az ujját, vagy szankciókat alkalmazni mert rengeteg baci bemegy a szájába, csúnyán fognak állni a fogai, és beszéd hibás lesz.Tudom elég piszlicsáré ügynek tűnik, de mi már külön alszunk sajnos emiatt mert a kislányunk is velünk alszik és a férjem annyira nem tűri az ujjszopit.Komilyan kész röhej de félek hogy válóok lesz nálunk..:(
2017. ápr. 22. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Lanyom lassan vegez a gimiben, epp fogszabalyzos. Sokaig szopta az ujjat. Ha tehetnem, es visszamehetnek az idoben, leszoktatnam mielobb...

A masik lanyom sem fogja meguszni a fogszabalyzot, bar o nem szopta az ujjat.


Ha genetika, nem tudjuk kitol orokoltek.


Egyezzetek meg, hogy hagyjatok beken vagy kimeletesen szoktassatok le!

2017. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

A kompromisszumra való készség alapvető egy működőképes kapcsolathoz. Nem csak gyereknevelés terén.


Mi se érünk mindenben egyet, de próbáljuk közelíteni a véleményünket. Eddig megy válás nélkül.

2017. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Látod, ez nagy előnye volt a fiatalon szülésnek, hogy se a férjem, se én nem láttunk magunk előtt sok mintát, magunk alakítottuk ki az elveinket. Nem olvastunk a neten hülyeségeket, nem szóltak bele a szülők... MEgbeszéltünk mindent, és nem voltak olyan érveink, hogy de tudod, az ikszék gyereke; hanem a józan eszünk és az ösztöneink segítettek. És személyiség kérdése is, nincs rosszabb két makacs, egymásnak feszülő szülőnél.
2017. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

A vak vezet világtalant szerintem minden, csak nem előny..


Kérdésre nálunk minden ugyanugy zajlik ha valamiben nem értünk egyet, mint gyerek előtt.

2017. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
hát 4, ennek ellenére a szüleink, a pedagógus családtagok, ismerősök mind elismerték, hogy jól csináltuk. A legnagyobb bók, hogy a négy gyereket felnevelt sógornőm hozzám küldi a menyét, ha kérdés van.
2017. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a nagy ontomjenezest😁😜
2017. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Netán nem a 2 éves gyerekkel kellene együtt aludni, hanem egymással, mert az úgy egészséges egy házaspár esetén. A gyereket meg beleszoktatni a saját ágyába, neki is az tenne jót. Teljesen más a ritmusotok, se a gyereknek se nektek nem jó ez így. Miért kell erőltetni? Sosem értettem az olyan szülőket, akik mindenáron a gyerekükre akarják erőltetni a saját szokásaikat. Mert nem a gyerek az aki kéredzkedik az ágyba, hanem a szülő, aki beleszoktatja, a gyerek meg nem tudja jobban...
2017. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt de azért reagálok rá, kedves 7es..Az együtt alvás számunkra természetes, 7 év küzdelem után jött a gyermekünk, volt elég időnk ezt átbeszélni, a probléma nem is ez..az együtt alvásról egyébként mindenkinek van véleménye amit szerintem illik tiszteletbe tartani, nem is engedjük a környezetünknek sem hogy beleszóljon.Azért köszönöm a hasznos, témához kapcsolódó választ..Ha külön aludna sem egyeznénk ebbe a témába mert napközben éleződik ki ez annyira hogy megy rajta a vita napi szinten.
2017. ápr. 22. 17:16
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem megy a kompromisszum akkor engedni kell....

Nálunk hálistennek nincs ilyen probléma!

2017. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

nézd, viták mindenhol vannak, mi pl azon szoktunk vitázni a férjemmel hogy szerintem normális ha egy 6 hónapos még felkel éjjel szerinte meg nem...szerinte a gyerek ne döntsön semmiben szerintem meg lényegtelen dolgokban nyugodtan döntsön...szerinte túl sok mindenben hagyom dönteni, szerinte én túl engedékeny vagyok, és még sorolhatnám.

Szóval mi is sok mindenben nem egyezünk. Abban viszont egyetértünk, hogy a gyereknevelés közös feladat, és csapatban vagyunk sikeresek, ha a véleményünk nem egyezik, előbb utóbb az egyikünk enged, máskor meg a másik enged, mert csak így működhetünk közösen, és mivel egymás mellett képzeljük el az életünket, ez sokkal jobban összetart minket, minthogy válóok legyen a fentiek közül bármi is...ezt kell eldöntenetek: együtt vayg külön. És ha ezt eldöntöttétek, akkor hol az egyik enged, hol a másik, de csapatként végezzétek a dolgotok, ne külön ágyban, saját fejetek után.

2017. ápr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!