Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mindig a szülő felelős...

Tényleg mindig a szülő felelőssége a gyerek, akkor is, ha más mindig bajt csinál?

Figyelt kérdés

Egyik gyakori rokonunk mindig hagyja magát hogy leuralja a 3 éves sincs gyerekünk, ami miatt mindig nekem kell lejönni rosszul a saját gyerekem előtt!! Mindig a rendszabályozot kell játszanom igy. Lassan ugy erzem a rokon leállithatná magát hogy a szerencsetlen mártirt játsza igy ma tanitásképp (ráadásul sérelmezi hogy nem vigyázhat a gyerekre)hagytam hogy egye meg amit főzött.

Pl ugye alap, hogy nem engedünk ki kisgyereket egyedül a lépcsőházba lófrálni..

Hát a gyerek ezzel a rokonnal a bejárati ajtoban sertepertélt, migcsak kiszaladt a gyerek mint akit puskábol lőttek ki. A drága rokon neki áll nyavikolni hogy nem bir a gyerekkel, es ahelyett hogy rohantam volna a gyerek akarata ellenére behozni es en lenni megint a minden jatekot elronto szülő, szépen közöltem hogy ő engedte ki, ha a gyerekbek baja esik, az ő felelőssége (tudom nem,direkt tuloztam)es hozza vissza ő, hamár hagyta kiszökni.



Igazábol betelt a pohár azzal, mivel ő semmire nem tanitja a gyereket (nem szol rá, ha a gyerek a labdával püföli, stb)es ő maga provokálja ki ezzel a gyerekből a kisördögöt, hogy az Ő hibája miatt en nem fogok azert se rászolni már a gyerekemre es házisárkányt játszani.

Erdekes, engem nem püföl a labdával, nagyon szépen, rendben lehet vele játszani, ügyes okos, a rokon mellett meg átmegy tornádoba, MERT a rokon a magatartásával ezt váltja ki.


Vélemény?


2017. ápr. 22. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Ezt igy mondd el neki (csak persze finomabban) es hogy teged ez zavar, lesz szives valtoztatni vagy ne vigyazzon a gyerekre.

Anyos? :)

2017. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Te gyereked, te felelősséged.

Az is a te felelősséged, hogy hagyod-e olyanra, aki alkalmatlan a felügyeletére.

2017. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Anyos.


Es komolyan úgy érzem hogy játszmázik! Hogy ő legyen pozitív a gyerek szemében én meg a mindenen rikácsoló anya.

2017. ápr. 22. 17:03
 4/14 A kérdező kommentje:
Dehogy hagyom rá a gyereket. Ezzel is ezt mutattam neki mint érvet. Mert még azon pampog sertődve hogy nem adom neki oda. Hát tessék lássék ezért nem.
2017. ápr. 22. 17:05
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak mert itt meg annyira zengik, hogy dehogy szólnak rá más gyerekére, nevelje az anyja...
2017. ápr. 22. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Vagy megbeszéled vele, vagy nem hagyod ott és ennyi. Gondolom nem mentek minden héten, akkor meg igaza van, ne ő szabályozza már akkor is, ha néha ott van nála.
2017. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Nekem is vannak ilyen rokonaim.. hagyják agukat rugdosni és csapkodni, sőt nevetnek és biztatják a gyereket, ha rászólok akkor azt mondják, hagyjam, csak játszik. Bezzeg ha plüsst vagy másik gyereket bánt, akkor rossznak tekintik a gyereket.


Néha muszáj,hogy vendégségbe menjünk, de én nem bízom rájuk úgy, hogy egyedül legyenek vele.


Dédnagyi a csúcs amúgy. Már a gyerek csecsemőkorában behajolt a babakocsiba, hogy a gyerek megrugdoshassa az arcát, mert az olyan aranyos.


Én már ott tartok, hogy senkit nem tudok elviselni, mert mindenkinek ilyen dolgai vannak. Nem csak az ezeréves rokonoknak, hanem az elvileg értelmiségi barátnőknek is. De persze vinni kell a gyereket emberek közé, mert tudnia kell alkalmazkodni.

2017. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Gyotrelem volt olvasni az elso par sort.
2017. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Az első pár sorod tényleg érdekes elolvastam párszor :D

Az én anyósom is ilyen, ő nem mond nemet a gyereknek.

Lányom lassan 3éves, én már úgy vagyok vele, hogy ha nála vagyunk, akkor én nem szólok a gyerekre csak ha valami önmagára veszélyeset csinál, ha csak rosszalkodik, a mama meg megengedi akkor utána igya is meg a levét.

2017. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk is ilyenek a nagyszülők sajnos. Én ezt nem tartom normálisnak. Minket azért neveltek is a nagymamák, ha szükség volt rá, nem csak a majomkodás ment. Mert tényleg nem tudok erre a viselkedésre mit mondani. Próbálnak jópofizni a gyerekkel, mert keveset vannak vele, de ez nemcsak időhiány, hanem az ő döntésük is.

Nem az a baj, hogy jól érzik magukat, de már lassan ott tartunk, hogy a konyhakést csak azért nem adják a gyerek kezébe, mert nem kéri

2017. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!