Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon angyal, oviban ördög?

Itthon angyal, oviban ördög?

Figyelt kérdés

A kisfiam augusztusban lesz 4 éves, tavaly szeptembertől jár oviba. Az elmúlt fél évben mindig volt rá panasz, hogy nem viselkedik rendesen, piszkálja (bökdösi) a többieket, nem alszik délután, és csúnyán beszél. (Azelőtt volt egy hisztisebb/dacosabb korszaka, de más nem történt.)

Na de itthon ebből semmi nem látszik. Ha itthon van napközben, ebéd után alszik. Se a játszótéren nem szokott se verekedni, se hisztizni, konfrontálódni, se a játszóházban sincs semmi probléma, nem lökdösődik, verekszik. Nagy szája van, de még ő szokott más gyerekre rászólni, ha elkezd valaki verekedni, vagy bármi rosszat csinál. Nem hallottam még őt csúnyán beszélni sem. Teljesem magam alatt vagyok, hogy lehet nem is ismerem a fiam? Oviszünetekben is állandóan együtt vagyunk, nem passzoljuk le sehova, együtt megyünk mindenfelé hármasban az apjával, akár hosszabb útra is. De csak kibukott volna, ha tényleg "rossz" gyerekem lenne?

Ti mit tennétek a helyemben?

Most én vagyok a hibás? :(


2017. máj. 11. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Bocsánat, de semmi okod rá, hogy magad alatt legyél. Esküdni mernék, hogy a fiad szülei szeme fénye, aki arra lett nevelve, hogy legyen jó kisfiú, és lefogadom, hogy egyke is.


Otthon az otthoni elvárásoknak akar megfelelni, eljátssza a miniatűr felnőttet, ahogyan elvárjátok tőle.

Az oviban viszont előjöhet belőle egyrészt a természetes gyermeki énje, másrészt a társasági ember - az ember egész életében másként viszonyul a kortárs közösséghez, barátokhoz, mint a szülőkhöz, idősebb generációhoz, ez így normális.


Amúgy ugyan nem vagyok pszichológus, de szerintem a gyereknek hosszabb távon károsabb, ha "jó" kisfiú, mint ha eleven, mert jó kisfiúként nem tanulhat meg időben kiállni magáért, sem szocializálódni nem tud, és nagyobb korában magányossá, zárkózottá válik majd, talán egész életére... Ez nem jó.

2017. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És válaszolva a kérdésedre, én szívből örülnék, mert látnám ebből az óvodai viselkedésből, hogy a gyerek életrevaló és egészséges!! :)
2017. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úton van a kistesó, 4hónapos vagyok.

Azért nem az a magába zárkózós fajta, vagány, nagyszájú, eleven, életerős gyerek. Csak nem mindegy, hogy elevennek van tituálva, vagy kapásból égetnivalóan rossznak. Engem ez zavar. A játszón is ovi után, oviszünetben ugyanazokkal a barátokkal játszik mint az oviban, mégsem ugyanúgy. Oviban bántja őket az óvónő szerint, a játszón meg együtt futkároznak játszanak.

2017. máj. 11. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Az is lehet, hogy egyszerűen az óvónéni hülye kissé. Van ilyen. Mielőtt kétségbeesnék, én a helyedben mindenképpen beszélnék más szülőkkel, egyrészt arról, hogy mit gondolnak az óvónőről, másrészt, hogy miket hallanak a gyerekeiktől a tiedről.

Illetve egyszer-kétszer meglesném a fiamat (ha be lehet látni az utcáról), hogy mit is csinál voltaképpen az ovi udvaron.

2017. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes egybeesés, hogy 4 hónapos terhes vagy. Ha ez tudatosan tervezett bébi, akkor a férjeddel nyilván már a terhességet megelőző hónapokban is egyre erősebben gondolkoztatok rajta.


A gyereketek problémái, azt írtad, fél éve erősödtek fel. Lehet, hogy ha nem is tudja, de érzi, hogy megváltozott a családban az egyensúly, és az ő eddigi monopol helyzete is a szülei gondolataiban.

2017. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát tudatos is volt, meg nem is. Decemberben még dolgoztam, nekem kellett mindenkit helyettesíteni, a saját munkám mellett, ez így elég stresszes időszak volt ahhoz, hogy elfelejtsem egy héten 4x a gyógyszerem.. De terveztük is, csak későbbre. Lehet hogy közrejátszik benne ez is... köszönöm neked! :)
2017. máj. 11. 22:21
 7/10 anonim ***** válasza:

még egy ötlet, ahogy jönnek az infók tőled...

"decemberben még dolgoztam" -írod

egy dolgozó anya - még a legodaadóbb sem - tud úgy odafigyelni a gyerekére, mint aki otthon van. Mert fáradt, kimerült, szétszórt, és így nehezebben vesz észre kevésbé jelentős mozzanatokat.

Vagyis lehet, hogy a gyerek, amíg dolgoztál, kevésbé volt kontroll alatt otthon, kevésbé érezte, hogy anya rajta tartja a szemét - és szabadabbnak érezte magát.

Ehhez képest, most, hogy már ezek szerint nem dolgozol, töményebbé vált a jelenléted, és ezt a gyerek megérzi.


Mintha be lenne kamerázva... márpedig ki szereti, ha veszít a megszokott szabadságérzetéből? -Így hát a gyereknek valahol ki kell élnie az otthon felgyülemlő feszültséget, és erre ott az ovi.

Az időpont itt is stimmel.

2017. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Plusz: nem tudom, megmondtátok-e hogy jön a kistesó, de általában ki szokták várni a bizonytalan első 3 hónapot a szülők, így ebből indulok ki.


Abbahagytad a munkát, nem jársz el dolgozni, otthon vagy. A gyerek nem tudja, hogy terhes vagy, csak azt látja, hogy máshogy csinálod mint addig.

A gyerekben ott lehet a nagy kérdés, hogy MIÉRT?

Ráadásul az ovisok már egy csomó félinformációt összeszednek egymástól és a felnőttektől, így még az is lehet, hogy arra a következtetésre jutott, hogy beteg vagy, de olyan nagyon, hogy amiatt nem tudsz dolgozni se. Olyan nagyon, hogy nem is szabad róla őszintén beszélni...


Lazán összerakhat magának egy ilyen képet egy intelligens ovis gyerek. Utána meg csak szorong, és nem jössz rá, miért...

2017. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na szerintem ez lesz a titok nyitja! :) Eddig ez tűnik nekem a legreálisabbnak. Köszönöm mégegyszer és jóéjt neked! :)
2017. máj. 11. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:

nincs mit, örülök, ha segíthettem

bocs, ha esetleg nagyon rászálltam a kérdésre, de mivel úgyse volt más válaszoló, gondoltam, nem fojtom magamba az ötleteimet, hátha mondok valami használhatót. Kívülről szemlélve néha könnyebb...

2017. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!