Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rendszeres, HANGOS viták a...

Rendszeres, HANGOS viták a kisgyerekek előtt?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és egy 5 éves lányunk.

Sajnos nálunk rendszeresen vannak ilyen hangos viták. Viszont ezeknek általában nincsen igazán jelentőségük, csak az indulataink találkoznak, ilyen téren vannak gondjaink. Már a gyerekek előtt is ez volt, majdnem napi szinten, viszont az jellemezi ezeket a vitákat, hogy sokszor azonnal békülünk utána, néha szavak nélkül, néha apró kedvességgel békítjük a másikat. Gyakran ajtócsapkodás vagy csapkodás kíséri a vitát, de csúnya szavak soha nem hagyják el a szánkat.

Azt hallottam az pozitívum, hogy látják a békülésünket, mindig is látták. Már a gyerekek előtt akartunk ezen változtatni, de nem megy egyikőnknek sem. Ilyenek vagyunk.

Komolyabb vitáink nagyon ritkán vannak.


Csak az érdekelne másoknál van-e így. Tudom, az lenne a jó, ha diplomatikusan megbeszélnénk, de egyszerűen ez nem végzettség kérdése szerintem (ő orvos, én tanár vagyok), inkább személyiség.



2017. jún. 1. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sose láttam/hallottam szüleimet veszekedni, csendben elintézték a vitákat lefekvés előtt. Apukám erősebb vérmérsékletű, anyukám kevésbé. Nekünk így nagy jó volt. Párom szülei nagyon hangosan, anyja szinte sipárogva kiabált az apjával, és fordítva, őket nagyon megviselte, gyerekként párom öccs volt, hogy pityeregve kérte őket, hagyják abba :/
2017. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek voltak. Gyerekként annyira nem zavart, éreztem, hogy nem komoly, el is mondták sokszor, meg láttam, hogy 5 perc múlva minden rendben volt. Annyiban maradt meg, hogy felnőttként hülyét kapok ettől, és nagyon idegesítenek, ha megyek hozzájuk, még mindig ilyenek. Nálunk nem igazán van hangos szó, így még jobban feltűnik, mit művelnek, és még jobban irritál, de ennyi. Gyerekként max. az volt, hogy na, anyu megint ordít (nálunk ő volt inkább veszekedős, apámat főleg belerángatta a cseszegetéssel).
2017. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Csak a mintát másolják


Pl ha anya mártírszerepű, apa agresszor, a lány felnőve mártirszerepű lesz, a fiu agresszor.

Vagy anya összeesküvés elméleteket gyártó, apa csavargó, a lány szintén hamis rémképeket fog gyártani link pasik mellett. Stb

Vagy anya arrogáns, apa balfék, detto meg fog jelenni felnőtt életükben ugyanez.

Főleg ha kicsik a gyerekek és normaként rögzül. Azaz lemásolják.

Ha nagyobbak és már látják ennek helytelenségét, akkor szoba jön hogy a gyerek nem akar a szülőre hasonlitani, ami belső bizonytalanságot szül es igy lesznek szorongo önbizalomhiányos emberek akik nem ismerik önmagukat.


Mindent összevetve zavart okoz

2017. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: nem biztos. Én pl kiskoromtól láttam ezt, de annyira nem rögzült normaként, hogy tudatosan nem akartam soha így viselkedni, sem olyan férjet választani (anyám a kötekedő, mindentjobbantudó, apám kicsit suta). A férjem határozott és gyakorlatias, megőrülnék egy olyan ember mellett, mint apám. Én meg nem cseszegetek folyton mindenkit, és nem hiszem, hogy csak nekem lehet igazam, simán észérvekkel meggyőzhető vagyok, és véletlenül sem ordítok senkivel. De szorongó és önbizalomhiányos se vagyok azért, mert máshogy élek, mint ők, ugyanis számomra ez az élet jobb. Sose volt ez jellemző, mindig inkább tudatos és határozott voltam. Biztos sokaknál bejön, amit írsz, de azért korántsem borítékolható.

2es

2017. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, vannak akik egészséges lelki háttérrel kerülnek ki ilyen közegből, de akkor is csak negativ kockázati faktor, semmi más. A gyerek örülhet, ha gyerekként tudja magában helyesen, vagy véletlen pont jól rendezni, feldolgozni
2017. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!