Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan akadályozhatnám meg,...

Hogyan akadályozhatnám meg, hogy egy anya indokolatlanul gyógyszerezze a gyerekét?

Figyelt kérdés

Bébiszitterként dolgozom egy 3 gyerekes házaspárnál. Hetente több alkalommal vigyázok a két kisebb gyerekre. Az anyukának nehézségei vannak a gyerekneveléssel és most kitalálta, hogy viselkedészavaros és hiperaktív a 8 éves fia. Az én véleményem és a meglátásom szerint ez nem igaz, inkább az anyával vannak a gondok. Ezt megerősíti az is, hogy évekig állt depresszió és pánikbetegség miatt gyógyszeres kezelés alatt. Elvitte a kisfiút nevelési tanácsadóba, ott viszont azt mondták, hogy jobban oda kéne a gyerekre figyelni, más gond nincs. Most viszont talált egy pszichiátert az egyik ismerősén keresztül, aki hozzá fogja juttatni a gyereket a gyógyszerekhez. Tudom, hogy nincs hozzá közöm, de akkor sem tudom elnézni, hogy zombit akar csinálni a gyerekéből, hogy neki könnyebb legyen az élete. Az anyával nem lehet beszélni, mert mindenben neki van igaza, az ő döntéseit senki sem bírálhatja fölül. Az apa papucs, mindenben a felesége dönt. Próbáltam puhatolózni nála, hogy biztos hogy jó ötlet-e a gyógyszer, amire azt a választ kaptam, hogy ő ebbe nem kíván beleszólni.

Jó lenne ha valaki (akinek van szaktekintélye) felvilágosítaná az anyát, hogy nem normális amire készül. Erre a helyzetre mi a megoldás? Kihez forduljak? Ti mit tennétek?



2016. dec. 2. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
A pszichiáter, öt éves orvosi egyetemet végzett, majd hat éves rezidens képzésben vett részt. Ha ő felírja a gyereknek a gyógyszert, akkor Neked mint bébiszitter mi jogon gondolod hogy van beleszólásod? Vagy te is orvos egyetemet végeztél és Pszichiáter szakorvos vagy?
2016. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Semmi közöd hozzá.
2016. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
a gyerek háziorvosuknak jelezném. ha indokolatlan, ő tesz feljelentést.
2016. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a pszichiáter nekem is felírná, ha megkérném az anyukát, hogy intézze el. Mindezt úgy, hogy még csak nem is találkoztunk. Azt meg hagyjuk, hogy hány évet járt egyetemre stb. Az egyetemisták is hozzájutnak a Ritalinhoz pedig egy pszichiáter+szakorvosi hozzájárulás kell. És mégis hányan szedik például is jogon...
2016. dec. 2. 21:16
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem tudod elnézni menj máshova.Unszimpatikus,"én mindent tudok,felülbírálok,mert szitter vagyok" csaj vagy a szememben.Nincs jogod belevakkantani mások életébe.
2016. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem. Ha mondjuk valaki fényevő és éhezteti a gyerekét, abba se vakkanthat bele más? Az is csak a szülőre tartozik? Ez a magatartás vezetett már több gyerek halálához, lásd agárdi kisfiú.

Alapvetően egyetértek azzal, hogy nem szólhatunk bele egymás életébe, nem véletlen vívódom magamban napok óta ez miatt. Van egy határ, na de hol? Tehát etetheti fénnyel valaki a gyerekét, mert ő szülte, az ő tulajdona? Be is nyugtatózhatja, ha nincs türelme megkérdezi tőle, hogy miért sír? Csak azért mert az övé? Hol van az a határ, amit a szülő megtehet a gyerekével?

2016. dec. 2. 21:48
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Az ezzel a baj, hogy bárhova fordulsz, szinte semmit nem fogsz tudni tenni sajnos.

A gyógyszert szakorvos fogja felírni, senki nem fogja a szakvéleményt megkérdőjelezni.

A gyereknek te hivatalosan senkije sem vagy.

Sajnos én úgy látom, tehetetlen vagy ebben a helyzetben, bár nagyon is értem, mit érzel.

2016. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg megkereshetnéd a védőnőjüket. Hátha tud okosat monsani. Egy kérdést megér. Amúgy szerintem ez pont az a dolog már, ami miatt érdemes "belepofázni". Vagy aki szerint az ő dolguk azt is elnéznék, ha pl. verik a gyereket vagy nem adnak enni nekik?
2016. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egy roppant értelmes, okos és szerethető kisfiúról van szó, aki sokkal jobb sorsot érdemelne. Valóban eleven, de ebben a korcsoportban melyik gyerek nem az? Mindent meg lehet vele beszélni. Érdekes módon az apjának, a nagyanyjának és nekem is szót fogad, nem kell kiabálnunk, hogy feküdjön le időben. Az anyja éjfélig ordítozik vele. Az asztalhoz ülés ugyanez. Nekünk megcsinálja szó nélkül, az anyjának nem, hiába ordít rá. Nem a gyerekkel van a baj, erről meg vagyok győződve, hiába vagyok csak egy bébiszitter.
2016. dec. 2. 22:03
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Szakorvosi véleményt egy főiskolát végzett védőnő nem fog felülbírálni, nem is teheti meg. Azt maximum a bíróságon lehet, de az meg nem úgy megy hogy a bébiszitternek nem tetszik valami ezért a szakorvos ellen fordul. Szerintem inkább foglalkoz a saját dolgoddal.
2016. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!