Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elnéznétek az anyátoknak, ha...

Elnéznétek az anyátoknak, ha megütné a gyereketeket?

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Én nem ütöm a gyerekemet, így másnak főleg nem engedném
2017. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Gondolkodtam már ezen, mert mi kaptunk anno. Nem állandóan, szóval azért nem volt egy vadállat, de előfordult. Sokszor elmondtam, hogy az én gyerekem nem lesz verve, és úgy látom, hogy szerencsére nem érzi magát feljogosítva arra, hogy rácsapjon. Igaz, még csak 2 éves a lányom. Ha esetleg megütné, az tuti hogy nem tenné zsebre, amit tőlem kap, és többet nem kéne kettesben lennie vele egy pillanatra sem, torál elvesztené a bizalmamat.
2017. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Engem nem ütöttek sose gyerekként, csak egyetlenegyszer kaptam egy pofont, de az nagyon indokolt esetben történt, mai fejjel én is adtam volna magamnak. Na ha egy hasonló miatt ütné meg, akkor elnézném, más esetben meg tudom, hogy úgysem fordulna elő.
2017. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Ez nagyon nehéz kérdés, mert az ütést mindenki másképp értelmezi. Számomra például az nem számít ütésnek, verésnek, ha a gyerekem popójára ütök (persze nem erővel), mert századjára is lerohan az úttestre. Vagy ha ötszázszor firkálja össze a falat és kap egy suhintást a kezére, számomra az sem verés. A pofon, az erővel ütés, amivel fizikai fájdalmat okozol, az már annak számít szerintem.

Rengeteg vita van ám a liberális gyereknevelés körül, rengeteg országban megbukott már, nem igazán vált be ez a "üljünk le beszéljük meg" módszer, igazából a gyereknevelésre nincs írott szabály, minden gyerek más, mindenkire másképp lehet hatni. Tehát én attól tenném függővé, hogy elnézem-e, vagy sem, ha ez az ütés miért és milyen erővel történt.

2017. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha indokolt lenne, akkor igen. Pl. hiába beszél neki az ember, hogy ne szaladjon át az autók előtt az úttesten. Nem minden gyereknél válik be a túl liberális nevelés. Szerintem látszik is ez. Egy állat különb, mint amit néhány gyerek leművel, meg mer engedni magának.
2017. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha a gyerek életveszélyes helyzetbe hozta magát (pl. konnektorba nyúlt, kismilliószor elismételt tiltás ellenére) akkor igen.
2017. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Három gyerekkel a hátam mögött van bőven tapasztalatom és marhára nem vagyok a liberális nevelés híve. Néha egy jól irányzott nyakleves hamar észhez téríti a begőzölt gyereket.

Hidd el, hogy mind a három gyereknél végigpedáloztuk az ezerszer elmondom, megbeszélem dolgot, következetes is voltam, de bizony voltak olyan helyzetek, amikor nem a tehetetlenségtől és tudatlanságtól, hanem pont a gyerek érdekében történt a nyakleves. Nagyon jó a kapcsolatom mind a hárommal, mondhatni baráti és normális emberek lettek. Nem beszélnek velünk csúnyán, mint pl. sok más iskolatársuk, olyan hisztérika is akad, aki amikor elszáll az agya, leköpi az anyját, vagy sípcsonton rúgja. Ha valakik számára ez a normális, akkor rendben van, számomra meg ez a megdöbbentő, nem a nyakleves, vagy egy pohár víz a hisztérika arcába.

2017. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Az én gyerekem. Majd én ütöm. Anyám üsse csak a saját gyerekét.


Ja, várjunk csak...

2017. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
😄😄
2017. máj. 19. 13:39
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Soha még csak egy "suhintást" sem kapott, egyáltalán nem tudja a 3 évesünk, hogy milyen az amikor egy felnőtt rácsap.

Ha anya ráütne, az inkább rosszul esne, nem pedig mérges lennék, hanem nagyon-nagyon szomorú. A helyzetről azért nem tudok igazán nyilatkozni, mert anyám rám sem ütött soha. A lányunknál inkább az áll fent, hogy agyon kényezteti, szóval ettől nem kell tartanom. Én sem ütöttem még rá, pedig voltak stresszes helyzetek, de anya még annyira sem csapna rám, mint én.

2017. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!