Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol lehet a probléma? Az...

Hol lehet a probléma? Az ovivan, vagy én rontok el valamit?

Figyelt kérdés

Az oviban, konkrétan 2 napja kakil be,tegnapelőtt 2x.

Amikor megkérdezem, azt válaszolja, hogy nem tudta visszatartani!

Itthon nem kakil be soha,bepisilni max éjszaka, de ez is havi 1 alkalom,de inkább 1,5 havonta 1x, ha sokat iszik.

Kormot is rágott, de azt eleinte itthon is csinálta, az kis szorongás lehetett. Itthon már egyáltalán nem csinálja, de az oviban igen.

Az ovoneni így 2 napi balesetek után, azt mondta vigyem pszichológushoz.


Minden elfogultság nélkül és őszintén, a gyerekem iszonyat nyitott és barátságos! Jó kedvű,oviba szívesen megy és sok barátja van.

Itthon sokat játszik, játszótéren aktív és kiáll az igazáért. Tehát nem egy szorongásos gyerekről van szó.


Igaza van az ovoneninek? Most tényleg vigyem??


A másik meg:

Hogy rólam is szó legyen, szoktam kiabálni, de már erről is leszoktam, nehogy ez legyen a probléma. Nagyon nagyon ritkán ütök a kezére vagy a fenekére. Tényleg ritka.

Egy hibám volt, hogy kiabaltam (de egyszerűen dühös vagyok/voltam). Most találtam meg 1,5 hete a jobb módszert, egyszerűen mikor sírva kovetelozik, akkor azt mondom nem hallom, csak ha halkabban mondja. Általában bejön.


Szerintetek tényleg pszichológushoz kell vinnem őt?? Tényleg ennyire durva a helyzet???


3,5 éves


2017. máj. 23. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami miatt szorong az oviban. Ha neked nem mondja meg, akkor érdemes tényleg pszichológushoz elvinni, aki képes rávezetni, hogy elmondja mi a baja az ovival.
2017. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem olyan durva dolog, hogy pszichológushoz viszed és nem azt jelenti, hogy nincsenek barátai és te mindig ordibálsz vele. Az adott probléma miatt viszed, nem más dolgok miatt.
2017. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, rengeteg gyereket küldenek. Hozzánk sok pici jött akik sírtak, a fiam is elsírta néha magát és mivel előző évben nem sírt, nekünk ezért kellett járni, a pszichológus meg csak pislogott, hogy miért küldtek minket.
2017. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl. minden gyereket megvizsgál a pszichológus. Sokakkal foglalkozik is, pl., mert sír reggelente, vagy bekakil, harap, válnak a szülei stb.
2017. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul érzem magam emiatt, tudom, hogy nem a világvége... de érthetetlen számomra. Megvárom a holnapot, ha holnap is ez lest, akkor biztos viszem?
2017. máj. 23. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországon elterjedt egy olyan közvélemény, hogy ha valaki (bárki, gyerek, felnőtt) pszichológushoz kerül, azzal valami nagy gond van, legalábbis bolond, nem normális. :(

Pedig erről szó sincs. Amerikában és a nyugati országokban gazdag családoknak saját pszichiáterük vagy pszichológusuk van, aki alkalmanként ott is tartózkodik a családnál. Kibeszélik magukból a problémákat és ez lenne a lényeg!

A gyerekeknél pedig elsősorban a szülőknek ad tanácsot, mit hogyan lenne érdemes csinálni. De nem bűntudatkeltő módon. Segíteni akar. Erre gondolj. Nem arra, hogy majd jól ledorongol és azt mondja, hogy rossz anyja vagy a gyermekednek.

Nem kell ettől félni. Minden rendben lesz!

2017. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos kommenteket!

Holnap megvárom, hogy mi lesz, mert ma beszélgettünk erről, hátha csak arról van szó, hogy nagyon belemerült a játékba..(bár, ez egymást követő 2 napon...) Ha holnap is lesz ilyen, egészen biztos megkeresem az okot, pszichológus segítségével!

2017. máj. 24. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, általában is szervi problémát érdemes kiszűrni első körben, habár többségében lelki okokra vezethető vissza,


De különösen akkor, amikor lelki ok nem látszik valószínűnek, pláne ilyenkor érdemes szervi problémát kiszűrni.


Tudod mi jutott eszembe? Profán dolog, de nem kizárt.

Az, hogy netán szokatlan számára az ovis kaja, néha meghajtja. Lehet h csak ennyiről van szó.


Tehát első körben pontosan érdeklődd meg, mit miből készítenek az oviban.


Ettől még persze lehet, hogy szorong valamitől, vagy szimplán szokatlan számára pár jelenség ott, pl némelyik gyermek, vagy pedagógus, vagy dadus viselkedése.


Meg eleve a legtöbb gyermek számára csak 4 éves kortól ajánlott a gyermekközösség, pontosabban szólva anya mellett az ideális a legtöbbeknek, állandó jelleggel, 4 éves korig, bár a tied szeret oda járni, elmondásod szerint; de egyes szitukban lehet, h anyu szoknyájába kapaszkodnia, ami életkori sajátosság még 3 évesen, és ez is kiválthat testi reakciókat, pl bepisil, bekakil.

2017. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!