Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet ebből később probléma?

Lehet ebből később probléma?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiúról van szó. Nagyon szeret bújni, főleg az anyukájához. De ha anyuka elviszi a nagyihoz, akkor nagyi ölébe ül, hozzábújik, legalább 10 percig így ül, majd leszáll, s elkezd tenni venni, játszani. És ezt csinálja a közeli nőrokonokkal: anyukája, mindkét nagyi, keresztanya, 16 éves lányunokatestvér. De néha apukájához, nagyapjához is, de a nők felé jobban húz. Ilyenkor ül, bújik, beszél ahhoz, akinél éppen van, vagy a tv felé nézeget, csacsog, nevetgél. Utana minden normális. Szerintetek ez mennyire normális egy fiútól? Nem lehet ebből később baj?

2016. dec. 7. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mégis milyen baj?
2016. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát?

Egy kisgyerek nem lehet bújós, mert vmi lóg a lába között?

2016. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Szeret bújni. A férjem felnőtt fejjel is szeret bújni (mondjuk csak hozzam), nem értem, hogy egy fiúcska miért ne lehetne bújós. Így érzi magát biztonságban. Simán lehet, hogy oviban az óvónőhöz is majd bújni fog az elején, nincs ebben semmi furcsa.
2016. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam igazi kiscica, és szinte kivétel nélkül a női rokonokat részesíti előnyben.

Milyen későbbi bajra gondolsz?

A kisfiam lassan 4 éves lesz, az oviban tapadnak rá a kislányok, igazi határozott, pasis jellem hihetetlen férfiúi önérzettel. Szval nem is lehetne pasisabb. Ezt csak azért írtam le, mert fogalmam sincs, mi bajt érzékelsz a kisfiún, az én fiam nagyon bújós igazi kispasi☺

2016. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó rátapintottál a lényegre. Ezen kívül semmi bajt nem tapasztalok, csak arra gondoltam, hogy esetleg a későbbiekben nem lesz elég férfias. Első gyerek, sokmindent túlaggódok egy picit.
2016. dec. 7. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért mit jelent neked a férfias?

Érzelmeinek kimutatására képtelen, erőszakos állat?

2016. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, de volt ilyen osztálytarsam, aki mindig a tanítónénit bújta, meg lányokkal játszott, s egyre jobban felvette a lányok szokásait. Ma már ő is lány. Ilyesmitől tartok.
2016. dec. 7. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kisgyerekről beszélünk... de ha véletlenül mégis transznemű lenne a fiad akkor már ki is fogod tagadni? vagy mégis mit tennél ellene? ne csinálj magadnak problémát ott ahol nincs..
2016. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már! Csak gyerek.... a fiúk ekkora korukban a lányokat részesítik előnyben

Legalább is nálunk így volt.

Minden hosszú, szöke hajú lány bejött neki.

Most 9 éves, és a foci a mindene. "tojik" a lányokra, már hozzám is ritkán bújik... Már nem az én kicsi fiam :-)

Biztos változni fog!

2016. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8as, természetesen nem tagadnám ki, de szerintem az a gyereknek is jobb, ha a szülők felkészültek ilyen téren. Különben az is felmerült bennem, hogy valami bántja őt lelkileg. Vagy hallott/látott vaalmit, esetleg fél, hogy elveszít minket..stb. Egyébként kiegyensúlyozott családban él, megvan a napirendje, én otthon dolgozom (fordító/tolmács) így sokat tudok vele foglalkozni, ha el kell mennem munka miatt, nagyszülők szívesen vigyáznak rá, ő szereti a társaságot, nem ordít ha nem vagyok ott, elvan mindenkivel, barátságos. A rokonságban is minden rendben, nincsenek viták, vagy feszültség, de attól függetlenül láthatott valamit nagyszülőknél pl TV-ben, amikor ott volt, vagy az is eszembe jutott, hogy babaként sokat volt ringatva, babusgatva, sosem hagytuk sírni, sokan jöttek látogatni is, úgyhogy több ember is ringatta...stb. Minden eszembe jut, de remélem semmi baj nincs. Az sem lenne gond ha transznemű vagy homoszexuális lenne, nem vagyunk elmaradott gondolkodásúak, csak nem szeretném ha épp amiatt sérülne lelkileg, mert nem tudunk dolgokra felkészülni. Anyukám egyébként azt mondja, normális, ha az első gyereknél a szülő túlaggódja a legapróbb mozdulatot is, ez majd változni fog.
2016. dec. 7. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!