Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez tényleg rossz bánásmód,...

Ez tényleg rossz bánásmód, veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Járt nálunk a védőnő, inkább vicces anekdotaként meséltem, hogy pár hete a 3 éves fiúnk hajnalban felébredt és panaszkodott, hogy fáj...

Mi is kómásak voltunk, így jó 5-10 kérdezősködés után sikerült kideríteni, hogy alvás előtt egy kb 7-8 centis, nem éles szélű játékot belerakott a hálózsákba. Ez reggelre nyomta a lábát és kérte, hogy vegyük ki.

Utána aludt reggelig.


A védőnő szerint ez veszélyeztetés (egy lekerekített élű játékvonat volt) és a "körmünkre fog nézni".

Nézhet, meg bárki más is, nincs titkolnivalónk. De felszaladt a szemöldököm, hogy egy ilyen helyzetre így reagált.


2017. ápr. 28. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez veszélyeztetés,akkor kb.mindenkitől el kellene venni a gyereket.Nem hiszem,hogy van olyan 3 éves,akinek csak puha plüssei vannak.Ne aggódj,szerintem csak a szája volt nagy.
2017. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez túlzás..... De szerintem te is érzed :)

A mi védőnőnk is túloz mindenben - amúgy nincs gyereke.

Rájöttem, hogy nem igen szabad csevegni vele, mert mindenben talál valami kivetnivalót.. PL meséltem, hogy ó igen, milyen érdekes, hogy a fiam többször nyúl bal kézzel a játékokért mint jobbal. (10 esetből 6x bal kézzel 4x jobbal sacc-per-kábé. Tehát nem kóros.) Már egyből kórházba akart küldeni minket.


Ha tudod és látod, hogy egészséges a gyereked, nincs semmi baj vele, nincs semmi kérdésed akkor te se csevegj és akkor nem lesz hasonló :D

2017. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Annyira szürreális volt a helyzet, hogy ez késztetett a kérdés kiírására.

Jöhet felőlem gyámügy, vagy akárki, tudom, hogy nem találnának kivetnivalót.


De nem tudtam hova tenni, hogy egy elvileg szakember egy ilyen semmitmondó helyzetre így reagál. Még a bőrét se sértette fel. Korából adódóan vannak rajta zúzódások, néha figyelmetlenségből átesik valamin vagy összefejel más gyerekekkel, de azoknál legyintett, hogy korral jár.

Mondjuk én sem aggódom, pár horzsolás meg zúzódás tényleg a gyerekkor része, hacsak nem tekerjük buborékfóliába.

De pont ezen kiakadni...nem értem :)

2017. ápr. 28. 14:58
 4/14 A kérdező kommentje:

Az indoklás valami megfoghatatlan "a gyermek számára ez kellemetlen, traumatikus élmény volt". Kívánom, hogy ez legyen élete legnagyobb traumája, hogy hajnalban nyomja a játékvonat a lábát...


Ja, és felelőtlenek voltunk, mert nem vettük észre, hogy korábban belecsempészte a zsákba. Tényleg nem vettük észre, de naaa...

2017. ápr. 28. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jesszumpepi!! A "poén", hogy a káráláson kívül ők sem tesznek semmi érdemlegeset, amikor igazán fontos...
2017. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálna velünk?! Börtönbe záratna? Elvenné a gyerekeket? A fiam 2.5 évesen egyik reggel szó nélkül kinyitotta a hűtőt és a felbontott kukorica konzervből próbált kukoricát "lopni", hát 3 helyen elvágta a kezét a konzerv (szerencsére nem voltak mély vágások) és tök véresen jött a gyerek a szobánkba, hogy anya baj van.... És még kismillió kisebb-nagyobb balesetet tudnék sorolni. Ez, hogy egy játék megnyomta a gyereket... ez vicc :D Ne foglalkozz vele. Ha továbbra is így viselkedik, nyugodtan rakd helyre, hogy mit képzel magáról. Vagy csak simán kérdezd meg hogy neki van-e gyereke. Mert pl a mi védőnőnknek nincs még gyereke és bár tudom, hogy segíteni szeretne de néha olyan balgaságokat tud mondani és szívem szerint csak annyit mondanék neki, hogy köszi, majd ha szültél akkor adj tanácsot...
2017. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez túlkapás és jelentened kellene a felettese felé vagy első körben neki kellene írnod egy e-mailt, hogy nyoma maradjon, hogy szeretnél vele együtt egy meghallgatásra menni a feletteséhez, mert úgy érzed, túlzóan reagálta le a történetedet és nem szeretnél emiatt kiemelt figyelmet a részéről. Ebben az esetben legjobb védekezés a támadás, mielőtt még több hülyeséget kitalál.
2017. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Húha, és pontosan hogyan akar a körmötökre nézni? :)
2017. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem,vicc kategória az egész:-)

Családsegítő és gyermekjólétiben dolgozom,ha csak ennyi baj lenne egyes családokban,nem lenne ránk szükség..

2017. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran csinálna nagy ügyet ilyen hülyeségekből, azt azért nem hagynám szó nélkül. A három éves gyerek erre a "traumára" emlékezni sem fog.
2017. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!