Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sorbanállás gyerekkel? Melyik...

Sorbanállás gyerekkel? Melyik oldala kiakasztó?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom, de nekem kiakasztó némelyik szülő, aki a gyerekre hivatkozva nem bírja kivárni a sorát. Tipikusan azok, akik ha betegek, elviszik magukkal az amúgy egészséges gyereket orvoshoz, hogy legyen elsőbbségük. Vagy mikor állok és hosszú ideje várok az ügyintézésre, apuka meg bejön a gyerekkel, akinek az az első mondata, hogy menjünk haza. Apuka pedig elkezd színpadiasan sajnálkozni, hogy jajj kislányom, még nem lehet, nagyon sok dolog van. Más dolga meg hadd ússzon, mert az apuka előreengedés nélkül is bepofátlankodik.

En soha sehol nem csináltam ezt, és nem is nagyon díjazom, mert ha már otthon vagyok a gyerekkel, az én párom nem viszi el ilyen helyre. Illetve ha tudom, hogy a gyerekem nem tud megülni a seggén, nem viszem magammal.

Ez bunkóság lenne? Szigorú vagyok más szülőkkel? Vagy tényleg pofátlanság, amit csinálnak sokan?



2017. máj. 9. 08:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem muszáj előre engedni kisgyerekkel senkit sem. Csak aztán ne nézegess hátra a gyerekre, sóhajtozva, ha elunja magát, és elkezd hangoskodni.


Másrészt baromi könnyű annak, akinek van párja. Csak ha körbenézel, rengeteg egyedülálló​ anya is van. Vagy "csak" reggeltől estig dolgozik a családfenntartó, és ügyeket intézni, bevásárolni pedig a kisgyermekes szülőknek is muszáj.


Azt most így fel se hozom, hogy egyébként mit illik. Már régóta meg se fordul a fejemben, hogy elvárjam, hogy gyerekkel előre engednek. Sőt, ha hordozom a babám, inkább én engedek előre mindenkit, mielőtt fellöknek. Mert természetesen csak azért viszem magammal vásárolni a három hónapos gyereket, hogy a busz ajtajában előre furakodjak. :P

2017. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

"Sorbanállni szülőként kiakasztó."


Mert akinek nincsen gyereke, annak bizonyára nincs jobb dolga és boldogan, ráérősen tud sorban állni... Ahogy írtam feljebb, én sem találkoztam csak egyszer nyomulós anyukával, de ettől a mondatodtól a bicska is kinyílt a zsebemben.

2017. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez annyira helyzetfüggő, hogy nem lehet objektíven, minden körülmények közt megfeleleő, általános protokollt írni rá. Nyilván van az a helyzet, amikor ennek helye van, de biztosan nem mindig. Egy apró példa. Még pár hónapja a boltban volt egy anyuka, az igencsak hisztis, dackorszakos kétévesforma gyerekével. Nem lehetett odaférni a tejes pulthoz, mert ott verte ki a dilit, anyuka meg nekállt könyörögni neki, ahelyett, hogy elvezette volna, hogy a lassan 3-4 várakozó hozzáférhessen a dolgokhoz (viszonylag kicsi bolt, közért). Mindenki birka mód várakozott, amikor én udvariasan megkértem, hogy hadd féjünk már hozzá, persze én voltam az ördög. Utána kezdődött előről az egész a sorban, nem voltunk sokan, de kisbolt, egy pénztár, 5-7 ember, gyerek földön fekszik, ordít, az is kell ez is kell, aztán meg könnyes szeemmel szipog, várakozók elérzékenyülnek, kapacitálják menjen előre. Én következtem vola, ha az előttem álló végez, anyuka kedves mosollyal az arcán már előzött is volna be, pedig én nem mondtam neki, hogy nyugodtan. Aztán a hőbörgés hátulról és az anyuka epés megjegyzése, hogy ha majd lesz gyerekem megtudom milyen. Fizettünk, utána fordultam oda és közöltem vele, hogy van gyerekem, kettő, otthon várnak rám, mivel sok a dolgom megkértem a szomszéd kedves ismerős anyukát figyeljen rájuk és nem szeretném tovább igénybe venni a szabadidejét, mint amennyire szükséges, így igen én is sietek, de ha nem tudom megoldani segítség nélkül és gyerekestől mégis boltba caplatok, biiztos lehet benne, hogy amint a gyerekem először földre küldi magát az üzletben kivezetem és bár nem egyszerű egy dackorszakossal az élet, nem akadályozom a többi embert a normál ügymenetében azért mert nekem problémám van és láthatólag nem tudom kezelni. Továbbá nem érzem feljogosítva magam mindenféle előnyökre, pusztán azért, mert gyereket szültem. felhúzta az orrát, de otthagytam, nem volt erre időm, sem kedvem. Ha egy csecsemőről van szó, az más, de hogy az amúgy kezelhető kisgyerekeket pajzsként lobogtatva mindig kivételes bánásmódot követelnek egyesek, az nekem nem fér bele. Más egy rendelő, ott úgyis előre hívják, vagy olyan kellemetlen dolog, ahol én felnőtt várakozhatok, de a gyereknek kínszenvedés. Sok helyütt van is erre külön lehetőség, gyógyszertárban, millió helyen van kisgyerekes gomb. Viszont attól, hogy velem épp nincsen ott a gyerekem, amit nyilván nekem is idő/energia, esetleg pénz volt leszervezni, az nem azt jelenti, hogy nekem nem sürgős. Ha pedig ezer forintos órabérért egy bébiszittert fogadok, akkor nem fogok azért többet fizetni és később hazaérni, mert más kisgyerekes anyukára vagyok tekintettel, az én órám is ketyeg. Oldja meg és managelje mindenki a saját életét és kivételes helyzetektől eltekintve ne használja alibinek a gyerekét, mert lehet a mögötte álló 40-es hölgy épp a beteg anyjához siet, vagy a fiatal anyuka bemenne még a boltba munka után,óvoda előtt, hogy a gyerkkel már ne kelljen, de nem fog elkésni azért, mert más meg ezt nem oldotta meg. Évekig laktam egy amúgy nagyon jó kis helyen míg kisebbek voltak a gyerekek, kvázi a világ végén, minden segítség, nagyszülők, szomszéd, miegyéb nélkül, még fizető segítséget sem lehett keríteni, de azért az életünk legjavát megoldottuk mégis, a nélkül, hogy mások jóindulatára apelláltunk volna, ergo igen, tudom milyen zéró segítség nélkül, 2 gyekkel hétköznapokat megszervezni.
2017. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sorbanállni szülőként kiakasztó? Nekem is, mégse pofátlankodok be más előtt!! És ez nem bunkóság, nem is rosszindulat, hanem természetes, hogy amit én adok, várom is vissza.

Érdekes, az én gyerekem meg más anyukáké is szépen el tud ülni a seggén, amíg várni kell. Pedig az én párom is dolgozik, vagy valaki vigyáz rá, vagy viszem.

2017. máj. 9. 13:39
 15/16 anonim ***** válasza:
36%

Engem egyszer megszóltak a gyermekorvosi rendelőben, mert soron kívül behívtak! Ki van írva, "Egészségügyi dolgozókat és hozzátartozóit soron kívül ellátjuk"

Orvos vagyok. Nos én ennyit tolakodom :)

A többivel meg úgy vagyok, hogy ráérek, a gyerekeim is türelmesek...

2017. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
38%
Hála égnek nem minden gyerek nyomi tejbetök.
2017. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!