Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a 2 éves kislányomm...

Mit tegyek a 2 éves kislányommal, hogy ne köpje ki az ételt?

Figyelt kérdés
Napokban lesz 2 éves a kislányom. Nagyon vékony, még nincs 10 kg. Nem is nézik emiatt 2 évesnek. Mindig rossz evő volt. Sajnos az a rossz szokása van , hogy ami nem ízlik neki azt simán kiköpi. Eleinte ugye azt hittem, hogy rágós, nem tudja lenyelni így hagytam, inkább mint hogy megfulladjon...Nem tudok olyan kaját elétenni, amit teljes egészében megenne, pedig a legkisebb adagokat teszem elé amit csak lehet. Anyósom hozott fagyasztott húsgolyókat az ikeából. Ma sütöttem meg, azt gondoltam ez tényleg gyerekbarát étel, finom puha, hát ezt is kiköpte. Tényleg el vagyok nagyon keseredve. Valakinek van ötlete?
2017. máj. 30. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A testsúlya tökéletesen normális tartományban van.


2 éves. Mostanában van az a korszak, amikor elutasít egy csomó ételt, vagy csak egyfélét eszik 3 hónapig. Ennek evolúciós oka van: ebben a korban már mindent esznek, nem csak szopnak, így biztosítja az evolúció, hogy ne egyenek meg ismeretlen dolgokat, azaz ne haljon ki az emberi faj.


Normális. Elmúlik.


Ne feszkózz rajta, ne légy elkeseredett, ne keríts feneket az evésnek. El fog múlni. Amíg gyarapszik és egészséges, addig ezt a korszakot egyszerűen túl kell élni.

2017. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Az első válasz nagyon tetszik. Alatta van a súlya a szokásosnak, de amíg egészséges, addig nem kell belőle ügyet csinálni. A kiköpésnél határozottan rá kell szólni, hogy ezt nem csináljuk, majd az ételt elvenni. Majd eszik, ha éhes. Családdal együtt kell enni, mintegy mellékes az étkezés, a lényeg a közös program, beszélgetés, együttlét. Legyen vonzó, színes a kaja külseje, de ne tegyetek hangsúlyt az evésre, csak lássa, hogy más élvezettel eszi. Ne könyörögjél neki, annyit eszik, amennyit akar. Neki elég az, ami szerinted kevés.
2017. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Tanulj meg rendesen főzni!
2017. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mekkora troll az utolsó :) Franciaországból költöztünk haza, ahol egy nagyon jó étteremben dolgoztam szakácsként, alapkövetelmény volt a kinti suli elvégzése is, tehát van róla papírom is, hogy tudok főzni. A lányomat ez anno nem győzte meg, óvodáig iszonyat finnyás volt. Majd elmúlik, ne aggódj. Tegyél a rágósabb ételekre is olyan szószt, amit szeret. Pl barackpürét a csirkehúsra, joghurtot a marhára, stb. Az ismerős ízekkel elfogadóbbak ha melózni is kell vele.
2017. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindig kiköpte a kaját. A pépeset sosem ette. Mindig a darabosat "ette", de igazából a 90%-a megmarad. A szószt lenyalogatja róla.

Azért azt nem mondanám, hogy tökéletes a testsúlya. A neten azt írják, hogy az alsó érték , a skála legalja 10 kg. Az én lányom még ezt se éri el, de aki ennyi kg az is az alultáplált kategória. Eddig nem aggódtam, de most már igen...

2017. máj. 30. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!