Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviban angyal, otthon ördög....

Oviban angyal, otthon ördög. Meddig tart ez és lehet e valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az óvodát. Gyorsan ügyesen beszokott nem volt semmi probléma. Pedig féltünk tőle, mert nagyon aktív, néha agresszív, hirtelen felkapja a vizet és akkor tör-zúz, csapkod. De az oviban ezt nem csinálja. Az utóbbi 3 hétben viszont katasztrófa amit itthon művel. Az oviban nincs rá panasz, szót fogad, ügyesen eszik, alszik, nem hisztizik. Itthon viszont... Minden reggel ordítva kel fel, üt vág minket, az ágyban üvöltve szoktam felöltöztetni, mert máshogy képtelenség, alig lehet vele elindulni. Útközben megnyugszik, az oviban egész nap jó gyerek. Hazafelé többnyire megint kezdődik a hiszti, minden nap be akar menni a boltba valamiért és ha ez nem történik meg (nem szokott többnyire) akkor hazáig hiszti, az igazi földhöz vágom magam-os...Itthon alig akar megnyugodni, tegnap szó szerint 3/4 órát ült a sötét szobában és üvöltött. Ilyenkor beszélni nem lehet hozzá, mert hangosabban ordít, nem enged be, szóval ölelgetés, megbeszélés kizárva. Aztán ez így megy lefekvésig, hol valami játék miatt, fürdésnél a víz kevés, vagy ép nem a saját tusfürdője kell, este lámpaoltás miatt. Másról se szól a nap ovi után csak a hisztiről. A hétvége szintén...

Meddig tart ez az állapot? Egyáltalán normális ez, és lehet valahogy kezelni?

Olyanok válaszát várom akik jártak vagy járnak hasonló helyzetben.


2015. nov. 7. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez az ára a "gyors-ügyes beszokásnak".


Sok gyereknél van így, és igazából ez a jó, ha fordítva lenne, az annak lenne a jele, hoyg otthon nem érzi jól magát.


Szabálykövető kis gyerek lehet, az oviban alkalmazkodik mindenhez, otthon meg kiengedi a feszültséget.

Változó, hogy melyik gyerek mennyire erősen reagál, de ez normálisnak mondható, nálunk is volt/van hasonló (nekem most a legkisebb gyerekem kezdte szeptemberben az ovit).


Ami enyhítheti a helyzetet: csináljatok sok közös dolgot ovi után. Próbáld úgy intézni, hogy minél több aktív közös időtök legyen. Közös játék, néha egy sütizés, bármi, amit szerettek együtt csinálni. Sajnos tudom nehéz, mert Te meg egész nap dolgoztál, és utána oldd meg a háztartást is, miután haza mentetek, de azért próbáljatok meg talán egy órácskát közös tevékenységgel eltölteni.


A hisztinek legjobb elébe menni valahogy. Ha a boltban akarna vásárolni finomságot, akkor pl. mondhatod, hogy az lesz a program, ha haza mentetek az oviból, közösen süttök egy sütit. Mondjuk valamilyen kiszúrós linzerszerűt, amiben ő is részt vehet. Tehát előre elvonni a figyelmét, és akkor kevésbé bontakozik ki a hiszti. És persze örül a közös tevékenykedésnek.

2015. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk talán ennyire nem vészes a hejzet. Da vannak amiket leirtál! ahogy az előző válaszoló írta hasonlo trükköket vetek be. Nekem segit főzni is. Be vonom a házi munkába. Most pl box zsákot varrok neki. Ha nagyon nem bir magával. Tombolhat!
2015. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az en tesom is nagyon rosszcsont volt, de az oviban iskolaban mindig rendesen viselkedett. most 7 eves, mar kezd szotfogadni nekunk, de meg mindig nem az igazi a helyzet. ovis koraban o is nagyon hisztis es akaratos volt, bar o apa nelkul 4 novel novekedett (anyuka, 2 idosebb nover, egyik 12 evvel idosebb, masik 14 evvel, nagymama), ugyhogy o volt a csalad kedvence, es ezt erezte, ezzel elt vissza. de oviban soha egy szo panasz nem volt ra.

most mar itthon is elegge elviselheto :D, de persze o call of dutyzni akar, meg ilyenek, mert o a nagy bator hos, aki megol mindenkit, kozben meg ha az iskolaban egy 6. osztalyos csunyan nez ra mar kb sirva jon ki az iskolabol, ugyhogy hala istennek csak itthon nagy a szaja, szerintem ez a jobbik eset :) mar kezd benoni a feje lagya, szerintem a te gyerekednel is nemsokara jobb lesz a helyzet. a lenyeg az, hogy idegenekkel idegen kornyezetben ne kotekedjen, sosem tudhatja, kivel van dolga.

2015. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hány éves a gyermeked?

Saccra három lehet...


De ezt javaslom mindig jelenzi, ha gyermerkről kérdezed, mert döntő abban, hogy kompetensebb választ lehessen adni.

Köszi megértésed.

2015. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szed valamilyen antiallergikumot, vagy hörgőtágítót?

Az én fiam is mutatott ilyen tüneteket, és hosszú hetek után jöttem rá, hogy a Spiropent, illetve a Teofillin okozza nála.

No, mondjuk egy kicsit amúgy el is volt/van kényeztetve, és egy kicsit ADHD is, de azért korábban fetrengős hisztik nem voltak. Amikor gyógyszereket váltottunk, akkor ezek a óriási hisztik elmúltak. Illetve mi is próbáltunk még következetesebbek lenni, és életszerű szabályok között tartani. De nem kell túl szabályozni, túl korlátozni sem.

Az oviban van egy szabályrendszer, amihez minden gyereknek alakalmazkodnia kell. Ha a gyerek az oviban jó, otthon kisördög, akkor valószínűleg az ovis és az otthoni követelményrendszer távol áll egymástól.

2015. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3 éves múlt, múlt héten, és semmi ilyen gyógyszert nem szed.
2015. nov. 9. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!